Magdaléna Rybáriková počas zápasu proti Simone Halepovej.
Magdaléna Rybáriková počas zápasu proti Simone Halepovej. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. okt 2017 o 00:00

Slovenka nedokázala favoritku výraznejšie potrápiť.

PEKING. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nedohrala súboj druhého kola na turnaji v čínskom Pekingu proti svetovej dvojke Simone Halepovej z Rumunska. Slovenka (28. v rebríčku WTA) skrečovala súboj za nepriaznivého stavu 1:6, 1:2 po 58 minútach.

Rumunka v stretnutí dovtedy dominovala, v prvom sete takmer uštedrila slovenskej súperke tzv. kanára a v druhom viedla s brejkom 2:1, keď Rybáriková odstúpila. Tohtoročná wimbledonská semifinalistka Rybáriková si nedala darček k 29. narodeninám, ktoré oslávi v stredu 4. októbra.

Súperkou Halepovej v ďalšom kole bude Ruska Maria Šarapovová.

Peking - 2. kolo:

Simona Halepová (Rum.-2) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:1, 2:1 - skreč, Rybáriková sa vzdala

Maria Šarapovová (Rus.) - Jekaterina Makarovová (Rus.) 6:4, 4:6, 6:1

Petra Kvitová (ČR-12) - Varvara Lepčenková (USA) 6:4, 6:4

Barbora Strýcová (ČR) - Julia Görgesová (Nem.) 6:4, 6:2

Jelena Vesninová (Rus) - Tuan Jing-jing (Čína) 6:3, 6:2

Daria Kasatkinová (Rus.) - Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) 6:4, 7:5

Karolína Plíšková (ČR-4) - Andrea Petkovicová (Nem.) 6:4, 6:4

Daria Gavrilovová (Aus.) - Coco Wandeweghová (USA) 6:3, 2:0 - skreč, Wandeweghová sa vzdala

Sorana Cirsteová (Rum.) - Christina McHalová (USA) 7:6 (4), 6:0

Online prenos: Magdaléna Rybáriková - Simona Halepová (WTA Peking 2017, 2. kolo)

II. set:

1:2 - Rybáriková skrečovala zápas, víťazkou sa stala Halepová.

1:2 - Halepová získala Rybárikovej servis a dostáva Slovenku do náročnej situácie.

1:1 - servis si udržala aj rumunská hráčka.

1:0 - fantastický obrat Rybárikovej. Pri vlastnom servise prehrávala 0:40, potom však už súperke nedovolila získať ani jeden fiftín a vstup do druhého setu jej vyšiel.

I. set:

1:6 - Halepová síce vyhrávala už 40:0 pri vlastnom podaní, napokon však využila setbal až za stavu 40:30. Nič to nemení na tom, že poľahky získava prvý set.

1:5 - slovenská tenistka sa predsa len dočkala a v prvom sete sa vyhne tzv. kanárovi. Čelila však prvému setbalu súperky.

0:5 - Halepová pokračuje vo vysokom tempe, Rybáriková stále čaká na zisk gemu.

0:4 - zlý úvod Rybárikovej pokračuje, ani vo štvrtom geme si neustrážila svoj servis.

0:3 - rumunská tenistka zvyšuje svoj náskok, za stavu 40:30 využila gembal.

0:2 - Rybáriková nevyužila dva gembaly, zatiaľ čo jej súperka premenila hneď svoj prvý brejkbal na zisk gemu.

0:1 - Rybáriková mala k dispozícii jeden brejkbal, favoritka si však svoje podanie ustrážila.

Domov»Tenis»Rybáriková získala proti svetovej dvojke len dva gemy, duel skrečovala