Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Rybáriková ako prvá Slovenka postúpila do semifinále Wimbledonu

Magdaléna Rybáriková prežíva životné obdobie svojej kariéry. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 11. júl 2017 o 00:00

V semifinále nastúpi proti Garbine Muguruzovej Blancovej.

Wimbledon - štvrťfinále

Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) - CoCo Vandewegheová (24-USA)

6:3, 6:3

BRATISLAVA. Magdaléna Rybáriková sa ako prvá slovenská tenistka v histórii prebojovala do semifináledvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Vo štvrťfinále si na tráve All England Clubu poradila s nasadenou dvadsaťštvorkou Američankou CoCo Vandewegheovou hladko 6:3, 6:3.

Magdaléna Rybáriková - Coco Vandewegheová štvrťfinále Wimbledon 2017 (fotogaléria): fotogaléria

12.7.2017

V dueli o postup do finále nastúpi vo štvrtok proti turnajovej štrnástke Španielke Garbine Muguruzovej Blancovej, s ktorou má vyrovnanú bilanciu 2:2. Na trávnatom povrchu ju však v roku 2015 v Birminghame zdolala hladko v dvoch setoch.

Rybáriková napodobnila Miloslava Mečířa, ktorý v roku 1988 ešte za éry ČSSR doposiaľ ako jediný Slovák postúpil medzi elitné singlové wimbledonské kvarteto.

Dominika Cibulková bola vlani i v roku 2011 vo štvrťfinále rovnako ako Daniela Hantuchová v roku 2002. Rybáriková má už istú prémiu 550.000 libier pred zdanením a 780 bodov do svetového rebríčka WTA.

V jeho onlajn vydaní sa posunula už na 33. miesto. Jej kariérnym maximom je zatiaľ 31. priečka.

Rybáriková prežívala životný úspech emotívne. "Nemôžem tomu uveriť, že som v semifinále Wimbledonu. Musím sa na to vyspať. Nikdy sa mi ani len nesnívalo, že sa na mojom najobľúbenejšom grandslamovom turnaji dostanem tak ďaleko. Mám za sebou ťažké obdobie, absolvovala som dve operácie, no rehabilitácia a tvrdá práca priniesli svoje ovocie.

Veľká vďaka patrí všetkým ľuďom, ktorí mi pomohli. Obávala som sa, ako to celé na Wimbledone vypáli. Zdolať CoCo 6:3, 6:3, to je niečo skvelé. V semifinále to bude veľmi náročné. Muguruzovú som zdolala pred dvomi rokmi na tráve, no to nič neznamená. Nie som favoritka, no chcem si to hlavne užiť," povedala slovenská dvojka v prvom pozápasovom interview.

Cesta Rybárikovej do semifinále:

1. kolo: Monica Niculescová (Rum., 51. vo svetovom rebríčku WTA vo dvojhre) 6:4, 6:1 za 79 minút

2. kolo: Karolína Plíšková (ČR-3/3.) 3:6, 7:5, 6:2 za 138 minút

3. kolo: Lesia Curenková (Ukr./35.) 6:2, 6:1 za 65 minút

4. kolo (osemfinále): Petra Martičová (Chor.-Q/135.) 6:4, 2:6, 6:3 za 113 minút

Štvrťfinále: CoCo Vandeweghová (USA-24/25.) 6:3, 6:3 za 74 minút

ONLINE prenos: Magdaléna Rybáriková - CoCo Vandewegheová (Wimbledon 2017, štvrťfinále)

Wimbledon - ženy
11.07.2017 o 16:21
Prenos
Kto by to bol pred turnajom povedal? Magdaléna Rybáriková je najväčším prekvapením na dvorcoch All England Clubu. Do tohto roka vyhrala na londýnskej tráve len dva zápasy, no dnes je v semifinále najslávnejšieho tenisového turnaja. V pozápasovom rozhovore ťažko hľadala slová, nemôže tomu uveriť, no je to realita. V pondelok sa v rebríčku WTA posunie minimálne na 33. miesto, no rozhodne nie je bez šance ani vo štvrtok. Samozrejme, Garbiñe Muguruzová bude favoritkou, ale naša wimbledonská kométa tento týždeň môže zdolať každého. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem krásny zvyšok dňa. Týmto zápasom vás sprevádzal Miroslav Kováčik.
Koniec zápasu

6:3
Rybáriková postúpila do semifinále (Wimbledon 2017) | sportnet.sme.skMAGDALÉNA RYBÁRIKOVÁ postupuje do wimbledonského semifinále! Coco Vandewegheová posiela loptičku z forhendovej strany vedľa bočnej čiary, a tak si slovenská tenistka vo štvrtok zahrá proti Garbiñe Muguruzovej. Gratulujeme!
40-0
Coco Vandewegheová posiela loptičku len do siete a má ďalšie tri šance na ukončenie dnešného zápasu. Tak snáď sa semifinálové brány konečne otvoria, držte palce.
30-0
Kelly Thomsonová teraz vstúpila do výmeny a opravila verdikt čiarového rozhodcu. Loptička skutočne spadla na čiaru a rozhodkyňa bod prisúdila slovenskej tenistke. Podľa mňa je tento verdikt správny, hoci sa to Coco Vandewegheovej nepáči.
15-0
Magdaléna Rybáriková začína veľmi dobre. Jej podanie bolo razantné a prinútilo Coco Vandewegheovú poslať loptičku len za základnú čiaru.
5:3
Coco Vandewegheová sa udržala v dnešnom zápase. Jej forhendový úder bol kvalitný a Magdaléna Rybáriková naň nedokázala reagovať. Teraz ale pôjde na víťazstvo v zápase podávať Slovenka.
40-A
Výhoda putuje na konto americkej tenistky. Coco Vandewegheová si pomohla priamym bodom z podania, keď jej súperka poslala loptičku len do siete.
40-40
40-40
Zápas pokračuje ďalej. Coco Vandewegheová sa teraz veľmi často tlačí na sieť, nechce ísť do dlhých výmien a teraz po víťaznom údere boduje.
A-40
Coco Vandewegheová zahrala na sieti veľmi nedôrazne. Magdaléna Rybáriková mala dostatok času na obhodenie a to sa jej podarilo. Forhendový víťazný úder znamená tretí mečbal.
40-40
Coco Vandewegheová hrala na riziko a vyplatilo sa jej to. Po dobrom údere po čiare si prešla na sieť, dostala súperku pod tlak a výmenu ukončila ľahkým volejom.
A-40
Magdaléna Rybáriková má druhú možnosť ukončiť zápas. Coco Vandewegheová si prešla na sieť, no jej bekhendový volej na našu radosť zastavila páska.
40-40
40-40
Coco Vandewegheová sa teraz nebála a vďaka svojej aktivite donútila chybovať svoju súperku. Magdaléna Rybáriková poslala úder z ťažkej pozície do autu.
40-30
Coco Vandewegheová posiela svoj smeč za základnú čiaru. Po jej fatálnom zlyhaní má slovenská tenistka jednu šancu na ukončenie dnešného zápasu.
30-30
Coco Vandewegheová sa dostáva z najhoršieho a ani teraz nebude čeliť mečbalom svojej súperky. Magdaléna Rybáriková totiž zahrala ďalšiu nevynútenú chybu.
30-15
Na mečbaly si musíme ešte počkať. Po dlhšom čase chybuje aj Magdaléna Rybáriková, ktorá forhendový úder nasmerovala len do polovice siete.
30-0
Magdaléna Rybáriková nezahrala na sieti práve najlepšie. Jej volej mohol byť razantnejší, no napokon Slovenka boduje, keďže lob Coco Vandewegheovej skončil za základnou čiarou.
15-0
Coco Vandewegheová začala ôsmy gem ďalšou dvojchybou. Na jej tvári je vidno veľkú frustráciu, no teraz dostáva povolený doping od londýnskeho publika.
5:2
Rybáriková postúpila do semifinále (Wimbledon 2017) | sportnet.sme.skSkvelé! Magdaléna Rybáriková donútila svoju súperku chybovať a už ju len jeden gem delí od postupu do semifinále. Coco Vandewegheová pôjde o pár sekúnd podávať na udržanie v dnešnom dlhom zápase.
40-15
Slovenská tenistka vyslyšala moje slová. Po dvojchybe si pomohla priamym bodom z podania a má dve možností na potvrdenie brejku z ostatného gemu.
30-15
Prvá dvojchyba aj na strane slovenskej tenistky. Magdaléna Rybáriková si trošku komplikuje situáciu, no verme, že v ďalšej výmene si napraví reputáciu.
30-0
Coco Vandewegheová si dnešný zápas kazí sama. Forhendový úder končí ďaleko v aute, a tak má slovenská tenistka veľkú šancu potvrdiť brejk z predošlého gemu.
15-0
Teraz sme sledovali parádnu výmenu. Magdaléna Rybáriková predviedla skvelý lob, Coco Vandewegheová sa ešte udržala v hre, no napokon práve ona chybuje.
4:2
Rybáriková postúpila do semifinále (Wimbledon 2017) | sportnet.sme.skObrovská pomoc od americkej tenistky. Coco Vandewegheová predviedla v krátkom slede dve dvojchyby a prichádza o svoje podanie. Slovenská tenistka sa opäť priblížila k účasti v semifinále Wimbledonu.
40-15
Coco Vandewegheová pomáha slovenskej tenistke svojou piatou dvojchybou. Magdaléna Rybáriková má tak dve šance na zisk veľmi dôležitého brejku.
30-15
30-15
Tak teraz treba pochváliť Coco Vandewegheovú. Američanka si prešla na sieť, naša tenistka ju chcela prelobovať, no rodáčka z New Yorku predviedla skvelý volej.
30-0
Ďalšia nevynútená chyba na strane Coco Vandewegheovej. Americká tenistka sa dostáva do problémov pri svojom podaní, keďže prehráva už o dve loptičky.
15-0
Coco Vandewegheová musela ísť na úvod šiesteho gemu do výmeny len cez druhé podanie. Napriek tomu sa snažila byť aktívna, no doplatila za to forhendovou nevynútenou chybou.
3:2
Dôležitý prvý gem po prestávke získava na svoju stranu Magdaléna Rybáriková. V poslednej výmene jej opäť pomohla Coco Vandewegheová, ktorá svoj bekhendový úder poslala vedľa bočnej čiary.
A-40
Slovenská tenistka sa po prestávke nemôže spoľahnúť na svoje prvé podanie. Ani teraz ním nemohla zaútočiť a mala šťastie, že sa Coco Vandewegheová sama vyhodila.
40-40
Americká tenistka si počkala na slabší druhý servis súperky. Položila sa do svojho forhendového úderu a loptičku prilepila o bočnú čiaru.
40-30
40-30
Coco Vandewegheová teraz zahrala vynikajúci half-volej na sieti. Magdaléna Rybáriková síce loptičku dobehla, no z náročnej pozície ju poslala tesne vedľa bočnej čiary.
40-15
Coco Vandewegheová mala teraz poriadny kus smoly. Loptička po jej bekhendovom údere skončila na páske a následne prepadla na jej polovicu dvorca.
30-15
Magdaléna Rybáriková musela ísť do výmeny opäť len cez druhé podanie, no teraz bolo veľmi kvalitné. Coco Vandewegheová dostala loptičku na telo a následne ju poslala do siete.
15-15
Do tejto výmeny musela ísť Slovenka len cez svoje druhé podanie. Snažila sa prejsť na sieť, no jej úder skončil niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
15-0
Po viac ako trojhodinovej prestávke pokračujeme v zápase podaním slovenskej tenistky. Magdaléna Rybáriková si hneď na úvod pomáha priamym bodom z podania.
Obe hráčky prichádzajú na centrálny dvorec All England Clubu. Pokračovať tak budeme v halových podmienkach, s čím má podstatne viac skúsenosti Magdaléna Rybáriková. Nasleduje tradičná rozcvička a po nej už súboj o poslednú semifinálovú miestenku.

Rybáriková postúpila do semifinále (Wimbledon 2017) | sportnet.sme.skJohhana Kontaová je v semifinále Wimbledonu. Domáci fanúšikovia majú obrovskú radosť, no oslavovať sa môže aj za brehom rieky Moravy. Karolína Plíšková sa totiž v pondelok stane novou svetovou jednotkou! Simona Halepová bola opäť veľmi blízko, no podobne ako v Paríži dobre rozbehnutý zápas nedotiahla do konca. Troška mi to pripomína hokejový príbeh Mariána Hossu, ktorému dvakrát tesne ušiel Stanley Cup. Rumunka si tak musí ešte počkať...
Tak napokon by sa dnes mal zápas dohrať! Magdaléna Rybáriková a Coco Vandewegheová sa podľa dostupných informácii presunú na centrálny kurt a budú pokračovať hneď po skončení duelu, ktorý sa na ňom momentálne hrá. Zápas sa tak dohrá v halových podmienkach, približne po trojhodinovej prestávke. Tesne pred rozcvičkou sa opäť prihlásime.
V Londýne stále prší, a tak si na súperku Garbiñe Muguruzovej musíme ešte počkať. Momentálne zavládla veľká radosť najmä v Česku, pretože Johanna Kontaová vyhrala druhý set nad Simonou Halepovou, a tak udržala na diaľku Karolínu Plíškovú v "súboji" o post svetovej jednotky.

2:2
Rybáriková postúpila do semifinále (Wimbledon 2017) | sportnet.sme.skV Londýne sa rozpršalo, čo nás rozhodne neteší. Zápas je tak prerušený a uvidíme dokedy bude trvať táto dažďová prehánka. Každopádne, Magdaléna Rybáriková vstupuje do prestávky spokojnejšia, vyhrala prvé dejstvo a je bližšie k postupu do semifinále Wimbledonu.
2:2
Tento gem trval necelé dve minútky. Coco Vandewegheová bez najmenších problémov udržala svoje podanie. V poslednej výmene predviedla rutinný víťazný úder na sieti.
0-40
Američanka si veľmi rýchlo vypracovala tri šance na zisk štvrtého gemu. Magdaléna Rybáriková totiž nasmerovala loptičku vedľa bočnej čiary.
0-30
Coco Vandewegheová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie, no napriek tomu boduje. Return slovenskej tenistky totiž skončil mimo dvorca.
0-15
Tento raz musíme pochváliť americkú tenistku. Coco Vandewegheová sa krásne položila do forhendového úderu a loptičku poslala na bočnú čiaru.
2:1
Magdaléna Rybáriková otáča priebeh druhého setu. Trošku frustrovaná súperka Coco Vandewegheová odflákla svoj return a poslala ho ďaleko za základnú čiaru. Slovenka sa dokonca musela loptičke vyhýbať.
40-15
Magdaléna Rybáriková si na svoje konto pripisuje prvé eso. Presne trafila priestor podávacieho T-čka a získava na svoju stranu dva gembaly.
30-15
Magdaléna Rybáriková si pomohla priamym bodom z podania. Dnes podáva veľmi dobre a verme, že jej to vydrží aj počas ďalšieho priebehu zápasu.
15-15
To je škoda. Magdaléna Rybáriková sa teraz snažila skrátiť hru, no jej vysoký úder skončil na páske. Stav gemu je tak rýchlo vyrovnaný.
15-0
Slovenská tenistka vstupuje lepšie do tretieho gemu. Američanka poslala loptičku tesne za základnú čiaru a frustrovaná ani nepožiadala o preverenie tohto výroku rozhodcov.
1:1
1:1
Rybáriková postúpila do semifinále (Wimbledon 2017) | sportnet.sme.skCoco Vandewegheová po dlhej výmene nezvládla svoj forhendový úder a nevynútenou chybou končí druhý gem. Magdaléna Rybáriková si tak berie stratené podanie späť a verme, že sa znovu dostane do vedenia.
40-30
Magdaléna Rybáriková má šancu získať stratené podanie späť. Dobre prečítala súperkynu taktiku servis-volej a loptičku jej z returnu poslala pod nohy.
30-30
Slovenská tenistka teraz predviedla svoje rýchle nohy. V poslednej chvíli dobehla skrátenie súperky a dokonca z náročnej pozície zahrala víťazný úder.
15-30
Magdaléna Rybáriková teraz prerušila výmenu, ale neurobila dobre. Podanie skutočne tečovalo čiaru, a tak Američanka získava bod zadarmo.
15-15
Americká tenistka to teraz zvládla oveľa lepšie. Položila sa do svojho forhendového úderu a nedala rodáčke z Piešťan najmenšiu šancu.
15-0
Coco Vandewegheová podáva na potvrdenie brejku, ale ani ona na servise nezačína dobre. Prechodový úder na sieť skončil ďaleko za základnou čiarou.
0:1
Rybáriková postúpila do semifinále (Wimbledon 2017) | sportnet.sme.skCoco Vandewegheová prvýkrát v zápase berie podanie slovenskej tenistke. Magdaléna Rybáriková tento gem nezvládla práve najlepšie, spravila niekoľko chýb, a tak bude musieť doťahovať manko.
0-40
Bohužiaľ, toto rozhodne nie je dobrý vstup do druhého dejstva. Coco Vandewegheová predviedla presný return, loptička dopadla na čiaru a Slovenka ju následne posiela do autu.
0-30
0-30
Magdaléna Rybáriková musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. V nej sa snažila diktovať tempo Coco Vandewegheová. Američanka napokon prešla k sieti a donútila našu hráčku chybovať.
0-15
Druhý set otvára na podaní slovenská tenistka. Magdaléna Rybáriková ale nezačína najlepšie, keďže jej úder skončil tesne za základnou čiarou.
6:3
6:3
Rybáriková postúpila do semifinále (Wimbledon 2017) | sportnet.sme.skSkvelé! Magdaléna Rybáriková získava prvý set na svoju stranu a dostáva sa bližšie k semifinálovým bránam Wimbledonu. Prvé dejstvo bolo možno až príliš jednoznačné, keďže Coco Vandewegheová spravila veľké množstvo nevynútených chýb.
40-15
Katastrofálny výkon americkej tenistky pokračuje ďalej. Coco Vandewegheová si na konto pripisuje štvrtú dvojchybu, a tak daruje našej hráčke dva setbaly.
30-15
30-15
Magdaléna Rybáriková predviedla skutočne perfektný lob. Američanka sa ešte snažila dobehnúť loptičku, no už sa jej nepodarilo vrátiť ju na druhú stranu.
15-15
Americká tenistka sa pomerne často tlačí na sieť. Tentokrát jej to vyšlo, keďže na úder slovenskej tenistky reagovala skrátením hry tesne za sieť.
15-0
Coco Vandewegheová nezačína práve najlepšie. Aj tento úder končí mimo vymedzeného priestoru, a tak registrujeme už jej trinástu nevynútenú chybu.
5:3
Priamym bodom z podania ukončuje Magdaléna Rybáriková deviaty gem prvého setu. Dostáva sa tak na dosah prvého dejstva a jej americká súperka bude podávať len na udržanie v prvom sete.
40-0
Magdaléna Rybáriková pokračuje vo svojej trpezlivej hre a teraz jej pomohlo aj jastrabie oko. To ukázalo, že Coco Vandewegheová poslala loptičku do tesného autu.
30-0
Veľmi dobré podanie našej hráčky na T-čko. Coco Vandewegheová sa síce natiahla za loptičkou, ale poslala ju len ďaleko za základnú čiaru.
15-0
Coco Vandewegheovej dnešný zápas nevychádza podľa predstáv. Robí skutočne veľmi veľa nevynútených chýb a výrazne tak pomáha Magdaléne Rybárikovej.
4:3
Coco Vandewegheová si bez najmenších problémov udržala svoje podanie, no stále musí doťahovať manko slovenskej súperky. Tá pôjde po krátkej pauze opäť na podanie.
0-40
0-40
Americká tenistka má tri šance na ukončenie siedmeho gemu. Magdaléna Rybáriková síce dobehla loptičku s nižším odrazom, no následne ju poslala len do siete.
0-30
Magdaléna Rybáriková zahrala trošku kratší úder do stredu kurtu a jej súperka to nekompromisne trestá. Víťazným forhendovým úderom zvyšuje svoj náskok.
0-15
Dôležitý siedmy gem začína lepšie americká tenistka. Do výmeny síce musela ísť len cez druhý servis, no tentokrát to naša hráčka nedokázala využiť.
4:2
Ďalší poriadny aut na strane americkej tenistky. Tá už nedokázala viac zdramatizovať priebeh šiesteho gemu, a tak budeme v zápase pokračovať za priaznivého stavu z pohľadu Magdalény Rybárikovej.
40-15
Čistý gem z toho napokon nebude. Coco Vandewegheová si prešla na sieť, nemala síce pripravenú pozíciu na sto percent, no pomohol jej úder Slovenky, ktorý zastavila páska.
40-0
Slovenská tenistka si môže udržať podanie vďaka čistej hre. Coco Vandewegheová poslala loptičku len do siete a je teda poriadne frustrovaná.
30-0
Coco Vandewegheová teraz stratila stabilitu, a tak nemohla reagovať na skrátenie hry svojej súperky. Magdaléna Rybáriková si tak na konto pripisuje ďalší víťazný úder.
15-0
Magdaléna Rybáriková pokračuje vo výbornom výkone na podaní. Aj teraz si pripisuje priamy bod, keďže jej súperka poslala loptičku len za základnú čiaru.
3:2
Americká tenistka si prešla na sieť, kde bola opäť úspešná. Magdaléna Rybáriková síce bojovala ako len vedela, no Coco Vandewegheová nekompromisne ukončila výmenu smečom nad hlavou.
30-40
Coco Vandewegheová si na svoje konto pripisuje prvé eso v zápase. Dvoma loptičkami otáča priebeh tohto gemu a bude ho môcť ukončiť vďaka gembalu.
30-30
Coco Vandewegheová si pomohla dobrým podaním. Slovenská tenistka sa ešte natiahla za loptičku, no tá z jej rakety skončila len na páske.
30-15
Magdaléna Rybáriková sa opäť dostáva do vedenia. Jej súperka si neporadila s loptičku s nízkym odskokom a nasmerovala ju len do siete.
15-15
Magdaléna Rybáriková mala teraz dostatok času na obhodenie. To ale nezvládla podľa predstáv, a tak Američanke stačilo len ideálne nadstaviť raketu.
15-0
Piatu hru prvého setu otvorila dlhá výmena, no opäť zbytočne chybuje Coco Vandewegheová. Jej výkon nie je ideálny, čo nahráva slovenskej tenistke.
3:1
Tak napokon to slovenská tenistka zvládla. Zverenka Petra Hubera druhýkrát v zápase drží svoje podanie a opäť odskakuje mierne favorizovanej americkej tenistke.
40-30
Magdaléna Rybáriková jednu možnosť na ukončenie tohto gemu stratila. Forhendovým úderom po čiare chcela ukončiť výmenu, no loptička bola príliš dlhá.
40-15
Na konci dlhej výmeny sa teší slovenská tenistka. Coco Vandewegheová posiela loptičku do autu, a tak má naša hráčka dva gembaly.
30-15
Magdaléna Rybáriková predviedla ďalšie veľmi dobré podanie. Coco Vandewegheová si s ním nedokázala poradiť a loptičku nasmerovala opäť len do siete.
15-15
Slovenská tenistka teraz kratšími údermi s nízkym odskokom dostala súperku pod tlak. Coco Vandewegheová napokon chybuje, keď poslala loptičku len do siete.
0-15
Magdaléna Rybáriková predviedla dobrý servis. Po kratšom údere súperky si nakročila do dvorca, no jej bekhendový úder skončil mimo ihriska.
2:1
Napokon to americká tenistka zvládla a hecuje sa do ďalšieho priebehu prvého setu. Coco Vandewegheová získala prvú hru v dnešnom zápase, no stále stráca jeden brejk.
15-40
Čistá hra z toho napokon nebude. Americká tenistka má problémy na servise a štatisti jej pripisujú už tretiu dvojchybu. Stále má však komfortnú pozíciu.
0-40
Sledovali sme jednu z tých dlhších výmien. Coco Vandewegheová predviedla niekoľko pekných úderov a trpezlivo si počkala na chybu našej hráčky.
0-30
Aj ďalší bod v tejto hre putuje na americké konto. Coco Vandewegheová si pomohla priamym bodom z podania.
0-15
Americká tenistka bola teraz oveľa aktívnejšia. Svojimi údermi rozpohybovala súperku, následne prešla si na sieť a boduje vďaka peknému voleju.
2:0
Výborne! Magdaléna Rybáriková potvrdzuje brejk z predošlého gemu. V závere druhej hry si pomohla dobrým servisom a jej súperka poslala loptičku len do polovice siete.
40-30
Coco Vandewegheová sa ešte drží v hre o druhý gem. Jej bekhendový úder skončil presne na základnej čiare, a tak si naša hráčka ani nebrala na pomoc jastrabie oko.
40-15
Coco Vandewegheová posiela loptičku ďaleko za základnú čiaru. To znamená, že slovenská tenistka má k dispozícii dve šance na potvrdenie brejku z predošlého gemu.
30-15
Tentokrát to zverenka Petra Hubera zvládla oveľa lepšie. Coco Vandewegheová predviedla síce dobrý pokus o obhodenie, ale Slovenka sa zaskvela vynikajúcim volejom tesne za sieť.
15-15
Slovenská tenistka prvýkrát prešla k sieti, no pomerne ľahký volej nezvládla najlepšie. Loptička skončila len na páske, a tak je stav druhého gemu vyrovnaný.
15-0
Magdaléna Rybáriková pokračuje v získavaní bodov. Pri svojom prvom servise si na svoje konto pripisuje priamy bod a dostáva sa do vedenia.
1:0
Rybáriková postúpila do semifinále (Wimbledon 2017) | sportnet.sme.skVeľmi dobrý vstup slovenskej tenistky do zápasu. Coco Vandewegheová jej pomohla zbytočnými chybami a druhou dvojchybou ukončuje prvý gem. Američanke nemohla ani pomoc jastrabieho oka.
A-40
Coco Vandewegheová až príliš veľa chybuje v úvodnom geme zápasu. Aj teraz predviedla snáď dvojmetrový aut, a tak má Magdaléna Rybáriková ďalšiu možnosť na zisk brejku.
40-40
To je škoda. Sledovali sme dlhú výmenu, v ktorej ani jedna hráčka nechcela riskovať. Napokon ale kazí Magdaléna Rybáriková, ktorá poslala loptičku do autu.
A-40
Magdaléna Rybáriková predviedla fantastický víťazný úder priamo z returnu. Krásne obhodila súperku, ktorej nevyšla taktika servis-volej. Slovenka má k dispozícii brejkbal.
40-40
Prvý gem zápasu ešte nekončí. Coco Vandewegheová poriadne prestrelila na servise a pripisuje si na konto prvú dvojchybu. Na svete je tak aj prvá zhoda.
30-40
Coco Vandewegheová otáča priebeh prvého gemu. Po agresívnej hre si prešla na sieť a bez väčších problémov ju zakončila precíznym volejom.
30-30
Na konci dlhej výmeny sa teší americká tenistka. Magdaléna Rybáriková netrafila loptičku ideálne a poslala ju ďaleko do autu.
30-15
Tento raz si americká tenistka pomohla kvalitným prvým servisom. Magdaléna Rybáriková sa dostala k loptičke, no poslala ju mimo vymedzeného priestoru.
30-0
Coco Vandewegheová pridáva v rýchlom slede druhú nevynútenú chybu. Pre papierovú favoritku sa tak črtajú problémy na servise už v úvodnom geme.
15-0
Dnešné stretnutie odštartovala na podaní Coco Vandewegheová. Prvý bod zápasu ale získava naša hráčka, keďže Američanka poslala loptičku za základnú čiaru.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Magdaléna Rybáriková nastúpi na svoj štvrťfinálový zápas už o niekoľko minút. Prvý zápas na kurte číslo 1 je už minulosťou a môžeme konštatovať, že víťazka tohto stretnutia sa v semifinále Wimbledonu stretne so Španielkou Garbiñe Muguruzovou.

V posledných rokoch nás svojimi tenisovými výkonmi tešila najmä Dominika Cibulková. Na tohtoročnom Wimbledone jej rolu prevzala Magdaléna Rybáriková, ktorá postúpila už medzi osmičku najlepších. V prvom grandslamovom štvrťfinále kariéry sa na kurte číslo 1 stretne s Američankou Coco Vandeweghovou. Zápas sa začne približne o 15:30 hod.

MAGDALÉNA RYBÁRIKOVÁ

Magdaléna Rybáriková prežíva možno najkrajšie chvíle svojej tenisovej kariéry. Samozrejme, na konte má štyri turnajové tituly, no účasť vo štvrťfinále Wimbledonu je nepochybne niečo výnimočné. Rodáčka z Piešťan mala ťažký žreb, keď ju už v druhom kole čakala Karolína Plíšková. Práve víťazstvo nad favorizovanou Češkou dodala našej tenistke sebavedomie a v ďalších dvoch dueloch nemala vážnejšie ťažkosti. Lesia Tsurenková získala len tri gemy a ani včera Petra Martičová nemala zápas pod kontrolou. Zverenka Petra Hubera trpezlivo hrala do jej bekhendovej strany a vyhrala 6:4, 2:6, 6:3. Slovenská hráčka by však mala popracovať na svojom druhom servise, po ktorom včera získala len 8 z 25 loptičiek. Na druhej strane, na turnaji využila 54% brejkbalových šancí a už teraz je jasné, že v pondelok sa objaví opäť v TOP 50 svetového rebríčka. „Keby mi niekto vo februári povedal, že sa ešte pred Wimbledonom vrátim čo i len do najlepšej stovky, neverila by som mu,“ skonštatovala Magdaléna Rybáriková.

COCO VANDEWEGHOVÁ

Americká tenistka je podľa stávkových kancelárii miernou favoritkou duelu. Táto sezóna jej vychádza veľmi dobre, snáď s výnimkou Roland Garros. V Paríži si balila kufre už v prvom kole, keď nestačila práve na Magdalénu Rybárikovú. Slovenka sa ale vyjadrila, že dnes to bude úplne iné stretnutie. „Jej hra presne sedí na trávu. Je strašne rýchla a Vandeweghová na podaní patrí vari medzi TOP 5,“ povedala naša hráčka na adresu súperky. Američanka na seba upútala už semifinálovou účasťou na Australian Open a podobný úspech má na dosah aj vo Wimbledone. V All England Clube ešte nestratila ani set. Zdolala napríklad trávnatú špecialistku Alison Riskeovú a včera stopla aj spanilú jazdu Caroline Wozniackej. Na svojom konte má 125 víťazných úderov a určite aj dnes sa bude snažiť diktovať tempo výmen. V druhom kole si Nemka Tatjana Mariaová na returne ani neškrtla a po prvom servise súperky nevyhrala ani jednu loptičku. Coco Vandeweghová vo vzájomnej bilancii prehráva 0:2, v Birminghame uhrala len tri gemy, no to sa ešte písal rok 2011.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články