Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Fanúšikovia vybrali Panarinovi číslo dresu, rovnaké nosil v Rangers aj Gáborík

Artemij Panarin. (Autor: Jay LaPrete TASR/AP)
TASR|3. júl 2019 o 11:00

Ruský hokejista vytvoril anketu na Twitteri.

NEW YORK. Ruský hokejista Artemij Panarin bude v New Yorku Rangers nosiť na drese číslo 10. K výberu mu pomohli fanúšikovia, ktorí o čísle hlasovali prostredníctvom ankety na jeho Twitteri.

V Chicagu Blackhawks nosil Panarin vo svojich prvých dvoch sezónach v profilige na drese číslo 72, v Columbuse mal 9. V Rangers je však deviatka vyradená na počesť legiend Andyho Bathgatea a Adama Gravesa.

Panarin vytvoril na Twitteri anketu s oznamom, že bude nosiť buď 27, alebo 10. Fanúšikovia napokon rozhodli pre číslo 10 v pomere 52 ku 48 percentám. V rokoch 2009-2013 nosil v NY Rangers rovnaké číslo na drese aj slovenský útočník Marián Gáborík.

Po prvý raz si ruský krídelník obliekol nový dres pred stretnutím s trénerom Rangers Davidom Quinnom. Príchod Panarina do New Yorku spôsobil v meste ošiaľ. Na svojom Twitteri ho oficiálne privítala aj ikona klubu brankár Henrik Lundqvist.

Na veľkoplošnej obrazovke priamo pred Madison Square Garden bol zobrazený Panarin už v drese nového klubu a pri ňom svietil nápis: "Je to rozdielový hráč a je náš."

Dvadsaťsedemročný krídelník podpísal s Rangers sedemročnú zmluvu v celkovej hodnote 81,494 milióna dolárov krátko pod otvorení trhu s voľnými hráčmi. V priemere zarobí 11,642 mil. USD za sezónu, čím sa zaradí k najlepšie plateným hráčom súťaže.

"Moje srdce mi hovorilo, že Rangers je klub, v ktorom chcem byť. Myslím si, že som doma," uviedol Panarin pre zámorské médiá.

Súvisiace články