Sagan sa stretol s pápežom Františkom, syna Marlona mu ale nepokrstil

Peter Sagan s pápežom Františkom. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|24. jan 2018 o 13:28

Slovenský cyklista bol pri pápežovi s manželkou, synom a rodičmi.

BRATISLAVA. Úvod sezóny mu vyšiel. Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou účinkovanie na Tour Down Under v Južnej Austrálii (14. - 21. január), kde vyhral etapu, bodovaciu súťaž a aj kritérium People's Choice Classic.

Iba pár dní po pretekoch a prílete do Európy ho čakala ďalšia dôležitá udalosť - vo Vatikáne navštívil pápeža Františka.

Peter Sagan vo Vatikáne : fotogaléria

4.6.2020

Sagan sa spolu s manželkou Katarínou, synom Marlonom a rodičmi zúčastnil na generálnej audiencii u hlavy katolíckej cirkvi na Námestí svätého Petra vo Vatikáne.

K pápežovi Františkovi sa mal Sagan dostať až medzi poslednými z pozvaných, informuje na svojom webe televízia Markíza.

Jeho stretnutie s Františkom mal sprostredkovať Andrea Calcagni, obchodný riaditeľ Volkswagen Italia.

Slovenský cyklista pri stretnutí venoval pápežovi špeciálny bicykel - jeho rám je vo farbách Vatikánu, obsahuje pápežský erb, argentínsku vlajku a nápis Francesco.

Takisto aj dúhový dres pre majstra sveta.

Sagan mal podľa pôvodných informácií od Ermanna Leonardiho zo spoločnosti Specialized požiadať pápeža aj o krst svojho syna Marlona, to však slovenský jazdec poprel.

Igor Dopirák
Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Súvisiace články