Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Peerová by mohla reprezentovať Slovensko v PF až po 3 rokoch

SITA|Publikované 14. máj 2008 o 15:34

BRATISLAVA 14. mája (SITA) - V súvislosti s uchádzaním sa izraelskej tenistky Šahar Peerovej o slovenský pas je športovo najzaujímavejšou konzekvenciou možnosť reprezentovať Slovensko v Pohári federácie ...

BRATISLAVA 14. mája (SITA) - V súvislosti s uchádzaním sa izraelskej tenistky Šahar Peerovej o slovenský pas je športovo najzaujímavejšou konzekvenciou možnosť reprezentovať Slovensko v Pohári federácie ženských tímov. "Teoreticky to síce prichádza do úvahy, ale až 36 mesiacov po tom, ako naposledy hrala za Izrael, čo bolo teraz v apríli," povedal pre agentúru SITA medzinárodný a športovo-technický riaditeľ Slovenského tenisového zväzu (STZ) Ľubomír Páleník a dodal: "Zatiaľ o tom vieme len z médií. V oficiálnej rovine sme nedostali žiadnu správu týkajúcu sa tejto hráčky od Medzinárodnej tenisovej federácie ITF. Po získaní slovenského pasu by Peerová mohla oznámiť ITF svoju požiadavku reprezentovať Slovensko, ale aj na individuálnej úrovni by sa to mohlo stať až s našou akceptáciou a vedomím izraelskej strany. Išlo by o niečo podobné ako nedávno v prípade Jarmily Gajdošovej a Austrálie."

Od 1. mája 21-ročná rodáčka z Jeruzalema Peerová momentálne figuruje na 18. priečke vo svetovom rebríčku WTA Tour a zatiaľ najvyššie bola na 15. mieste k 29. januáru 2007. Držiteľka troch singlových titulov (Pattaya, Praha, Istanbul - zhodne sezóna 2006) má korene na Slovensku: jej stará mama z matkinej strany Juliana Ecksteinová pochádza zo Stredy nad Bodrogom a starý otec Jozef z Varína pri Žiline. Slovenský pas už má celá rodina Peerových, iba Šahar zatiaľ nie, pretože pri svojich tenisových povinnostiach si nestihla vybaviť všetky formality potrebné na získanie dokladu.


Súvisiace články