Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Nik na to nebol pripravený. Šéf klubu také niečo nezažil, tvrdí Pekarík

Peter Pekarík. (Autor: AP/Friso Gentsch/dpa)
Pavol Spál|18. feb 2020 o 13:21

Hertha minula zo všetkých klubov v Európe najviac peňazí.

Rozhovor pre denník SME

Už bývalí tréneri Herthy Berlín Ante Čovič a Jürgen Klinsmann mu nedali šancu ani v jedinom zápase. Situácia sa však zmenila a slovenský futbalový reprezentant PETER PEKARÍK (33 r.) si cez víkend zahral v Bundeslige prvýkrát od apríla minulého roka.

Aké to bolo?

Dva dni pred zápasom prišiel za mnou tréner Alex Nouri a povedal mi, aby som sa dobre pripravil. Že v sobotu budem pravdepodobne hrať. Veľmi ma to potešilo a po vybehnutí na trávnik som mal fantastické pocity.

V tom momente som cítil veľké zadosťučinenie za prácu, ktorú som sa snažil na každom tréningu vykonať, za trpezlivosť v náročnom období. A tiež za to, že som to nevzdal.

Skvelé pocity ešte viac umocnilo víťazstvo 2:1 v Paderborne. Vzhľadom na naše postavenie v tabuľke išlo o šesťbodový zápas. Tieto tri body si veľmi vážime aj preto, aký turbulentný týždeň sme po nečakanom odchode trénera Jürgena Klinsmanna zažili.

Klinsmann prišiel do Herthy s veľkou slávou len nedávno. Klub na ňom chcel postaviť svoju budúcnosť, veľa si od neho sľuboval. Zaskočil vás jeho odchod?

V klube to absolútne nikto nečakal a všetkých to šokovalo.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články