Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Nik na to nebol pripravený. Šéf klubu také niečo nezažil, tvrdí Pekarík

Peter Pekarík. (Autor: AP/Friso Gentsch/dpa)
Pavol Spál|Publikované 18. feb 2020 o 12:21

Hertha minula zo všetkých klubov v Európe najviac peňazí.

Rozhovor pre denník SME

Už bývalí tréneri Herthy Berlín Ante Čovič a Jürgen Klinsmann mu nedali šancu ani v jedinom zápase. Situácia sa však zmenila a slovenský futbalový reprezentant PETER PEKARÍK (33 r.) si cez víkend zahral v Bundeslige prvýkrát od apríla minulého roka.

Aké to bolo?

Dva dni pred zápasom prišiel za mnou tréner Alex Nouri a povedal mi, aby som sa dobre pripravil. Že v sobotu budem pravdepodobne hrať. Veľmi ma to potešilo a po vybehnutí na trávnik som mal fantastické pocity.

V tom momente som cítil veľké zadosťučinenie za prácu, ktorú som sa snažil na každom tréningu vykonať, za trpezlivosť v náročnom období. A tiež za to, že som to nevzdal.

Skvelé pocity ešte viac umocnilo víťazstvo 2:1 v Paderborne. Vzhľadom na naše postavenie v tabuľke išlo o šesťbodový zápas. Tieto tri body si veľmi vážime aj preto, aký turbulentný týždeň sme po nečakanom odchode trénera Jürgena Klinsmanna zažili.

Klinsmann prišiel do Herthy s veľkou slávou len nedávno. Klub na ňom chcel postaviť svoju budúcnosť, veľa si od neho sľuboval. Zaskočil vás jeho odchod?

V klube to absolútne nikto nečakal a všetkých to šokovalo.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.