Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Országh o odchode Čadu: Bol to pre mňa šok. Zaskočení sú aj hráči

Rostislav Čada (vľavo) a jeho dočasný nástupca Vladimír Országh. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 19. sep 2014 o 09:56

Hokejistov Slovana Bratislava povedie v sobotňajšom zápase KHL proti CSKA Moskva Vladimír Országh. Vedenie klubu hľadá nového trénera.

BRATISLAVA. Po odchode Rostislava Čadu z pozície hlavného trénera hokejistov Slovana Bratislava povedie tím minimálne v jednom zápase doterajší asistent Vladimír Országh.

Stále iba 37-ročný Banskobystričan absolvuje premiéru ako hlavný tréner Slovana v sobotu v zápase proti CSKA Moskva. V minulosti viedol extraligovú Banskú Bystricu.

"Keď som sa dozvedel tú správu vo štvrtok večer, bol to pre mňa šok. Vôbec som to nečakal," povedal Országh po piatkovom predpoludňajšom tréningu. Jeho asistentmi budú Ján Lipiansky a Pavol Rybár.

Hráčom povedal: Nič sa nemení

Országh mal pred hráčmi len krátky príhovor. "Zdôrazňoval som im, že pri mojom príchode sa mi páčila disciplína v tíme, ako si to Rosťo (Čada, pozn.) zariadil. Fungovalo to tu. Prízvukoval som im, že nič sa nemení a ideme ďalej," naznačil Országh.

Tvrdí, že tlak si nemá kedy uvedomovať. "Musím byť pripravený rovnako ako mužstvo. Máme pred sebou ťažký zápas proti CSKA. Nie je čo vymýšľať, chalani poznajú systém. Musíme sa len zodpovedne pripraviť. Je to zatiaľ dočasné riešenie na jeden zápas. Chcem si to užiť, rovnako aj chalani. Urobíme maximum pre to, aby sme boli úspešní," naznačil dočasný tréner.

Zásadné zmeny v prejave mužstva nechystá. "Bola by chyba niečo výrazne meniť a mýliť chalanov. Ťažko je vymýšľať niečo na jediný duel," poznamenal Országh.

Országh si vie predstaviť, že ostane

Dokedy bude hlavným trénerom zatiaľ netuší. "Viem, že vedenie klubu hľadá nového trénera, moje pôsobenie pri tíme je zatiaľ dočasné. Predstaviť si viem všetko, aj zotrvanie na poste hlavného kouča, ale treba brať do úvahy veľa vecí, skúsenosti a náročnosť KHL. Mnoho vecí je za, ale veľa aj proti," myslí si Országh.

Tréner Rostislav Čada vo štvrtok večer požiadal vedenie Slovana o predčasné rozviazanie kontraktu. Po následnom rozhovore mu funkcionári vyhoveli a dohodli sa na ukončení spolupráce. Čada bol šéfom realizačného tímu Slovana Bratislava od jari 2012.

Zaskočení hráči

Hráči sa informáciu o Čadovom konci dozvedeli tesne pred piatkovým predpoludňajším tréningom od generálneho manažéra Maroša Krajčiho.

"Nikto to nevedel. Ráno v kabíne sme sa na seba len prekvapene pozerali, nič sme ani netušili. Mne tréner Čada pomohol, v Slovane sme zažili dve sezóny. Bol som v nich plne vyťažený, nemôžem na neho povedať nič zlé," reagoval útočník Michal Vondrka.

Svojský tréner

"Všetkých nás to zaskočilo. Je to čerstvé a uvidíme, čo bude ďalej. S chalanmi sme si zatiaľ stihli povedať len to, že nasadenie musí zostať na rovnakej úrovni ako doteraz. Na tréningu už pod vedením nového kouča sa prakticky nič nezmenilo," povedal kapitán Slovana útočník Milan Bartovič.

Aj brankár Jaroslav Janus pod vedením skúseného moravského trénera strávil v Slovane dve kompletné sezóny v KHL. "Sme prekvapení, ale musíme to rešpektovať a ísť ďalej. Tréner Čada bol trochu svojský, ale spomínať na neho budem iba v dobrom. Nie vždy to bolo jednoduché, prekonali sme mnoho ťažkých situácií, ale v kariére mi pomohol," poznamenal Janus.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.