Peter Sagan.
Peter Sagan. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|5. aug 2020 o 16:50

Súperov neudržal za chrbtom.

Miláno - Turín 2020

Mesero - Stupinigi, 198 km - výsledky 101. ročníka

1.Arnaud DemareFrancúzskoGroupama-FDJ4:18:57 h
2.Caleb EwanAustráliaLotto Soudalrovnaký čas
3.Wout van AertBelgickoJumbo-Vismarovnaký čas
4.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgroherovnaký čas
5.Danny van PoppelHolandskoCircus-Wanty Gobertrovnaký čas
6.Nacer BouhanniFrancúzskoArkea-Samsicrovnaký čas
7.Fernando GaviriaKolumbiaSAE Team Emiratesrovnaký čas
8.Manuel BellettiTalianskoAndroni Giocattolirovnaký čas
9.Dion SmithN. ZélandMitchelton-Scottrovnaký čas
10.Ben SwiftV. BritániaIneosrovnaký čas

TURÍN. Francúzsky cyklista Arnaud Demare vyhral 101. edíciu pretekov Miláno - Turín. Jazdec stajne Groupama-FDJ sa presadil v záverečnom špurte, keď na páske zdolal Austrálčana Caleba Ewana (Lotto-Soudal) a Belgičana Wouta van Aerta (Jumbo-Visma).

Slovenský pretekár Peter Sagan v drese Bora-Hansgrohe sa taktiež zapojil do boja o triumf a finišoval na štvrtom mieste.

Stredajšia trať štartovala v milánskom predmestí Mesero a po 198 km na rovinatom teréne finišovala v mestečku Stupinigi na okraji Turína.

Peter Sagan na Miláno-Turín 2020 - Najlepšie momenty z pretekov: fotogaléria

5.8.2020

Keďže na pelotón nečakali žiadne kopce, očakával sa hromadný dojazd a boj elitných šprintérov. Medzi nich sa radili napríklad Fernando Gaviria, Arnaud Demare, Caleb Ewan, Sam Bennett či Sagan.

Únik dňa sa sformoval už po pár kilometroch, keď sa od hlavného pola oddelila šestica Andrea Garosio (Vini Zabu-KTM), Manuele Boaro (Astana), Davide Villella (Movistar), Gijs Van Hoecke (CCC), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF-Faizane) a Samuele Rivi (Tal.).

Ich náskok postupne narastal a po odjazdení štvrtiny pretekov sa vyšplhal na približne sedem minút. Pelotón si však situáciu kontroloval a po 100 km stiahol manko asi na polovicu.

Iniciatívne boli najmä tímy so silnými šprintérmi QuickStep, Lotto-Soudal či SAE. Situácia sa veľmi nemenila ani v ďalšom priebehu, na cyklistov svietilo slniečko, teplota bola okolo 27 stupňov a na rovinatej trati nekomplikoval podmienky ani vietor.

Náskok vedúcej skupinky, z ktorej už odpadol Garosio, sa postupne scvrkával a 30 km pred cieľom bol len minútový.

Potom nastúpili na čelo balíka aj jazdci Bory, ktorí chystali pozíciu pre Sagana. Jedenásť km pred koncom bol na čele už len Boaro, ktorý išiel s vypätím síl, ale proti pelotónu nemal šancu.

Medzitým prišlo v pelotóne k hromadnému pádu, favoriti však zostali vpredu. Sagan si držal výbornú pozíciu, do finišu vyštartoval ako prvý, no v závere dlhého špurtu ho predbehol víťazný Demare i Ewan s van Aertom.

ONLINE PRENOS: Peter Sagan na Miláno - Turín 2020 (cyklistika, LIVE, NAŽIVO, dnes, stream, video, streda)

Cyklistika
05.08.2020 o 16:50
Miláno - Turín 2020
Prenos
Víťazom 101. ročníka pretekov Miláno-Turín sa stal Francúz Arnaud Démare, ktorý v špurte predstihol Caleba Ewana. Na pódium sa dostal Wout van Aert a štvrté miesto obsadil Peter Sagan.
Podujatím Vás sprevádzal Tomáš Hládek. Prajem Vám pekný zvyšok stredy.
Výsledky:

1. Arnaud Démare 4:18:57,
2. Caleb Ewan,
3. Wout van Aert,
4. Peter Sagan,
5. Danny van Poppel – všetci rovnaký čas.
ONLINE PRENOS: Peter Sagan na Miláno - Turín 2020 (LIVE) | SPORTNETSagan stavil na pomerne dlhý špurt. Začal asi 400 metrov pred cieľom a pomerne rýchlo sa ocitol na čele špurtujúcej skupiny. To využili Démare a Ewan, ktorí zviedli súboj o víťazstvo. Úspešnejším bol 28-ročný Francúz, ktorý využil výbornú prácu svojho tímu.
ONLINE PRENOS: Peter Sagan na Miláno - Turín 2020 (LIVE) | SPORTNETVíťazom sa stal Arnaud Démare.
0,8
ONLINE PRENOS: Peter Sagan na Miláno - Turín 2020 (LIVE) | SPORTNETŠpurt rozbieha stajňa FDJ.
1
Na čele pelotónu Daniel Oss. Sagan stále vyčkáva za Ewanom. Za Saganom sa vezie Bennett.
2,1
Opraty prebrala do svojich rúk Bora-Hansgrohe. Sagan sa skrýva za zadným kolesom Caleba Ewana.
2,9
ONLINE PRENOS: Peter Sagan na Miláno - Turín 2020 (LIVE) | SPORTNETIdeme do finišu. Vpredu sa zvádza krutý boj o pozície.
3,9
Medzitým bol dostihnutý aj Boaro v úniku.
4,2
Vpredu sú aj Gaviria a Bennett. Poriadne vysoké tempo udávajú borci tímu Lotto Soudal.
4,7
ONLINE PRENOS: Peter Sagan na Miláno - Turín 2020 (LIVE) | SPORTNETVýborne si pozične počínali Sagan a Ewan. Ich celky sú na čele pelotónu.
6,4
Zdá sa, že favoriti sa pádu vyhli. To sa nedá povedať o Yvesovi Lampaertovi, ktorý ostal ležať na zemi. Hlavné pole sa po páde nadelilo.
7,9
ONLINE PRENOS: Peter Sagan na Miláno - Turín 2020 (LIVE) | SPORTNETPád v pelotóne. Pomerne veľké množstvo jazdcov skončilo na zemi, keď si jeden z jazdcov nevšimol prekážku na ceste a zobral so sebou na zem ďalších jazdcov.
9,1
Samotný Vincenzo Nibali teraz pracuje na čele pelotónu. Pripomínam, že v hlavnej skupine je aj Peter Sagan.
9,6
Boarov náskok aktuálne činí 25 sekúnd. Jazdec Astany to bude mať mimoriadne náročné.
11
Rivi nedokázal udržať tempo s Boarom a jazdec Astany už pokračuje vpredu osamotene.
11,5
V hlavnej skupine pracujú domestici jednotlivých tímov, ktorí sa neustále točia na čele pelotónu.
12,7
Dvojica navýšila svoj náskok na 35 sekúnd.
14,8
Do útoku sa vybrala dvojica Boaro a Rivi, ktorí dali zbohom zvyšnej štvorici. Veľké šance na úspech im však nedávam, pretože ich náskok už je menej než 30 sekúnd.
15,9
Šestica pred pelotónom má aktuálne odstup 33 sekúnd. Borci na čele si nastupujú a skupina sa pomaly delí.
17,7
Na čele naďalej pracuje stajňa Lotto Soudal. Vpredu sa však už sformoval aj celok Bora-Hansgrohe pre Petra Sagana.
19,3
Náskok vedúcej skupiny už klesol pod jednu minútu.
21,6
Všetko nasvedčuje tomu, že uvidíme hromadný dojazd. Uvidíme, či sa o niečo pokúsia niektorí z klasikárov – Van der Poel alebo Wout van Aert.
26,5
Okrem Lotta a Quick Stepu na čele pracujú aj jazdi FDJ pre Arnauda Démara.
28,8
Náskok vedúcej, šesťčlennej skupiny je už len 71 sekúnd.
31,9
Dopredu sa nám tlačia už aj jazdci Deceunincku – Quick Step, ktorí sa snažia držať vpredu svojho lídra pre dnešné preteky Sama Bennetta.
34,5
Na čele pelotónu vidíme jazdcov tímu Lotto Soudal, ktorí pracujú pre Caleba Ewana. Ťažko povedať, v akej forme je Austrálčan, ktorý taktiež dlho nepretekal. Podľa jeho slov sa však cíti v dobre.
36,7
Vedúca skupina dobre spolupracuje, jazdci sa neustále točia, avšak náskok už klesol na minútu a pol.
40,6
Odstup hlavného poľa od vedúcej skupiny je aktuálne už menej ako dve minúty.
45
V posledných hodinách sa objavili správy o nejasnej budúcnosti Petra Sagana v tíme Bora-Hansgrohe. Sagan aktuálne zarába 5 miliónov eur ročne a je najlepšie plateným cyklistom na svete. Trojnásobnému svetovému šampiónovi vyprší zmluva na konci roku 2021 a otázne je jej predĺženie, čo naznačil tímový šéf Ralph Denk. Navyše, nemecká stajňa dnes oznámila čerstvú akvizíciu, ktorou sa stal Nils Politt, druhý muž minuloročného Paríž-Roubaix. Všetko bude záležať od výsledkov Sagana v tejto sezóne.
52
Na trase nám vládne teplé, slnečné počasie. V cieľovom meste je aktuálne hlásených 28 stupňov.
55
Priemerná rýchlosť jazdcov v dnešných pretekoch sa pohybuje na úrovni 44,9 km/h.
60
Náskok vedúcej skupiny na pelotón, v ktorom nechýba ani náš Peter Sagan, aktuálne činí menej ako tri minúty.Do cieľa už ostáva menej ako 60 kilometrov.
65
Doterajší priebeh talianskej jednorázovky je pomerne pokojný. Na začiatku sa odpútala spomínaná šestica, ktorej náskok sa vyšplhal až na 7 minút.
70
Situácia na trati vyzerá nasledovne. V úniku máme šesť jazdcov: Davide Villella (Movistar), Manuele Boaro (Astana), Alessandro Tonelli (Bardiani), Gijs Van Hoecke (CCC), Andrea Garosio (Vini Zabù) a Manuele Rivi (Taliansko).
Talianska jednorázovka sa typicky jazdí na jeseň, no tento rok sa v súvislosti s pandémiou koronávirusu prekopal celý program profesionálneho cyklistického kalendára a túto klasiku uvidíme už takto na začiatku augusta.

Tento ročník má absolútne rovinatý charakter, pokým v minulom ročníku čakali na jazdcov v závere dve strmé stúpania. Preto do okruhu favoritov na celkové prvenstvo po 198 kilometroch by mohol patriť Peter Sagan. Do boja o víťazstvo na 101. ročníku by sa mohli zapojiť aj špurtéri a preto je okruh favoritom pomerne široký. Zaradiť sem môžeme Ewana, Bouhanniho, Benneta, Démara, Gaviru alebo niektorých z klasikárov.

Dojazd je naplánovaný po 18:00. Podujatím Vás bude sprevádzať Tomáš Hládek.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 16:50.
Nachádzate sa tu: