Peter Sagan odstúpil z MS v cyklistike 2023.
Peter Sagan odstúpil z MS v cyklistike 2023. (Autor: Twitter Mihai Simion)
TASR|6. aug 2023 o 15:20

Do cieľa sa nedostal ani Štoček.

GLASGOW. Slovenský cyklista Peter Sagan nedokončil nedeľné preteky elite s hromadným štartom na MS v cyklistike 2023 v Škótsku.

Trojnásobný majster sveta neudržal na náročnom mestskom okruhu v Glasgowe tempo s najlepšími a z pretekov odstúpil približne 110 km pred cieľom.

Do cieľa neprišiel ani jeho krajan Matúš Štoček.

"Zo začiatku to bolo v pohode. Skúšal som sa dostať do úniku, no nevyšlo to. Držal som sa teda v balíku. Na prvý kopec ešte v nájazde som prišiel vpredu okolo 30. pozície, no následne preteky pre protest zastavili.

Stáli sme tam veľmi dlho. Následne sa tempo nakoplo a mal som veľký problém tam ostať. Už som aj trochu strácal. Vrátili sme sa v skupinke späť tesne pred okruhmi, ale už som bol pozične vzadu a keď sa tam začalo nastupovať.

Bola to už jasná vec - že sa to bude trhať a bude to pre mňa vybavené," citoval vyjadrenie Štočeka špecializovaný portál cycling-info.sk.

Pre 33-ročného Sagana to bol trinásty a zároveň posledný šampionát na ceste, keďže v ďalšom priebehu kariéry sa chce venovať už iba horskej cyklistike.

Po príjazde do ulíc najväčšieho škótskeho mesta stratil kontakt s pelotónom v treťom z desiatich kôl okruhu a napokon sa rozhodol odstúpiť.

• 2010 Geelong (Austr.): nedokončil

Sagan ako jediný v histórii dokázal vyhrať MS trikrát za sebou - dúhový dres si obliekol v rokoch 2015 v Richmonde, 2016 v Dauhe i 2017 v Bergene.

Až šesťkrát sa dostal medzi elitnú desiatku, vlani vo Wollongongu skončil siedmy. V Glasgowe nepatril v cestných pretekoch k favoritom.

Na budúci víkend sa ešte na šampionáte v Glasgowe predstaví v cross country v horskej cyklistike, keďže si v tejto disciplíne chce vybojovať miestenku na budúcoročné olympijské hry v Paríži.

Domov»Cyklistika»Sagan nedokončil svoj posledný šampionát. Z MS odstúpil už 110 kilometrov pred cieľom