Vlhovú nedokáže nikto zastaviť. Vyhrala už tretie preteky za sebou

Petra Vlhová v prvom kole zdolala Holanďanku Jelinkovú.
Petra Vlhová v prvom kole zdolala Holanďanku Jelinkovú. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|26. nov 2020 o 17:45

Ovládla aj paralelný obrovský slalom.

Výsledky paralelného obrovského slalomu:

1.Petra VlhováSlovensko
2.Paula MoltzanováUSA
3.Lara Gutová-BehramiováŠvajčiarsko
4.Sara HectorováŠvédsko
5.Marta BassinováTaliansko
6.Thea Louise StjernesundováNórsko
7.Federica BrignoneováTaliansko
8.Elisa MoerzingerováRakúsko

LECH ZÜRS. Petra Vlhová vyhrala vo Svetovom pohári už tretie preteky za sebou. Ovládla paralelný obrovský slalom v rakúskom stredisku Lech Zürs.

Vo finále zdolala senzáciu pretekov Američanka Paulu Moltzanovú a je suverénnou líderkou Svetového pohára.

TOP: Petra Vlhová - paralelný obrovský slalom v Lech Zürs: fotogaléria

26.11.2020

Vyhrávala o stotiny sekundy

Vlhová pritom tŕpla, z kola na kolo postupovala len veľmi tesne.

V osemfinále prehrala úvodnú jazdu s outsiderkou Adrianou Jelínkovou z Holandska o 16 stotín sekundy. V druhej jazde jazde však stratu zmazala a zvíťazila o štyri stotiny sekundy.

Vo štvrťfinále tiež prvú jazdu prehrala - s Taliankou Federicou Brignoneovou o dve stotiny. No odvetu opäť zvládla a súperku v súčte zdolala tiež o štyri stotiny.

A aj v semifinále bola Vlhová v prvej jazde pomalšia, za Švédkou Sarou Hectorovou zaostala o 11 stotín. V odvete však znova ukázala strhujúci finiš a súperku zdolala o jedinú stotinu.

Až vo finále prvú jazdu Vlhová ovládla, Američanku Moltzanovú zdolala o 21 stotín sekundy. V druhej jazde jej súperka nezvládla záver a prvenstvo tak patrí Vlhovej.

Shiffrinová neštartovala

Do hlavných pretekov postúpilo šestnásť najlepších lyžiarok z kvalifikácie. Súťaž prebiehala vyraďovacím K.O. systémom od osemfinále až po finále.

V každom kole absolvovali lyžiarky po dve jazdy - jednu na červenej a druhú na modrej trati.

Preteky vynechala Mikaela Shiffrinová, uprednostnila tréning.

ONLINE PRENOS: Petra Vlhová dnes - paralelný obrovský slalom v Lech Zürs (zjazdové lyžovanie, Svetový pohár, NAŽIVO, LIVE, stream, štvrtok, výsledky)

Zjazdové lyžovanie
26.11.2020 o 17:45
Paralelný obrovský slalom žien, Lech / Zürs
Víťaz: Petra Vlhová (SVK)
Ukončený
Prenos
Slovensko má opäť veľký dôvod na radosť! Petra Vlhová vyhrala paralelný obrovský slaslom žien a získava tretie víťazstvo v rade! Obrovská gratulácia našej reprezentantke, ktorá je v novom ročníku nezastaviteľná!

Veľkým prevkapením je dnes druhá americká reprezentnatka Paula Moltzanová, ktorá sa prekvapivo dostala cez kvalifikáciu na takéto miesto a určite si zaslúži veľkú pochvalu. Víťazka kvalifikácie Lara Gutová-Behramiová napokon získava tretie miesto.

To je z nášho prenosu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera!
Paralelný obrovský slalom žien sa práve skončil!
1-2
importantÁno! Petra Vlhová vyhráva tento pretek! Jej americká súperka Paula Moltzanová spadla pred cieľom a slovenská reprezentantka pokračuje vo famóznych výkonoch ďalej!
1-2
importantOdveta finále sa blíži! Pripíše si Petra Vlhová tretie prvé miesto v rade?
3-4
importantV malom finále bola úspešnejšia Lara Gutová-Behramiová, ktorá už po prvej jazde to mala výborne rozbehnuté!
5-6
Aj druhá talianska reprezentatka je úspešnejšia, Bassinová tak končí na piatom mieste.
7-8
Siedme miesto si vybojovala v dnešnom preteku Brignoneová, ktorá lepšie zvládla aj druhú jazdu.
Nasleduje krátka prestávka a po nej spoznáme konečné celkové poradie dnešného preteku.
1-2
importantPetra Vlhová začala prvú jazdu v modrej dráhe a od úvodu to bolo celkom vyrovnané! Záver však slovenskej reprezentantke vyšiel opäť fantasticky a zdoláva súperku o 21 stotín sekundy!
1-2
importantA už tu bude prvá finálová jazda! Petra, držíme palce!
3-4
Lara Gutová-Behramiová a Sara Hectorová bojujú o tretie miesto. Prva menovaná získala 36 stotín a má veľkú šancu dnes skončiť na pódiu.
5-6
Marta Bassinová a Thea Louise Stjernesundová je súboj o piate miesto. Prvá jazda bola veľmi napínavá a Bassinová zvíťazila len o jednu sekundu.
7-8
Súboj o siedmie miesto zvládla lepšie Brignoneová, ktorá má do druhej jazdy náskok pol sekundy.
Finále:

Paula Moltzanová (USA)
Petra Vlhová (SVK)

O třetí místo:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Sara Hectorová (SWE)

O piate miesto:

Marta Bassinová (ITA)
Thea Louise Stjernesundová (NOR)

O siedme miesto:

Federica Brignoneová (ITA)
Elisa Mörzingerová (AUT)
Semifinálové jazdy sa skončili a rovnako aj jazdy o 5-8. miesto. Uvidíme tak ešte dve finálové jazdy a súboje o konečné umiestnenie.
SF2
importantLepší štart mala napokon Hectorová a zvýšila náskok, ale Petra Vlhova ukázala fantastický záver a je vo finále! Dnes má tak isté druhé miesto, ale verme, že to bude napokon prvé miesto!
SF2
importantDráma o finále vrcholí! Petra Vlhová potrebuje opäť zopakovať fantastický finish v druhej jazde a to v modrej dráhe!
SF1
Prvou dnešnou finalistkou sa stáva Paula Moltzanová a jej rozprávka v dnešom preteku pokračuje ďalej! Úspešná kvalifikantka má šancu zabojovať o prvé miesto!
5-8
Federica Brignoneová napokon nedokončila druhú jazdu! Takže o piate miesto zabojuje Stjernesundová, neuvidíme teda talianske derby.
5-8
Marta Bassinová napokon pohodlne zvládla aj druhú jazdu a postupuje do súboja o piate miesto. Mörzingerová zabojuje o siedmu priečku.
Nasleduje krátka prestávka a pôjdu sa druhé jazdy v súboji o 5-8 miesto a vyvrcholí aj boj o finále.
SF2
importantSúboj Petra Vlhová a Sara Hectorová bol veľmi dramatický a v závere zvíťazila Švédka o 11 stotín! Druhá jazda však bude ešte zaujímavá, Petra pôjde navyše v modrej dráhe.
SF2
importantPetra Vlhová sa už sústreďuje na prvú semifinálovú jazdu, pôjde ju v červenej dráhe!
SF1
Lara Gutová-Behramiová a Paula Moltzanová zahájili prvú semifináovú jazdu. Američanka pokračuje vo výbornom výkone a pôjde do druhej jazdy s náskokom.
5-8
Federica Brignoneová mala výborný štart, ale v závere začala strácať. Svoju súperku Stjernesundová však zdolala v prvej jazde o 4 stotiny.
5-8
Marta Bassinová a Elisa Mörzingerová zahájili súboj o 5-8. miesto. Napokon bola úpešnejšia talianska pretekárka a má lepšiu pozíciu pred druhou jazdou.
Dvojice o 5-8. miesto:

Marta Bassinová
Elisa Mörzingerová

Thea Louise Stjernesundová
Federica Brignoneová
Semifinálové dvojice:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Paula Moltzanová (USA)

Petra Vlhová (SVK)
Sara Hectorová (SWE)
Petra Vlhová sa dostala medzi najlepšiu štvoricu! Zopakovala fantastický záver druhej jazdy z osemfinále a má tak dnes šancu na ďalšie, minimálne pódiove umiestnenie.
Štvrťfinále paralelného obrovského slaslomu žien sa práve skončilo! Po krátkej pauze sa začnú jazdy o 5-8. miesto.
ŠF4
Dnešné štvrťfinále uzatvorila dvojica Thea Louise Stjernesundová a Sara Hectorová. Druhá menovaná postupuje do semifinále bez menších problémov a bude súperkou Petry Vlhovej!
ŠF3
importantFantázia! Petra Vlhová to znova zvládla v samom závere druhej jazdy, keď opäť s tesným náskokom bola lepšia a postupuje do semifinále! Brignoneová mala výborný štart, ale záver jej nevyšiel.
ŠF3
Na trať ide Petra Vlhová! Verme, že zvládne druhú jazdu podobne ako tomu bolo v osemfinále!
ŠF2
importantMarta Bassinová si v prvej jazde vypracovala lepší čas, ale Paula Moltzanová v druhej jazde ešte zabojovala a tesne pred cieľom zdolala Talianku! Moltzanová sa tak postarala o prvé veľké prekvapenie a je v semifinále!
ŠF1
Odvetdy štvrťfinále rozbehla dvojica Lara Gutová-Behramiová a Elisa Mörzingerová. Prvá menovaná bola favoritkou už po prvej jazde a aj v tej druhej bola lepšou a je prvou semifinalistkou.
Prvé štvrťfinálové jazdy sa skončili, po krátkej pauze uvidíme tie druhé a spoznáme mená postupujúcich do najlepšej štvorky.
ŠF4
Thea Louise Stjernesundová a Sara Hectorová uzavreli prvé štvrťfinalové jazdy. Druhá menovaná zvládla lepšie záver a získava náskok vyše 40 stotín.
ŠF3
importantPetra Vlhová a Federica Brignoneová už absolvovali prvú štvrťfinálovú jazdu! Bol to veľmi tesný súboj, ktorý napokon vyhrala o dve stotiny Talianka! Druhá jazda však bude ešte veľmi dramatická.
ŠF3
importantPetra Vlhová sa už chystá na svoju dnešnú tretiu jazdu! Znova jej všetci držíme palce!
ŠF2
Marta Bassinová z Talianska začala veľmi dobre, ale v strednej časti sa to začalo vyrovnávať. Paula Moltzanová však pred cieľom chybovala a v druhej jazde pôjde s mankom.
ŠF1
Ďalšiu časť dnešého preteku zahájila dvojica Lara Gutová-Behramiová a Elisa Mörzingerová. Prvá menovaná tesný súboj zvládla lepšie len o jednu stotinu, to bude ešte zaujímavá druhá jazda.
Štvrťfinálové dvojice:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Elisa Mörzingerová (AUT)

Paula Moltzanová (USA)
Marta Bassinová (ITA)

Petra Vlhová (SVK)
Federica Brignoneová (ITA)

Thea Louise Stjernesundová (NOR)
Sara Hectorová (SWE)
Po prvej jazde to vyzeralo, že sa Petra Vlhová nedostane ďalej, ale v druhej jazde zvládla tesný súboj s Jelinkovou a tak slovenská reprezentantka postúpila medzi najlepšiu osmičku.
Osemfinále paralelného obrovského slaslomu žien sa práve skončilo! Po krátkej pauze sa začnú prvé štvrťfinálové jazdy.
OF8
No a ňou bola Sara Hectorová a Katharina Truppeová. Prvá menovaná bola lepšou v oboch jazdách a tak Hectorová uzatvára štvrťfinálový zoznam.
OF7
Thea Louise Stjernesundová má za sebou výbornú druhú jazdu a Robnikovú pohodlne zdoláva. Na trať sa už chystá posledná dvojica dnešného osemfinále.
OF6
No a súperkou Vlhovej bude v ďalšom kole Federica Brignoneová z Talianska! Brignoneová mala ideálnu pozíciu v druhej jazdy a tú zvládla úspešne.
OF5
importantUf, tak to bolo tesné! Poriadna dráma v druhej jazde medzi Petrou Vlhovou a Adrianou Jelinkovou, napokon však slovenská reprezentantka zvíťazila o štyri stotiny a postupuje medzi najlepšiu osmičku!
OF5
importantPetra Vlhová sa dostáva druhýkrát na trať, musí zmazať náskok súperky z prvej jazdy!
OF4
Marta Bassinová a Katharina Liensbergerová bol tesný súboj v prvom kole. Talianka mala len tesný náskok po prvej jazde, v tej druhej však tesne pred cieľom Liensbergerová pretek nedokončila.
OF3
Maryna Gąsienicová-Danielová bola veľkým prekvapením kvalifikácie. V úvodnej jazde však prehrala a jej súperka Paula Moltzanová pohodlne postupuje ďalej.
OF2
Domáca pretekárka Elisa Mörzingerová takisto výborne zvládla druhú jazdu a postupuje medzi najlepšiu osmičku, Kristin Lysdahlová dnes už pokračovať nebude.
OF1
Lara Gutová-Behramiová mala už po prvej jazde dodstatočný náskok a je prvou štvrťfinalistkou dnešného preteku, čo potvrdila vo výbornej druhej jazde.
Prvé osemfinále sa skončilo, po krátkej pauze sa začnú druhé osemfinálové jazdy.
OF8
Sara Hectorová a Katharina Truppeová uzavreli prvé osemfinále. Švédka ako veľká favoritka získava pred druhým kolom náskok pol sekundy.
OF7
Predposlednou dvojicou v prvom osemfinále bola Thea Louise Stjernesundová z Nórska a Tina Robniková zo Slovinska. Prvá menovaná zvládla lepšie prvú jazdu a v závere získava osem stotín k dobru.
OF6
Federica Brignoneová z Talianska zvládla prvú jazdu, domáca pretekárka Franziska Gritschová však nie, prvý pretek nedokončila.
OF5
importantSlovenská reprezentantka nezvládla svoju prvú dnešnú jazdu v červenej dráhe! Adriana Jelinková z Holandska má náskok 16 stotín, Petra tak bude mať čo v druhej jazde robiť aby súperku zdolala.
OF5
importantA na trať ide Petra Vlhová, držíme palce!
OF4
Ďalej sme mali možnosť sledovať zaujímavý súboj Marta Bassinová (ITA) vs. Katharina Liensbergerová (AUT). Talianka v červenej dráhe zvládla dramatický záver a do druhého kola pôjde s náskokom.
OF3
Paula Moltzanová z USA išla rovnako v červenej dráhe a ulohu favoritky zvládla, keď zdolala prekvapenie kvalifikácie Marynu Gąsienicovú-Danielovu z Poľska.
OF2
Elisa Mörzingerová prišla z dvojice ako jediná do ciela, pretože jej súperka Kristin Lysdahlová prvý pretek nedokončila, do druhého kola bude mať tak 30 sekundovú stratu.
OF1
Lara Gutová-Behramiová a Coralie Frasseová Sombetová bola prvá dvojica. Rýchlejšia bola pretekárka v modrej dráhe a Švajčiarska má pred druhou jadzou náskok 40 sekúnd.
Paralelný obrovský slalom žien sa práve začal!
Na trati v rakúskom stredisku je už všetko pripravené! Čoskoro uvidíme prvú dnešnú dvojicu, prajem príjemný športový zážitok!
Zatiaľ si prezrite jednotlivé osemfinálové dvojice. Kvalifikácia priniesla menšie prekvapenia, keď sa niektoré zaujímavé mená neprebojovali do hlavnej časti. Hlavnou novinkou je, že pôjde 16 pretekárok, v minulej sezóne ich bolo až 32. Jednotlivé dvojice v každej časti absolvujú dve jazdy.
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom zjazdového lyžovania! Dnes nás v rámci SP čaká ďalší pretek a bude ním paralelný slalom žien v rakúskom lyžiarskom stredisku. Slovensko bude opäť celé toto podujatie pozorne sledovať a držať palce našej Petre Vlhovej, ktorá prichádza do Rakúska po dvoch víťazstvách vo Fínsku a dnes bude opäť hlavnou favoritkou na víťazstvo. V prvom kole bude jej súperkou Adriana Jelinková.
Dvojice pre osemfinále:

Lara Gutová-Behramiová (SUI)
Coralie Frasseová Sombetová (FRA)

Elisa Mörzingerová (AUT)
Kristin Lysdahlová (NOR)

Paula Moltzanová (USA)
Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)

Marta Bassinová (ITA)
Katharina Liensbergerová (AUT)

Petra Vlhová (SVK)
Adriana Jelinková (NED)

Franziska Gritschová (AUT)
Federica Brignoneová (ITA)

Thea Louise Stjernesundová (NOR)
Tina Robniková (SLO)

Sara Hectorová (SWE)
Katharina Truppeová (AUT)
Vítam všetkých fanúšikov zjazdového lyžovania! Nový ročník SP v lyžovaní sa už konečne naplno rozbehol a v rakúskom lyžiarskom stredisku Lech / Zürs budeme sledovať paralelný slalom žien, ktorý sa začína o 17:45.

Celé Slovensko momentálne s veľkým obdivom sleduje výkony našej Petry Vlhovej. Slovenská lyžiarka zažiarila vo fínskom Levi, kde vyhrala oba slalomy a momentálne je na čele predbežného poradia SP, pred druhou Michelle Gisinovou má náskok 85 bodov.

Práve Rakúsko, konkréte Sölden hostil prvý pretek nového ročníka a Petra Vlhová tam v obrovskom slalome skončila na treťom mieste. Mikaela Shiffrinová napokon nebude v tomto preteku štartovať, čo stavia slovenskú reprezentantku do pozície hlavného favorita.

Všetci tak budeme Petre držať palce, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 17:45.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhovú nedokáže nikto zastaviť. Vyhrala už tretie preteky za sebou