Zľava Phil Pietroniro, brankár Connor LaCouvee a Adam Lukošik v zápase HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|18. feb 2024 o 17:18 (aktualizované 18. feb 2024 o 17:53)

Slovan Bratislava uspel v súboji tabuľkových susedov.

Tipos extraliga - 45. kolo

Slovan Bratislava - Trenčín 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)

Góly: 23. Maier (Pecararo, Findlay), 54. Sersen (Findlay, Holway), 56. Findlay (Pecararo, Holway), 56. Fominych (Lukošik), 60. Takáč (Pecararo, Holway) - 5. D. Hudec (Baláž), 13. Immo (Ahl, Petráš)

Rozhodovali: J. Konc ml., Hronský - Frimmel, Junek, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

Diváci: 4590

Slovan: Godla - Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo - Pecararo, Findlay, Lukošik - Fominych, Mahbod, Takáč - Török, Šille, Hajnik - Kukumberg, Petráš, Dudáš

Trenčín: LaCouvee (54. Borák) - Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec - Immo, Baláž, Ahl - Charbonneau, Conway, D. Hudec - Sloboda, Sojčík, Petráš - Giľák, Mikúš, Krajčovič

BRATISLAVA. Hokejisti HC Slovan Bratislava doma zdolali v zápase 45. kola HK Dukla Trenčín 5:2.

V dueli pritom prehrávali po prvej tretine 0:2, obrat dokonali štyrmi gólmi v záverečnej desaťminútovke.

Slovanisti zdolali Trenčín tretíkrát za sebou. Slovan potvrdil 8. miesto v tabuľke, troma bodmi sa v drese domácich blysli Brett Findlay (1+2), Liam Pecararo a Patrick Holway (obaja 0+3). Trenčania zostali na 9. priečke.

Hostia otvorili skóre v 5. minúte počas oslabenia, keď Denis Hudec na dvakrát prekonal Godlu. Trenčania dokázali v prvej tretine využiť aj presilovú hru a Immo upravil na 2:0.

Slovan znížil v úvode druhej časti, keď strela Maiera od modrej čiary prepadla LaCouveemu za chrbát. V 54. minúte vyrovnal kapitán domácich Sersen.

Po inkasovanom góle nastala zmena v bránke Trenčína, LaCouveeho nahradil Borák. Slovan pokračoval v aktívnej hre a dokázal otočiť stav stretnutia - v priebehu 18 sekúnd sa presadili Findlay a Fominych.

V závere ešte Takáč upravil výsledok strelou do prázdnej bránky.

Hlasy po zápase

Peter Oremus, tréner Slovana: "Na to, že sme hrali bez štyroch útočníkov, každé víťazstvo teší. Hlavne po Nitre, kde sme v piatok vysoko prehrali. Trenčín bol v prvej tretiny lepší, ale potom sa chlapci zdvihli a boli aktívnejší. Strašne nám pomohol prvý gól. Teší ma, že viera vo víťazstvo bola do poslednej minúty. Aj preto sme si ten triumf zaslúžili."

Branko Radivojevič, tréner Trenčína: "My sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Po prvej tretine sme dávali dôraz na to, aby sme stále hrali aktívne. Bohužiaľ, pribrzdili nás veľmi vylúčenia. Podľa mňa je sedem vylúčení veľké číslo a ak poskytnete Slovanu toľko možností, ťažko sa to potom hrá. Niektorí hrali menej, iní viac. Nebolo to dobre vyvážené, my sme mali v tretej tretine len tri strely. Neviem, či sme si mysleli, že to takto ubránime, ale s výkonom v poslednej časti sme veľmi ťažko mohli zobrať nejaké body."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín dnes (hokej, 45. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
18.02.2024 o 15:00
45. kolo
HC Slovan
5:2
(0:2, 1:0, 4:0)
60' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 23. Maier (Pecararo, Findlay), 54. Sersen (Holway, Findlay), 56. Findlay (Pecararo, Holway), 56. Fominykh (Lukošik), 60. Takáč (Pecararo, Holway) – 5. Hudec (Baláž), 13. Immo (Ahl, Š. Petráš). Rozhodca: J. Konc ml., Hronský – Frimmel, Junek.
Spočiatku to tak nevyzeralo, no napokon znie štadiónom potlesk. Ešte po druhej tretine Slovan prehrával s Trenčínom 1:2, no napokon sa teší z víťazstva 5:2.
Koniec zápasu.
59:54
goalSlovan Bratislava dal gól!
SAMUEL TAKÁČ pečatí dokonalý obrat Slovana gólom do prázdnej brány. 5:2.
58:08
Kubkovo nahodenie Borák zrazil do strany.
57:27
importantPecararo unikol hosťujúcej defenzíve, rútil sa na Boráka, no ten jeho strelu pokryl.
56:32
Z tohto sa Trenčania už len ťažko spamätajú. Ožili aj domáci fanúšikovia.
55:36
DANIIL FOMINYKH sa zapisuje do listiny strelcov, popri ľavom mantineli prekorčuľoval Krajčoviča, natlačil sa do zakončenia a skóroval pod hornú žŕdku.
Asistencia: Adam Lukošik
55:18
Slovan využil momentu, po vyrovnávajúcom góle bol na koni a teraz už vyhráva. prihral od modrej na ľavú stranu Pecararovi, ten naservíroval strieľanú prihrávku pred bránkovisko a BRETT FINDLAY presným tečom rozvlnil sieť.
53:50
Hráči Slovana sa zastreľovali, Sersenovu strelu LaCouvée chytil, Holway mieril mimo, no potom MICHAL SERSEN napriahol príklepom od mantinelu a trafil pod hornú žŕdku.
Asistencie: Patrick Holway, Brett Findlay
52:16
changeStriedanie v tíme HK DUKLA Trenčín:
z ihriska odchádza LaCouvée, prichádza Borák.
52:16
Golian prešiel individuálne a získal pre svoj tím útočné pásmo.
51:42
Puk končí na ochrannej sieti, vhadzuje sa pred LaCouvéem.
51:19
Sova má problém vôbec sa dostať do útočného pásma.

49:51
Chyba v rozohrávke Slovana, Immo prihral Ahlovi, ten tesne minul ľavú žŕdku.
49:27
Baláž vyhodil puk a doprial svojím spoluhráčom čas na prestriedanie.
48:14
Po Maierovej strele príklepom je hra prerušená.
47:03
Pecararo príliš miešal s pukom pred modrou čiarou, Findlay mu vošiel do tretiny, píska sa ofsajd.
45:06
Dvaja na jedného, Conway však neprepasíroval puk na Charbonneaua, hokejkou zasiahol Beňo.
44:40
Hrá sa zo strany na stranu.
42:31
Slovan ani v tejto presilovke LaCouvéeho výraznejšie neohrozil.
41:32
Ofsajd na strane Trenčína.
40:42
Pecararo preveril LaCouvéeho pozornosť strelou z pravej strany, gólman Dukly vyrazil pred seba.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sa Slovanu podarilo znížiť zásluhou Maiera, ktorý zaskočil LaCouvéeho.
Tretia tretina sa začne o 16:42, Slovan má k dispozícii presilovku.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
Charbonneau – 2 min., hákovanie.
39:10
Osamotený Mahbod zaútočil, takmer sa aj dostal k zakončeniu.
38:17
Török – 2 min., filmovanie pádu.

Š. Petráš – 2 min., sekanie.
37:38
Charbonneau vysunul Hudeca, ten bol ale pri mantineli osamotený a prišiel o puk.
36:41
Dobrá strela v podaní Fominykha z ľavého krídla, LaCouvée ale puk za svoj chrbát nepustil.
35:09
Po Šilleho strele LaCouvée predvieidol úspešný zákrok.
34:35
LaCouvée nevyšiel úplne ideálne z brány, stihol sa ale vrátiť a kryl Maiereovo nahodenie.
32:41
Slovanistom odskakuje puk, Dukla znova vyhadzuje až ku Godlovi.
31:43
Holwayova zblokovaná strela, Trenčania sa oslobodzujú.
31:10
Krajčovič – 2 min., sekanie.
29:45
Sersenovo nahodenie na bránu neprešlo, Trenčania iba odovzdávajú puk.
27:49
Ďalšie prečíslenie, dnes je ich mnoho. Sersen mieril, ale vystrelil vedľa ľavej žŕdky.
27:12
Immo zaútočil spolu so Sojčíkom, rozhodol sa pre strelu, ktorá bola zblokovaná.
26:33
Trenčania zachytili prihrávku a dostali sa dopredu.
25:55
Holwayov pokus bol zblokovaný, k puku sa ale dostal Takáč.
25:22
Krajčovič – 2 min., nedovolené bránenie.
24:40
Š. Petráš zachytil puk a aj ohrozil Godlovu bránu.
23:38
Slovanisti pridali, Pecararo, Mahbod a Takáč hrali celé striedanie v útočnom pásme, po strele Pecarara z osi klziska LaCouvée prerušil hru.
22:36
Slovanu sa to predsa len podarilo, nahodený puk z hokejky PATRIKA MAIERA končí za chrbtom LaCouvéeho. Vysoký puk od modrej trenčiansky gólman nezachytil, prepadol mu cez lapačku.
Asistencie: Liam Pecararo, Brett Findlay
22:03
Dvaja proti jednému, strela Hajnika ale nemierila medzi tri žrde.
20:40
Strela trafila Godlu do masky, hra však pokračuje v strednom pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Zlá prvá tretina pre Slovan, Trenčín bol lepší a zaslúžene vyhráva 2:0. D. Hudec skóroval v oslabení, Immo využil presilovú hru.
Druhá tretina sa začne o 15:50.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:16
Slovanisti sa ale sami vyhnali z útočného pásma a Trenčín prežil oslabenie bez inkasovaného gólu.
18:39
Golianova strela od modrej popŕhlila LaCouvéeho lapačku, Slovan pokračuje v tlaku.
17:34
Po neúspešnej strele Fominykha sa Trenčín dostal do prečíslenia, strelu Imma Golian pretečoval na ochrannú sieť.
17:15
Hlaváč – 2 min., držanie.
17:04
Š. Petráš sa nadvakrát uvoľnil a dokázal vystreliť spoza hráča, Godla vyráža.
15:59
Dvaja proti jednému, strieľal ale až z druhej vlny Pietroniro, po tečovanej strele je hra prerušená.
15:18
Takáč pálil z otočky, puk síce LaCouvéemu vypadol, zmocnil sa ho ale trenčiansky hráč.
15:05
Rýchly prechod Dukly do útočného pásma, po koncovke Krajčoviča zasahuje Godla pri bližšej ľavej tyčke.
14:15
Slovan sa dostával do tlaku v útočnom pásme, no nevytvoril si gólové šance, bolo to iba také ostreľovanie bránky.
12:41
goalTrenčín dal gól!
Trenčín sa dostal do veľkého tlaku a podarilo sa mu streliť aj gól. Na prihrávku spoza brány si zbehol TOR IMMO a z prvej trafil pod hornú žŕdku.
Asistencie: Filip Ahl, Šimon Petráš
12:16
Ahl prihral pred bránu, Baláž puk ale netrafil ideálne.
11:44
Bergman – 2 min., hrubosť.
11:42
Jeden proti jednému, Bergman pretečoval strelu Š. Petráša na ochrannú sieť.
10:25
Lukošik – 2 min., filmovanie pádu.

Petrovický – 2 min., držanie.
10:10
Po pološanci sa Slovanu podarilo odpáliť puk cez všetky čiary.
09:29
Aj Slovan mohol skórovať vo vlastnom oslabení, keď sa dostal do prečíslenia, strela Töröka ale bola zblokovaná.
09:13
Takáč – 2 min., podrazenie.
08:39
Mahbod nabral rýchlosť, prihral na modrú Sersenovi, LaCouvée vyrazil smerom k Mahbodovi, ten sa ale k dorážke nedostal.
07:51
Pecararo na Lukošika, ten nemohol pokračovať v akcii, dobre zapracovala pozorná trenčianska defenzíva.
07:03
Kukumberg previedol sólo, prešiel do útočného pásma a bekhendom zakončil k bližšej žŕdke. LaCouvée hru prerušil.
05:41
Pecararo v zakončení zblízka, LaCouvée kryje.
05:03
Slovan sa snaží o rýchlu odpoveď, Holwayova strela švihol ale úspech neslávila.
04:49
Slovan inkasuje pri vlastnej presilovke. DENIS HUDEC sa pozeral po spoluhráčovi, no napokon sa rozhodol vystreliť a urobil dobre. Jeho strelu z ľavého kruhu Godla vyrazil, no z dorážky už D. Hudec skóroval.
Asistencia: Jozef Baláž
04:28
Mahbod strieľal z ľavého kruhu, puk sa dostal až do stredného pásma.
03:47
Ahl – 2 min., nedovolené bránenie.
03:46
Godla faulovaný, bude sa vylučovať. Potýčka na ľade bola rýchlo zažehnaná.
02:52
Pecararo prihral Findlaymu, po jeho strele zasahoval LaCouvée betónom.
02:14
Spätná prihrávka Trenčanov medzi kruhy nenašla adresáta.
01:39
Slovan začal aktívne, po nahodení pomáha LaCouvée s rozohrávkou.
00:31
Pecararo sa sťahovačkou snažil zbaviť protihráča, no jeho strela mierila mimo.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Baroš) – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Lukošik – Fominykh, Mahbod, Takáč – Török, Šille, Hajnik – Kukumberg, S. Petráš, Dudáš

HK DUKLA Trenčín: LaCouvée (Borák) – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Sloboda, Sojčík, Š. Petráš – Giľák, Mikúš. Krajčovič

Rozhodca: J. Konc ml., Hronský – Frimmel, Junek.
V 45. kole Tipos Extraligy hostí Slovan Bratislava Duklu Trenčín. Stretnutie sa začína o 15:00.

Slovan sa nachádza na 8. mieste, na konte má 62 bodov. Na siedmu B. Bystricu stráca štyri body. Z uplynulých piatich zápasov vyhral dva, naposledy podľahol Nitre na jej ľade vysoko 1:7.

Dukle patrí 9. priečka, na konte má o bod menej ako Slovan, ale aj odohrala o duel menej. V posledných piatich stretnutiach zaznamenala tri výhry, naposledy dvakrát vyhrala, v minulom kole zdolala L. Mikuláš 5:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovanisti otočili zápas s Trenčínom, v záverečnej desaťminútovke dali štyri góly