Estónec sa dostal do čela priebežného poradia.

Konečné poradie (po 19 rýchlostných skúškach):

1.Ott TänakEstónskoToyota Yaris2:47:30 h
3.Thierry NeuvilleBelgickoHyundai i20+56,7 s
4.Andreas MikkelsenNórskoHyundai i20+1:05,4 min
5.Elfyn EvansVeľká BritániaFord Fiesta+1:08,2 min
6.Kris MeekeVeľká BritániaToyota Yaris+1:38,8 min

TORSBY. Estónec Ott Tänak triumfoval na Rely Švédska, druhom podujatí aktuálnej sezóny majstrovstiev sveta WRC.

Tridsaťjedenročný jazdec na automobile Toyota Yaris zvíťazil s veľkým náskokom 53,7 sekundy pred Esapekkom Lappim. Na treťom mieste s odstupom 56,7 s skončil belgický svetový vicešampión Thierry Neuville.

Úradujúci majster sveta Sébastien Ogier obsadil až 29. priečku so stratou viac ako 20 minút. Na podujatí sa predstavil aj čerstvo 51-ročný fínsky dvojnásobný šampión z rokov 2000 a 2002 Marcus Grönholm, ktorého klasifikovali na 34. pozícii (+42:27,1 min).

Tanäk si pripísal siedme víťazstvo v kariére a dostal sa na čelo priebežného poradia MS. Na konte má 47 bodov, druhý Neuville zatiaľ nazbieral o sedem bodov menej. Tretie miesto patrí Ogierovi so ziskom 31 bodov. Jazdci sa najbližšie presunú do Mexika, kde sú preteky na programe 7. - 10. marca.