US Open 2022: Alex Molčan v 1. kole prehral s brazílskym súperom

Alex Molčan vs. Thiago Monteiro: ONLINE prenos z 1. kola US Open 2022.
Alex Molčan vs. Thiago Monteiro: ONLINE prenos z 1. kola US Open 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. aug 2022 o 15:00

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu 1. kola na turnaji US Open 2022: Alex Molčan - Thiago Monteiro.

WIMBLEDON. Alex Molčan a Thiago Monteiro dnes hrali zápas 1. kola na grandslamovom turnaji US Open 2022.

Tenisti sa predtým vo vzájomnom dueli stretli raz, v roku 2018 vyhral na antuke Monteiro suverénne po setoch 6:0, 6:2.

A uspel aj tentokrát. Po vyrovnanom priebehu vyhral Brazílčan v štyroch setoch.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Alex Molčan - Thiago Monteiro dnes (US Open 2022, 1. kolo, LIVE)

Prenos
Molčana táto prehra môže mrzieť ešte veľmi dlho, lebo potom ako otočil druhý set bol rýchlo vo výhode aj v treťom, ale nechal Monteira vrátiť sa doňho a sám nevyužil niekoľko brejkbalov, ktoré sa ukázali ako rozhodujúce. Následne stratil gem zo stavu 40:15, keď podával na udržanie v treťom sete a vo štvrtom mu už Monteiro nedal žiadnu šancu, zápas s prehľadom dohral do víťazného konca. Takže ako rozhodujúci sa určite ukázal tretí set, v ktorom Molčan zahodil množstvo šancí a napokon zaslúžene pykal. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri tenisových online prenosoch znova nabudúce!
Koniec zápasu
1:6
importantOspravedlňte technické problémy, pre ktoré sme nemohli sledovať štvrtý set, aleto podstatné je, že brazílsky tenista Thiago Monteiro premenil mečbal symbolicky esom von z kurtu a prekvapivo tak vyradil slovenskú nádej vo dvojhre Alexa Molčana už v prvom kole US Open po setoch 6:4, 4:6, 6:4 a 6:1!
30-40
Loptu získava Molčan.
15-40
importantThiago Monteiro si vybojoval na podaní dva mečbaly!
1:4
Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Thiago Monteiro.
4:6
importantTak to je priam neuveriteľné, Molčan stráca gem zo stavu 40:15, pretože na záver pokazil forhend a Monteiro otočil tretí set, nakoniec ho vyhral 6:4 a od postupu ho delí už iba set!
40-A
importantKrížny bekhendový úder Molčana zaletel mimo a Monteiro si vybojoval setbal!
40-40
No a sú z toho nečakané problémy pre Molčana, ktorý v dlhšej výmene poslal bekhend do siete.
40-30
Monteiro sa blysol skvelým bekhendovým smečom chrbtom k sieti.
40-15
Pripravený útok, na ktorého konci bol Molčanov víťazný smeč.
30-15
Nepresný Molčanov forhend ešte trochu dramatizuje gem.
30-0
Víťazný dropshot v podaní Molčana.
15-0
Molčan sa bude snažiť udržať v treťom sete, čo sa mu v prvom nepodarilo a začína priamym bodom.
4:5
4:5
4:5
Priamy bod aj znamená čistú hru pre Monteira, ktorý je vo vedení 5:4 v treťom sete.
0-40
Zdá sa, že Monteiro sa už na podaní opäť dostal do starej formy a po Molčanovej forhendovej chybe má šancu na čistú hru.
0-30
Nasledoval priamy bod pre brazílskeho tenistu.
0-15
Monteiro zahral víťazný forhend hneď z druhého úderu.
4:4
Nakoniec eso a Molčan vyrovnáva na 4:4 v treťom sete.
40-15
Po priamom bode má Molčan dva gembaly.
30-15
Aj páska pomohla Monteirovi, keď sťažila pozíciu Molčanovi pri voleji a brazílsky tenista ho obhodil bekhendom.
30-0
Monteirov záverečný bekhend skončil za základnou čiarou.
15-0
Priamy bod pre Molčana.
3:4
3:4
3:4
Esom von z kurtu Monteiro potvrdil gem na podaní, konečne bez problémov a vedie 4:3 v treťom sete.
15-40
Opäť sa Molčan snažil zmeniť výmenu čopovaným bekhendom, lenže neúspešne.
15-30
Monteirovi uletel bekhendový úder.
0-30
Molčanovi nevyšiel čopovaný bekhend.
0-15
Monteiro na sieti zakončil krátkym volejom.
3:3
Druhý bod z podania za sebou a Molčan vyrovnáva čistou hrou na 3:3 v treťom sete.
40-0
Šanca na čistú hru po priamom bode.
30-0
Víťazný bekhend po čiare trafil Molčana.
15-0
Molčan si pripisuje deviate eso v zápase.
2:3
2:3
2:3
Molčan musel hrať ťažkú bekhendovú smeč, Monteiro ju dobehol a dokonca zahral víťazný bekhend, takže odvrátil ďalšie tri brejkbaly a vedie už 3:2 v treťom sete.
40-A
Po skvelom podaní Monteiro dorazil víťazným forhendom a má výhodu.
40-40
Len aby slovenský tenista neľutoval, pretože Monteiro na sieti zakončil víťazným forhendom a gem dostal na zhodu.
40-30
Ani druhý Molčan nevyužíva, keď netrafil krížny forhend.
40-15
Monteiro si zlepšuje štatistiku v odvracaní brejkbalov, keď sa mu podarilo odvrátiť ďalší.
40-0
importantZle trafený forhend v podaní Monteira a Molčan má zase tri brejkbaly!
30-0
Monteiro chcel tlačiť forhendovými údermi, ale posledný poslal do siete.
15-0
Monteirovi nevyšla smeč od základnej čiary.
2:2
importantFantastická výmena na záver tohto gemu, žiaľ Molčanovi na sieti nepomohla ani páska a Monteiro ju napokon získal pre seba víťazným forhendom, takže je vyrovnané 2:2 v treťom sete!
15-40
importantMonteiro trafil vynikajúci return a Molčanov forhend skončil len v sieti, takže brazílsky tenista má dva brejkbaly!
15-30
Molčan si situáciu zbytočne komplikuje nepresným krížnym forhendom.
2:1
Brazílsky tenista ušiel hrobárovi z lopaty, keď odvrátil dva brejkbaly a po víťaznom bekhende znižuje na 1:2 v treťom sete.
40-A
Molčanovi nevyšiel krížny bekhend, takže Monteiro má výhodu.
40-40
Druhý brekjbal vymazal víťazným forhendom a gem je na zhode.
40-30
Monteirovi vyšiel útok do bekhendovej strany Molčana a ešte živí nádej v tomto geme.
40-15
importantAle Molčan má ďalšie brejkbaly, keď výmenu zrýchlil krížnym bekhendom a na sieti zahral víťazný volej!
30-15
Monteiro mal ľahkú pozíciu na víťazný forhend po kvalitnom podaní.
30-0
Vyzerá to na ďalší ťažký gem pre Monteira, ktorý si pripisuje ďalšiu nevynútenú chybu.
15-0
Skvelá obrana Molčana, ktorý frustruje Monteira a ten opäť chybuje.
2:0
Nakoniec Monteirov nepresný bekhend a Molčan je vo vedení 2:0 v treťom sete.
40-0
Vzápätí prišlo ďalšie a Molčan útočí na čistú hru.
30-0
Molčan zaznamenal eso po dlhšej dobe.
15-0
Monteirovi sa v posledných chvíľach nedarí a na pohode mu nepridá ani forhendová chyba.
1:0
importantMonteiro poslal bekhend za základnú čiaru a Molčan vstupuje do tretieho setu získaným brejkom!
40-30
Molčan sa v druhom prípade dostal do výmeny, ale vyhodil forhend.
40-15
Prvý odvrátil priamym bodom.
40-0
importantMonteiro pokazil ľahkú smeč a daroval Molčanovi tri brejkbaly!
30-0
Vôbec prvá Monteirova dvojchyba v zápase prichádza až na začiatku tretieho setu.
15-0
Molčan sa pošmykol, ale napriek tomu Monteiro trafil forhend do siete.
0:0
0:0
6:4
importantMonteirov krížny forhend skončil v oute a Molčan predviedol skvelý comeback v druhom sete, keď otočil z 0:3 na 6:4 a vyrovnáva stav setov na 1:1!
A-40
importantPriamy bod a setbal pre Molčana!
40-40
S rozumom ho Molčan odvrátil, keď si otvoril priestor na víťazný forhend po čiare.
30-40
importantMolčan trafil forhend iba do siete a Monteirovi daroval brejkbal!
30-30
V bekhendovej výmene však uspel Monteiro a nasledujúca výmena bude veľmi dôležitá.
30-15
Molčan na sieti vytiahol skvelý víťazný forhendový volej.
15-15
Monteiro odpovedá krížnym bekhendom, ktorý bol rozhodujúci.
15-0
Molčan začína podanie na víťazstvo v druhom sete priamym bodom.
5:4
5:4
5:4
importantMolčan uspel vo veľmi dlhej výmene, keď bol nezlomný a napokon Monteiro trafil bekhend rámom rakety, takže je tu skvelý obrat z 0:3 na 5:4 v druhom sete v podaní slovenského tenistu!
A-40
importantMonteira zaskočil krátky return Molčana, pokazil úder pri sieti a slovenský tenista má dôležitý brejkbal!
40-40
Molčan dostáva gem aspoň na zhodu vďaka krížnemu forhendu, ktorý Monteiro nevrátil.
30-40
Monteiro sa odhodlal k tvrdému forhendu, ktorý bol víťazný a má gembal.
30-30
Molčan sa dlho bránil, ale napokon mu nesadol forhend.
30-15
Monteiro si pomáha priamy bodom, ale stále má Molčan veľkú šancu.
30-0
Molčan sa objavil na sieti a Monteiro ho nedokázal obhodiť bekhendom.
15-0
Molčan využil postavenia Monteira a zahral víťazný kraťas.
4:4
Priamy bod na záver a Molčan sa drží v druhom sete, pretože vyrovnáva na 4:4.
40-30
Nepresný Monteirov bekhend znamená gembal pre Molčana.
30-30
Molčanovi sa podarilo rozbehať súpera a Monteira prinútil k forhendovej chybe.
15-30
A to isté aj v nasledujúcej výmene, keď Molčan zamieril forhend do siete.
15-15
Ale prichádza trochu zbytočná forhendová chyba.
15-0
Molčan otvára gem na podaní priamym bodom.
3:4
3:4
3:4
Dobré skrátenie zahral Monteiro a Molčan už nezareagoval, takže brazílsky tenista vyhráva 4:3 v druhom sete.
15-40
Monteiro si pripisuje eso a má dva gembaly.
15-30
Veľké šťastie pre Monteira, ktorého smeč prešiel cez pásku.
15-15
Až teraz Monteiro získal bod a konečne zastavil rozbehnutého Molčana.
15-0
Monteiro bol nesprávne postavený k forhendovému úderu, ktorý poslal do outu.
3:3
Druhá čistá hra za sebou pre Molčana, ktorý gem zakončil priamym bodom a vyrovnáva na 3:3 v druhom sete.
40-0
Monteiro nevie zastaviť sériu bodov pre Molčana, pretože netrafil forhend do kurtu.
30-0
Molčan si vynútil Monteirovu chybu útokom do bekhendu.
15-0
Monteirov forhend nepustila na druhú stranu páska.
2:3
2:3
2:3
importantZrazu to ide, Molčan si vybojoval stratené podanie čistou hrou, keď gem zakončil parádnym lobom a znižuje na 2:3 v druhom sete!
40-0
importantPredsa len sa dočkal aj Molčan, po víťaznom forhende má k dispozícii hneď trojicu brejkbalov!
30-0
Monteiro na sieti neuspel, pretože Molčan vytĺkol bloky forhendom.
15-0
Predsa len aj Monteiro vie chybovať, teraz pokazil ďalší forhend.
1:3
Molčan otočil tento gem, zakončil ho víťazným bekhendom a znižuje na 1:3 v druhom sete, takže ešte sa nevzdáva.
40-30
Molčan sa dočkal aj nepresného forhendu od Monteira a má gembal.
30-30
Po dlhej dobe zaznamenal Molčan priamy bod.
15-30
Čo z toho, keď Monteiro vystrelil ďalší vynikajúci víťazný forhend po čiare.
15-15
Molčanovi môže aspoň trochu pomôcť forhendová chyba Monteira.
0-15
Monteiro opäť dokázal Molčana pretlačiť a zakončil víťazným forhendom.
0:3
0:3
0:3
Nasledoval priamy bod a Monteiro potvrdil brejk, takže v druhom sete má náskok 3:0.
40-A
Lenže Monteiro predviedol skvelý forhend po čiare a má výhodu.
40-40
Konečne sa aj Molčan prezentoval útočnou a presnou hrou, po smeči dostáva takmer stratený gem na zhodu.
30-40
Ale aj pokazený dropshot v podaní Monteira znamená už náznak šance pre Molčana.
15-40
Forhendová chyba Monteira prichádza za jasného stavu.
0-40
Teraz je brazílsky tenista v jednoznačnej psychickej výhode, čo pretavil do ďalšieho eso.
0-30
Naopak Monteiro si pripisuje už štvrté eso v zápase.
0-15
Molčan sa nemá na čom chytiť, pretože trafil forhend do siete.
0:2
importantŽiaľ Molčan pokračuje vo výkone s množstvom chýb, teraz prišla ďalšia z bekhendovej strany a Monteiro odskakuje do vedenia 2:0 v druhom sete!
15-40
importantMonteirov volej na sieti nebol dobrý, ale Molčan trafil bekhend z blízkosti do siete a bude čeliť dvom brejkbalom!
15-30
Dôležitý víťazný forhend pre Molčana, ktorý by ho mohol nakopnúť.
0-30
Monteiro má však navrch aj vo výmenách od základnej čiary, keď v tejto poslednej Molčan vyhodil bekhend.
0-15
Naopak Molčan sa potrebuje čo najskôr dostať do zápasu, ale teraz pokazil jednoduchý forhend.
0:1
Monteiro si otvoril výmenu dobrým podaním a nakoniec zakončil dropshotom, takže vstupuje do druhého setu podržaným podaním.
30-40
Najlepšia výmena zápasu a Molčan v nej toho odbehal naozaj veľa, ale napokon netrafil forhend po čiare.
30-30
Lacná forhendová chyba Monteira dáva Molčanovi nádej.
15-30
Nasledovalo tretie Monteirovo eso v zápase.
15-15
Monteiro hrá však výborne najmä z bekhendovej strany, teraz sa dočkal Molčanovej chyby.
15-0
Molčan si vynútil Monteirovu forhendovú chybu v prvej výmene druhého setu.
0:0
0:0
4:6
importantMolčan sa vydal na sieť, ale Monteiro ho zaskočil bekhendom a slovenský tenista poslal forhendový volej za základnú čiaru, takže brazílsky tenista vyhral prvý set trochu prekvapujúco, ale zaslúžene 6:4!
40-A
importantLenže prvá Molčanova dvojchyba znamená druhý setbal pre Monteira!
40-40
Molčan trafil eso a gem je na zhode.
30-40
importantMonteiro si však setbal zaslúžil za svoju hru, keď delovým forhendom po čiare rozhodol výmenu!
30-30
Molčana zatiaľ drží podanie a hlavne ďalší priamy bod.
15-30
Monteiro dobehol Molčanove skrátenie a zahral bekhendový úder, ktorý už slovenský tenista nevrátil.
15-15
O to dôležitejší priamy bod zaznamenal v tejto chvíli.
0-15
Molčan podáva na udržanie v prvom sete a forhendový úder po čiare mu nevyšiel.
4:5
4:5
4:5
Monteiro pokračuje v sebavedomej hre na podaní a po čistej hre je vo vedení 5:4 v prvom sete.
0-40
Tentokrát bol Monteiro na sieti nekompromisný a tvrdým bekhendom nedal Molčanovi šancu na obhodenie.
0-30
Priamy bod pre brazílskeho tenistu.
0-15
Monteiro vytiahol skvelý dobiehaný krížny forhend, na ktorý Molčan nemal odpoveď.
4:4
Molčan zakončil gem priamym bodom a čistou hrou vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.
40-0
Monteiro prešiel na sieť, ale Molčan ho obhodil pekným forhendom.
30-0
Dlhá výmena, v ktorej Monteirovi nepomohla páska a jeho bekhend vytlačila do outu.
15-0
Molčan si konečne tiež pripisuje víťazný forhendový úder.
3:4
3:4
3:4
Zdá sa, že brazilský tenista sa chytil a po ďalšom víťaznom forhende je vo vedení 4:3 v prvom sete.
0-40
Ďalší vydarený útok Monteira, ktorý na podaní nemá ani náznak problémov.
0-30
Neskoro bol Molčan pri bekhendovom údere, ktorý trafil do siete.
0-15
Monteiro trafil asi vôbec prvý víťazný forhend k ľavej čiare.
3:3
Dokonca ďalšie eso pre Molčana, ktorý vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.
40-30
Vynikajúce podanie a priamy bod v dôležitom momente.
30-30
Molčan sa nechal zatlačiť do bekhendovej strany a Monteiro ho prinútil k chybe.
30-15
Monteiro netrafil druhý forhend do kurtu.
15-15
Napravil ju však rýchlym esom.
0-15
Molčan otvára gem na podaní bekhendom do siete.
2:3
2:3
2:3
Priamy bod Monteira znamená, že sa dostáva do vedenia 3:2 v prvom sete.
0-40
Po druhom ese za sebou to vyzerá na čistú hru pre brazilského tenistu.
0-30
Monteiro sa tiež zapisuje do štatistiky es svojím prvým.
0-15
Molčan nevyťažil z dobrého returnu a výmenu zakončil nepresným forhendom.
2:2
Monteiro vyhodil forhend a Molčan doťahuje na 2:2 v prvom sete.
40-0
Molčan si pripisuje už tretie eso a útočí na čistú hru.
30-0
Dobrá pozícia pre Monteira, lenže ani forhend nedostal na druhú stranu.
15-0
Monteirov bekhend zastavila sieť.
1:2
1:2
1:2
Monteiro sa dostal z najhoršieho a po priamom bode je vo vedení 2:1 v prvom sete.
30-40
Molčan bol tlačený do bekhendovej strany, napokon neodolal a posledný úder poslal do siete.
30-30
Monteiro zvládol nasledujúcu výmenu, takže brejkbaly z toho zatiaľ nebudú.
30-15
Monteiro nečisto trafil forhend a dostáva sa do problémov na podaní.
15-15
Aj v tejto výmene mal Molčan šancu, lenže nevyšiel mu forhendový úder.
15-0
Molčan prekvapil bekhendom po čiare a Monteiro nedostal forhend cez sieť.
1:1
Na záver priamy bod a Molčan celkom rýchlo vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
40-15
Vzápätí ďalšie eso a v oboch prípadoch na stred.
30-15
Molčan si pripisuje prvé eso.
15-15
Molčanov bekhed letel do siete.
15-0
Monteiro zlyhal vo vynikajúcej pozícii a forhend netrafil do kurtu.
0:1
Tretím bodom z podania Monteiro uzavrel prvý gem a je vo vedení 1:0 v prvom sete.
30-40
V dôležitej chvíli Monteiro opäť vytiahol priamy bod.
30-30
Ale vo výmenách je zatiaľ lepší Molčan, pretože aj teraz si počkal na pokazený čopovaný bekhend Monteira.
15-30
Priamy bod pre Monteira, ktorý si bude asi často pomáhať kvalitným podaním.
15-15
Druhý forhend Molčanovi výrazne uletel.
15-0
Na úvod dlhšia výmena od základnej čiary, ktorú Molčan zmenil kraťasom a Monteiro poslal bekhend mimo.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Molčan a Monteiro sa pripravujú na kurte číslo 4 na začiatok tohto stretnutia.
Dnes sa rozbieha posledný grandslam sezóny US Open a do akcie ide hneď trojica slovenských tenistov: Alex Molčan, Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová. Prvého menovaného Alexa Molčana čaká na úvod nepríjemný brazílsky tenista Thiago Monteiro. Postavenie v rebríčku ATP hovorí v prospech Molčana, ale rozdiel nie je vôbec veľký, takže aj z tohto pohľadu nemožno Monteira podceňovať. Tvrdý povrch by však mohol byť väčšou výhodou pre slovenského tenistu, pretože Monteiro sa vo veľkej miere každú sezónu sústredí hlavne na antukové turnaje.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.
Domov»Tenis»US Open 2022: Alex Molčan v 1. kole prehral s brazílskym súperom