Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Slováci získali striebro, vo finále tímovej súťaže tesne prehrali s Francúzmi

Andreas Žampa (vľavo) vo finálovej jazde prehral s favorizovaným Alexisom Pinturaultom. (Autor: TASR/AP)
Marián Szűcs|14. feb 2017 o 12:00

Slovenskú štvoricu zdolali v súboji o zlato Francúzi v súčte časov o osem stotín.

ST. MORITZ, BRATISLAVA. Ešte ani raz v kariére nedokončil preteky Svetového pohára, na významných podujatiach je zvyknutý na priečky na konci výsledkovej listiny.

Teraz stál na štarte rozhodujúcej jazdy vo finále tímovej súťaže na majstrovstvách sveta. Rozhodovalo sa v nej, či Slovensko získa zlatú, alebo striebornú medailu.

Matej Falat odjazdil na šampionáte v St. Moritzi životné preteky. Mal výrazný podiel na tom, že sa slovenský tím prebojoval až do finále. V ňom napokon podľahol Francúzsku o osem stotín sekundy a získal striebro. Je to pre Slovensko vôbec prvá medaila z majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní.

"S týmto sme nepočítali, hoci sme verili, že by sme mohli urobiť dobrý výsledok. Získať medailu na majstrovstvách sveta˙je pecka. Naše dievčatá boli úžasné," vravel Falat.

Zdolal aj jedného z najlepších

Slovenský tím podľa očakávania ťahali najmä ženy. Vo vyraďovacej súťaži v paralelnom slalome vyhrali Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová všetky svoje jazdy proti súperkám. A skvelo ich dopĺňal práve Falat, ktorý štartoval na poslednú chvíľu namiesto zraneného Adama Žampu.

MS vo švajčiarskom St. Moritzi: fotogaléria

17.2.2017

V osemfinále proti Nemecku 24-ročný Slovák senzačne zdolal Felixa Neureuthera, momentálne piateho muža v poradí Svetového pohára a slalomového špecialistu. "Ani som neveril, že ho dám. Na celej trati sme boli približne na rovnakej úrovni, ale záver bol na rovine a veril som, že by mi to mohlo vyjsť," reagoval Falat. Slovenský tím postúpil ďalej po víťazstve 3:1.

Vo štvrťfinále Slováci rovnakým rozdielom zdolali Taliansko, Falat vyhral svoju jazdu proti Riccardovi Tonettimu.

V semifinále proti domácemu Švajčiarsku sa k víťazstvám Velez-Zuzulovej a Vlhovej nik nepridal. Pri remízovom stave 2:2 však slovenský tím postúpil vďaka súčtu časov najlepšej ženy a najlepšieho muža – v súčte s náskokom šesť stotín sekundy.

Z náhradníka nečakaný hrdina

8 stotín

sekundy bol rozdiel v súčte časov najrýchlejšieho muža a ženy Francúzska a Slovenska.

Aj vo finále bol stav po štyroch jazdách nerozhodný 2:2. Poslednú jazdu pritom Falat prehral s veľkým favoritom a špecialistom na obrovský slalom Mathieuom Faivrem tesne len o štyri stotiny sekundy.

V súčte časov najlepšieho muža a ženy Slováci zaostali za Francúzmi o osem stotín.

"Je to úžasný pocit, mám prvú medailu," reagovala Velez-Zuzulová pre RTVS. "Chlapci nás s Peťou podržali, čo bolo úžasné. Matej Falat bol vždy po štarte za svojím súperom, ale potom zrazu šup a už bol v cieli prvý. Každý v tíme sme mali síce inú kombinézu, ale srdce máme všetci slovenské. To je najdôležitejšie," doplnila.

"Všetci nás považovali za outsiderov, ale ukázali sme, že všetko je možné. Sme šťastní.˙Pre Slovensko je úžasné, že sme získali medailu. Všetci sme podali výborné výkony," pridala sa Vlhová.

Andreas Žampa v celej súťaži nevyhral ani jedny preteky, ale práve vďaka jeho času v semifinále proti Švajčiarsku postúpil slovenský tím do boja o totiul.

Pri medailových ambíciách tímu sa rátalo najmä s jeho bratom Adamom. Ten však pre zranenie nastúpiť nemohol. Zdalo sa, že s Falatom nemôže slovenský tím pomýšľať na medailu. Z náhradníka sa však stal nečakaný hrdina. Medailu získali aj Adam Žampa a juniorka Tereza Jančová, ktorí síce do pretekov nezasiahli, boli však na súpiske tímu.

Zo Zakopaného k medaile

Falat pritom vo Svetovom pohári medzi najlepšími štartuje sporadicky. Od roku 2011, keď mal medzi elitou premiéru, nedokončil ani jedny preteky, na ktoré nastúpil.

Cez víkend štartoval vo dvoch slalomoch Európskeho pohára v Zakopanom – skončil na 32. a 33. mieste.

Na majstrovstvách sveta súťažil dvakrát (naposledy pred štyrmi rokmi). Jeho najlepším výsledkom je 24. miesto z kombinácie na MS 2011.

Raz štartoval na olympiáde - v Soči 2014. Dokončil len jedny z troch pretekov, na ktoré nastúpil – v super-G bol na 42. mieste.

Jeho najväčšími úspechmi sú tri medaily z univerziád, poslednú získal pred dvoma týždňami v kazašskom Almaty (bronz v kombinácii).

"Ťažko povedať, čo táto medaila pre mňa znamená. Neviem, či sa mi to niekedy podarí zopakovať. Isto je to môj životný výsledok," povedal Falat o striebre zo St. Moritzu.

Ohlasy:

Tomáš Žampa: "Superdeň pre slovenské lyžovanie. Zjazdári ukázali, že sú silní a nezľakli sa ťažkých súperov. Všetci podali fantastické výkony. Aj tí, ktorí neboli priamo na lyžiach na svahu. Adam v cieli podával dôležité informácie, Timo to hore na štarte dobre manažoval, my pri trati sme tiež podávali informácie. Je to určitý posun dopredu pre malých lyžiarov, a ich rodičov. Teraz majú možnosť vidieť, že sa to dá potiahnuť až takto vysoko. Ukázali sme všetkým na Slovensku, že keď držíme spolu, sme veľmi silní."

Petra Vlhová: "Je to niečo neskutočné, strašne sa z toho tešíme. Zdolali sme skoro všetkých, akurát s Francúzmi sme tesne prehrali, ale aj tak sme šťastní. Veď málokto by v to veril, veľa ľudí nás považovalo za outsiderov. Môj cieľ bol vyhrať všetky štyri moje jazdy a to som aj splnila. Veľmi som sa tešila na túto súťaž, lebo ide o tím a tá atmosféra ma nesklamala."

Veronika Velez-Zuzulová: "Cítim sa ako keby sme dnes získali zlato. Nikdy predtým som nemala medailu na majstrovstvách sveta a to isté platí aj pre celé Slovensko. Som veľmi šťastná, že som sa toho dočkala. Zvládli sme to výborne a mohli sme sa postaviť na pódium."

Adam Žampa: "Obrovský deň pre celé Slovensko. Ukázali sme, že keď tvoríme silný tím, máme šancu urobiť veľký výsledok. Výborne to potiahli dievčatá Peťa a Veronika. Maťo Falat bol úžasný a som rád, že sa pridal aj Andy. Bol to tímový výkon. Ja som dnes iba podával vodu, päta ma brutálne boli, ale toto je tá najlepšia náplasť. Verím, že nás to zase všetkých posunie o niečo ďalej. Sme radi, že sme mohli pre Slovensko získať striebro. Držte nám ďalej palce."

Alexis Pinturault, francúzsky pretekár: "Je to pekná súťaž, lebo je to o tíme. Všetci sme podali výborné výkony, navzájom sme si pomohli k veľkému úspechu."

Tessa Worleyová, francúzska pretekárka: "Je to krásne, získali sme medailu. Vo finále to bolo ozaj veľmi tesné. Sme o to šťastnejší, že sme získali zlato."

Timotej Zuzula, otec a tréner Veroniky Velez-Zuzulovej: "Je to veľký úspech nášho športu. Na Slovensku lyžuje veľa ľudí, ale my sme vlastne privátny tím, ktorý nemá také podmienky ako veľké zjazdárske tímy. O to väčšiu radosť pociťujeme z takéhoto úspechu."

Michal Rajčan, šéf úseku alpských disciplín Slovenskej lyžiarskej asociácie (zdroj: SITA): "Každý išiel do toho s veľkými ambíciami, ale toto je medaila, s ktorou sa vopred nerátalo. Je to takpovediac nadplán, veľmi sa z toho teším. Dievčatá podali skvelé výkony zodpovedajúce tomu, že patria do slalomovej špičky, chlapci im zdatne sekundovali. Všetkým veľmi pomohlo úvodné víťazstvo nad silnými Nemcami. Pracovali sme naozaj ako tím. Bolo vidieť úprimnú radosť na tvárach našich pretekárov po každej víťaznej jazde a postupe. Táto medaila je veľkým povzbudením do ďalších pretekov na majstrovstvách sveta."

Tímová súťaž - MS v St. Moritzi:

OSEMFINÁLE:

Rakúsko - Belgicko 3:1

Švédsko - Slovinsko 4:0

Nórsko - Česko 3:1

Francúzsko - Rusko 3:1

Švajčiarsko - Chorvátsko 4:0

USA - Kanada 2:2 - postup Kanaďanov lepším súčtom časov

Nemecko - SLOVENSKO 1:3

Lena Dürrová - Petra Vlhová -0,11

Stefan Luitz - Andreas Žampa +0,38

Christina Geigerová - Veronika Velez-Zuzulová -0,46

Felix Neureuther - Matej Falat -0,13

Taliansko - Argentína 4:0

ŠTVRŤFINÁLE:

Rakúsko - Švédsko 1:3

Nórsko - Francúzsko 1:3

Švajčiarsko - Kanada 2:2 - postúp Švajčiarov lepším súčtom časov

Taliansko - SLOVENSKO 1:3

Chiara Costazzová - Veronika Velez-Zuzulová -0,22

Riccardo Tonetti - Matej Falat -0,03

Irene Curtoniová - Petra Vlhová -0,28

Guiliano Razzoli - Andreas Žampa +0,19

SEMIFINÁLE:

Švédsko - Francúzsko 2:2 - postup Francúzov lepším súčtom časov

Frida Hansdotterová - Adeline Baudová Mugnierová -0,16

Mattias Hargin - Mathieu Faivre +0,40

Maria Pietiläová-Holmnerová - Tessa Worleyová +0,21

Andre Myhrer - Alexis Pinturault -1,56

Švajčiarsko - SLOVENSKO 2:2 - postup Slovenska lepším súčtom časov

Camille Rastová - Petra Vlhová -0,26

Reto Schmidiger - Andreas Žampa +0,28

Wendy Holdenerová - Veronika Velez-Zuzulová -0,34

Luca Ärni - Matej Falat +0,37

O 3. MIESTO:

Švédsko - Švajčiarsko 3:1

Frida Hansdotterová - Wendy Holdenerová +0,06

Mattias Hargin - Luca Ärni +0,33

Maria Pietiläová-Holmnerová - Camille Rastová +0,21

Andre Myhrer - Reto Schmidiger -0,05

FINÁLE:

SLOVENSKO - Francúzsko 2:2 - víťazstvo Francúzska lepším súčtom časov

Petra Vlhová - Tessa Worleyová +0,22

Andreas Žampa - Alexis Pinturault +0,28

Veronika Velez-Zuzulová - Adeline Baudová-Mugnierová +0,20

Matej Falat - Mathieu Faivre +0,04

Online prenos:

MS v alpském lyžování
14.02.2017 o 12:00
Tímové preteky, St. Moritz
Prenos
Já se s vámi tedy pro dnešek loučím. Budu se ale těšit u dalších on-line přenosů z MS v alpském lyžování, například u pátečního prvního kola obřího slalomu mužů. Na shledanou!
STUPNĚ VÍTĚZŮ

1. Francie
2. Slovensko
3. Švédsko
Dnešní parádní závod je tedy u konce a vítězství díky lepšímu součtu nejlepších časů ve finále slaví Francie. Druhé Slovensko se ale rozhodně nemá za co stydět, neboť vyřadilo Německo, Itálii i Švýcarsko a především Vlhová s Velez-Zuzulovou nebyly ani jednou poraženy. Třetí místo pak bere Švédsko, jež v souboji o třetí místo udolali Švýcarsko. Naši prohráli osmifinále s Norskem, nicméně Ledecká s Dubovskou byly velmi blízko zisku druhého bodu a nebýt pár setin, mohli se Češi objevit ve čtvrtfinále.
FIN
ONLINE - MS v lyžovaní - St. Moritz: tímová súťaž | Sportnet.skTak bohužel! Matej Falat měl neuvěřitelný finiš, nicméně ztrátu stáhl jen na rozdíl čtyř setin. Celkově pak Slovensko v součtu nejlepších časů prohrává o pouhých osm setin! Velká škoda!
FIN
ONLINE - MS v lyžovaní - St. Moritz: tímová súťaž | Sportnet.skJe tady rozuzlení dnešního závodu. Proti Mathieu Faivreovi se postaví nevyzpytatelný Matej Falat, jenž už dneska dvakrát vyhrál.
FIN
ONLINE - MS v lyžovaní - St. Moritz: tímová súťaž | Sportnet.skVeronika Velez-Zuzulová zůstává nadále neporažena!!! Čas 22.12 znamená druhý bod pro Slovensko a je krok od zlaté medaile. Baudová Mugnierová zaostala o 20 setin. Francie – Slovensko 1:2!
FIN
Připraven třetí duel. Adeline Baudová Mugnierová se utká s Veronikou Velez-Zuzulovou.
FIN
Andreas Žampa měl dobrý start, ale Alexis Pinturault přeci jenom potvrdil roli favorita. Těsný souboj Francouz vyhrává o 28 setin sekundy. Francie – Slovensko 1:1!
FIN
Další souboj obstará favorizovaný Alexis Pinturault a Andreas Žampa.
FIN
Další parádní jízda Petry Vlhové! Worleyová stahovala, ale Slovensko přesto získává první bod! Francouzka za dosud neporaženou Slovenskou zaostala o 22 setin. Francie – Slovensko 0:1!
FIN
Tessa Worleyová proti Petře Vlhové. Kdo své zemi získá první finálový bod?
FIN
Před námi je očekávané finále. Slovensko vyzve Francii, ale i přes porážku by byl stříbrné medaile obrovským úspěchem.
O 3.m.
Aspoň jeden čestný bod Švýcarsku mohl získat Reto Schmidiger a to se také stalo. André Myhrer už nemusel jet naplno a o pět setin svůj souboj prohrává. To ale nic nemění a Švýcaři zůstanou čtvrtí. Švédsko – Švýcarsko 3:1!
O 3.m.
ONLINE - MS v lyžovaní - St. Moritz: tímová súťaž | Sportnet.skO poznání zkušenější Maria Pietiläová Holmnerová získává rozhodující bod! Mladičká Camille Rastová bojovala, avšak o 21 setin nakonec prohrává. Švédsko – Švýcarsko 3:0!

ŠVÉDSKO OBHAJUJE BRONZOVÉ MEDAILE!
O 3.m.
Luca Aerni měl pomalý start a i přes dobrou střední pasáž nakonec prohrává! Mattias Hargin Švédsko výrazně přibližuje k zisku bronzové medaile. Švédsko – Švýcarsko 2:0!
O 3.m.
Mohutně povzbuzující švýcarští fanoušci jsou prozatím zklamaní. Frida Hansdotterová měla lepší spodní pasáž a o šest setin porazila Wendy Holdenerovou. Švédsko – Švýcarsko 1:0!
O 3.m.
Začíná souboj o bronzovou medaili. Nahoře je připravena Frida Hansdotterová a domácí oblíbenkyně Wendy Holdenerová.
Jsou jisté dvojice pro finálové jízdy.

SOUBOJ O TŘETÍ MÍSTO

Švédsko – Švýcarsko

Hansdotterová – Holdenerová
Hargin – Aerni
Pietiläová Holmnerová – Rastová
Myhrer – Schmidiger

FINÁLE

Francie – Slovensko

Worleyová – Vlhová
Pinturault – Žampa
Baudová Mugnierová – Velez-Zuzulová
Faivre – Falat
FINÁLE

Francie – Slovensko

SOUBOJ O TŘETÍ MÍSTO

Švédsko – Švýcarsko
2 SF
VÝSLEDKY SEMIFINÁLE

Švédsko – Francie 2:2 (Francie postupuje na čas)
Švýcarsko – Slovensko 2:2 (Slovensko postupuje na čas)
2 SF
ONLINE - MS v lyžovaní - St. Moritz: tímová súťaž | Sportnet.skVelká chyba vyřadila Mateje Faláta, ale Slovensko o šest setin sekundy postupuje na čas! Ani vítězství Lucy Aerniho tak nestačilo a Slováci pojedou o zlatou medaili. Naprostá fantazie!!! Švýcarsko – Slovensko 2:2 – Slovensko postupuje na čas!
2 SF
Veronika Velez-Zuzulová měla parádní start, dostala se do vedení a i díky chyby Wendy Holdenerové vítězí! Navíc v parádním čase 21.95, který je srovnatelný s muži! Švýcarsko – Slovensko 1:2!
2 SF
Hodně nepříjemnou pozici z pohledu Švýcarska odvrací Reto Schmidiger. Andreas Žampa mocně dotahoval, ale ve finále byl o 28 setin pomalejší. Švýcarsko – Slovensko 1:1! Teď ale obrovský souboj Wendy Holdenerové s Veronikou Velez-Zuzulovou.
2 SF
Hodně důležitý souboj na úvod druhého semifinále vyhrává Petra Vlhová! Slovenské ženy jsou dnes k neporažení. Camille Rastová nakonec prohrála o 26 setin. Švýcarsko – Slovensko 0:1!
1 SF
ONLINE - MS v lyžovaní - St. Moritz: tímová súťaž | Sportnet.skAlexis Pinturault vyrovnává a Francie postupuje do finále! André Myhrer chyboval hned v horní pasáži a Švédové v semifinále po dvou letech znovu prohrávají vinou horších nejlepších časů. Švédsko – Francie 2:2 – Francie postupuje na čas!
1 SF
Blíže k postupu má před posledním duelem Švédsko! Tessa Worleyová totiž moc nezvládla druhou polovinu trati a nakonec s Maria Pietiläovou Holmnerovou prohrává o 21 setin. V ženské části má ale Francie rychlejší čas. Švédsko – Francie 2:1!
1 SF
Mattias Hargin měl lepší start a vedení si udržel i po malém skoku ve střední pasáži. Mathieu Faivre zaostal o čtyři desetiny. Švédsko – Francie 1:1!
1 SF
Hodně nečekaný začátek prvního semifinále. Adeline Baudová Mugnierová dík skvělému finiši poráží favorizovanou Fridu Hansdotterovu! Švédsko – Francie 0:1!
1 SF
Zahájeno první semifinále. Na trati je Frida Hansdotterová ze Švédska a Adeline Baudová Mugnierová z Francie.
SEMIFINÁLOVÉ DVOJICE

Švédsko – Francie
Švýcarsko – Slovensko
VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLE

Rakousko – Švédsko 1:4
Norsko – Francie 1:3
Švýcarsko – Kanada 2:2 (Švýcarsko postupuje na čas)
Slovensko – Itálie 3:1
4 ČF
Na závěr sice přišla prohra Andrease Žampy, ale vítězství Giuliana Razzoliho už nic nezměnilo. Slovensko v semifinále vyzve Švýcarsko. Slovensko – Itálie 3:1!
4 ČF
Slováci budou bojovat o medaile! Také Petra Vlhová naprosto v pohodě vítězí a rozdílem necelých tří desetin porazila Irene Curtoniovou. Slovensko – Itálie 3:0!
4 ČF
Jenže Matej Falát vyhrává i svůj druhý souboj! Díky velkému zrychlení ve finiši tento mladý Slovák poráží celou dobu prvního Riccarda Tonettiho! Slovensko – Itálie 2:0!
4 ČF
Veronika Velez-Zuzulová v souboji s Costazzaovou vedla od samotného začátku a získává pro Slovensko první bod. To je ohromně důležité, neboť muže mají Slováci slabší. Slovensko – Itálie 1:0!
3 ČF
Včerejší mistr světa v alpské kombinaci Luca Aerni prohrává! Trevor Philp vyhrál o 19 setin, ale nakonec domácí Švýcaři postupují na čas. V součtu nejrychlejších jízd Švýcarsko zvítězilo o dvě desetiny. Švýcarsko – Kanada 2:2 – Švýcarsko postupuje na čas!
3 ČF
Hodně špatný start Candace Crawfordové rozhodl! Wendy Holdenerová si naprosto v pohodě pohlídala celou jízdu a bez jediné chyby vítězí. Švýcarsko – Kanada 2:1!
3 ČF
Phil Brown opět vypadává! Pro bod si dojel Reto Schmidiger a Švýcarsko tedy vyrovnává. Schmidiger navíc zajel výborný čas 21.31. Švýcarsko – Kanada 1:1!
3 ČF
Roli favoritky dokázala potvrdit Erin Mielzynská, která využila chyby soupeřky v samotném závěru. Výsledný čas vítězné Kanaďanky je 22.41! Švýcarsko – Kanada 0:1!
3 ČF
Připraven je souboj favorizovaných Švýcarů s Kanadou. Ta měla problémy s postupem už v osmifinále, avšak nyní se jede znovu od nuly.
2 ČF
Svou první jízdu dnešního závodu Pinturault prohrál, ale tentokrát už to zvládl. Aleksandera Aamodta Kildeho Francouz poráží o 22 setin sekundy. Norsko – Francie 1:3!
2 ČF
Tessa Worleyová potvrdila pozici favoritky a o 28 setin poráží Maren Skjøldovou. Francie je díky ženám velmi blízko postupu, ale nyní nás čeká velmi zajímavý souboj Kildeho s Pinturaultem. Norsko – Francie 1:2!
2 ČF
Nyní ale máme vyrovnáno! Faivre po dobrém startu chyboval a Leif Kristian Haugen si pozici v druhé polovině trati pohlídal. Norsko – Francie 1:1!
2 ČF
První jízdu druhého čtvrtfinále obstarala Norka Kristin Lysdahlová s Francouzkou Adeline Baudovou Mugnierovou. Bylo z toho docela jasné vítězství francouzské závodnice. Norsko – Francie 0:1
1 ČF
Manuel Feller svou jízdu v červené trati ani nedokončil a Mattias Hargin Švédsku zajistil čtvrtý bod. Obhájci titulu Rakušané jsou tedy ze hry! Rakousko – Švédsko 1:4!
1 ČF
A Švédsko postupuje! Další vyrovnaný souboj vyhrála Frida Hansdotterová o jednu setinu. Katharine Truppeová předvedla výbornou jízdu, nicméně nakonec to těsně nestačilo. Rakousko – Švédsko 1:3!
1 ČF
Duel velmi kvalitních slalomářů nakonec vyhrává André Myhrer! Rakušan Marcel Hirscher tedy prohrává i svůj druhý souboj a očividně není dobře naladěn. Rakousko – Švédsko 1:2!
1 ČF
Velmi vyrovnaný souboj hned na úvod prvního čtvrtfinále. Čas 22.12 nakonec zaznamenala Stephanie Brunnerová i Maria Pietiläová Holmnerová, což znamená remízu! Rakousko – Švédsko 1:1!
ČTVRTFINÁLOVÉ DVOJICE

Rakousko – Švédsko
Norsko – Francie
Švýcarsko – Kanada
Slovensko – Itálie
VÝSLEDKY OSMIFINÁLE

Rakousko – Belgie 3:1
Švédsko – Slovinsko 4:0
Norsko ČR 3:1
Francie – Rusko 3:1
Švýcarsko – Chorvatsko 4:0
USA – Kanada 2:2 (Kanada postup na čas)
Německo Slovensko 1:3
Itálie – Argentina 4:0
8 OF
Tomas Birkner de Miguel hodně chyboval již na skoku v horní pasáž a Giuliano Razzoli v pohodě dojel pro čtvrtý bod. Itálie – Argentina 4:0!
8 OF
Rozhodnuto! Mladá Francesca Baruzziová Farriolová proti Chiaře Costazzaové neměla šanci a také prohrálo téměř o vteřinu. Itálie – Argentina 3:0!
8 OF
Ani druhý souboj Itálie s Argentinou nenabídl drama. Sebastiano Gastaldi měl totiž obrovské problémy a s Riccardem Tonettim prohrál o 1,64 sekundy. Itálie – Argentina 2:0!
8 OF
Pozici jasné favoritky na úvod osmého osmifinále potvrdila Irene Curtoniová, která o více než vteřinu pokořila Salomé Báncorovou. Itálie – Argentina 1:0!
7 OF
ONLINE - MS v lyžovaní - St. Moritz: tímová súťaž | Sportnet.skMatej Falat se hodně dlouho držel zpátky, ale nakonec vítězí! Obrovská radost slovenského týmu! Felix Neureuther prohrál o 13 setin! Německo – Slovensko 1:3!
7 OF
Christina Geigerová měla lepší start, ale Veronika Velez-Zuzulová potvrdila parádní formu. Vítězství o 46 setin sekundy! Německo – Slovensko 1:2!
7 OF
Ale nyní Německo srovnává zásluhou Stefana Luitze. Andreas Žampa mocně stahoval, avšak o 38 setin nakonec prohrál. Německo – Slovensko 1:1!
7 OF
Petra Vlhová jakožto výtečná slalomářka potvrdila kvality a poráží Lenu Dürrovou. Tady Němci nebudou mít jednoduchou pozici. Německo – Slovensko 0:1!
7 OF
Nyní ale pozor! Nahoře je připraven souboj Německa se Slovenskem.
6 OF
ONLINE - MS v lyžovaní - St. Moritz: tímová súťaž | Sportnet.skJenže tentokrát vypadává Mark Engel! Trevor Philp měl navíc velmi dobrý čas a díky tomu nakonec postupuje Kanada! V celkovém součtu totiž Spojené státy americké poráží o 71 setin! USA – Kanada 2:2! – Kanada postupuje na čas.
6 OF
Další výpadek Kanady! Candace Crawfordová padá po skoku a Resi Stieglerová tak dokonale otáčí nepříznivý vývoj pro Spojené státy americké! USA – Kanada 2:1!
6 OF
Phil Brown na skoku vypadl a bod pro Spojené státy americké získává AJ Ginnis! No tak zatím se potvrzuje, že by to měl být nejvyrovnanější duel. USA – Kanada 1:1!
6 OF
Erin Mielzynská potvrdila své kvality v této disciplíně a získává pro Kanadu první bod. McJamesovou porazila dokonce o sedm desetin! USA – Kanada 0:1!
6 OF
Čeká nás papírově zřejmě nejvyrovnanější souboj. Spojené státy americké proti Kanadě, na úvod Megan McJamesová proti Erin Mielzynské.
5 OF
Ani mužský vítěz alpské kombinace nedopustil ztrátu! Luca Aerni trať projel naprosto bez problémů a o šest desetin porazil Eliase Kolegu. Švýcarsko – Chorvatsko 4:0!
5 OF
Vítězka alpské kombinace Wendy Holdenerová vyhrává naprosto s přehledem. Již od startu měla výrazně navrch a v cíli si mohla dopřát zvolnění. Leona Popovićová prohrává o 46 setin. Švýcarsko – Chorvatsko 3:0!
5 OF
Především díky skvělému startu vítězí Reto Schmidiger! Filip Zubčić byl asi největší nadějí Chorvatska, nicméně bod pro svou zemi nakonec nezískává. Švýcarsko – Chorvatsko 2:0!
5 OF
Mladá švýcarská naděj naprosto v pohodě získává první bod, když svou soupeřku porazila o 55 setin sekundy. Švýcarsko – Chorvatsko 1:0!
5 OF
Před námi je souboj Švýcarska s Chorvatskem. Nahoře je Camille Rastová, proti které pojede Andrea Kosmičová.
4 OF
Tak to je velká škoda pro Rusko! Ivan Kuzněcov měl navrch, ale vypadl a Mathieu Faivre Francii zajistil postup. Francie – Rusko 3:1!
4 OF
Naprosto dělový start Adeline Baudové Mugnierové! Svou ruskou soupeřku, Aleksandru Prokopjevováou poráží o více než jednu vteřinu. Francie – Rusko 2:1!
4 OF
Velké překvapení! Alexis Pinturault o pět setin prohrává s Pavlem Trichičevem. No tak Rusko se rozhodně nevzdá. Francie – Rusko 1:1!
4 OF
Hodně jednoduchá práce pro Tessu Worleyovou. Alopinová totiž hodně chybovala již v první polovině trati a vypadla. Francie – Rusko 1:0!
4 OF
Přichází další souboj, jenž by měl mít jasného favorita v podobě Francie. Proti totiž bude nevýrazné Rusko.
3 OF
Aspoň Ondřej Berndt získává jeden bod a připisuje si velmi cenný skalp Aleksandera Aamodta Kildeho. Výborný výkon českého mladíka. Norsko – Česko 3:1!
3 OF
Další vyrovnaná jízda v podání žen! Martina Dubovská měla chvíli navrch, ale finiš měla lepší Maren Skjøldová, která Norsku zajistila třetí bod! Norsko – Česko 3:0!
3 OF
Pomalý start Kryštof Krýzl nedokázal napravit. Navíc chyboval na skoku a Leif Kristian Haugen poměrně jednoznačně vítězí. Norsko – Česko 2:0!
3 OF
Ester Ledecká měla dobrý start, ale poté se lehce zadrhla a nakonec prohrála o pouhé tř setiny. Velká škoda! Norsko – Česko 1:0!
3 OF
Nyní už se připravuje souboj Norska s Českem. Nahoře je Ester Ledecká, jenž bude čelit Kristin Lysdahlové.
2 OF
André Myhrer už mohl jet relativně v klidu, ale přesto nedopustil ztrátu bodu. Vyrovnaná jízda s Žanem Kranjecem skončila těsným švédským vítězstvím o 11 setin. Švédsko – Slovinsko 4:0
2 OF
Je rozhodnuto! Definitivní jistotu postupu Švédsku dala Maria Pietiläová Holmnerová, kterou sice Brezovniková hodně prohnala, ale nakonec to Slovince přesto nestačilo. Švédsko – Slovinsko 3:0!
2 OF
Také Mattias Hargin potvrdil roli favorita. Nutno říci, že Stefan Hadalin mu výrazně pomohl, neboť vypadl již na třetí brance. Švédsko – Slovinsko 2:0!
2 OF
Hodně vyrovnaný souboj nakonec vyhrává favorizovaná Frida Hansdotterová! Buciková však zaostala o pouhou jednu setinu! Švédsko – Slovinsko 1:0!
2 OF
Nyní nás čeká souboj Švédska se Slovinskem. Favorizovaná je severská země, nicméně paralelní slalom je hodně nevyzpytatelný. První duel obstará Frida Hansdotterová s Anou Bucikovou.
1 OF
A je rozhodnuto! Manuel Feller bez větších problémů porazil Toma Verbekeho, jenž měl velké problémy. Rakousko postupuje! Rakousko – Belgie 3:1!
1 OF
A Katharina Truppeová to zvládá. V cíli je o 45 setin sekundy rychlejší než Nellesová a získává druhý bod pro Rakousko. Rakousko – Belgie 2:1!
1 OF
Tak Rakušané nebudou mít tak jednoduchou práci. Nyní potřebují bod od Kathariny Truppeové, která pojede proti Mathilde Nellesové.
1 OF
ONLINE - MS v lyžovaní - St. Moritz: tímová súťaž | Sportnet.skNyní už se představili u muži. Zrodilo se ale obrovské překvapení! Marcel Hirscher prohrál s Driesem van den Bröckem! Rakousko – Belgie 1:1
1 OF
Tak to byla naprosto jednoznačná záležitost. Stephanie Brunnerová se dostala do vedení po pár metrech a s časem 22:47 dojíždí pro první rakouský bod. Belgičanka navíc dokonce nedokázala projet trať dle pravidel. Rakousko – Belgie 1:0
1 OF
Připravuje se první osmifinálový souboj. Úvodní duel závodu obstará dvojice Stephanie Brunnerová – Kim Vanreuselová. Favoritka je jasná, bude jí Rakušanka!
NOMINACE TÝMŮ

Rakousko
Stephanie Brunnerová, Ricarda Haaserová, Katharina Truppeová, Manuel Feller, Marcel Hirscher, Michael Matt

Itálie
Federica Brignoneová, Chiara Costazzová, Irene Curtoniová, Dominik Paris, Giuliano Razzoli, Riccardo Tonetti

Švýcarsko
Wendy Holdenerová, Mélanie Meillardová, Camille Rastová, Luca Aerni, Reto Schmidiger, Daniel Yule

Francie
Adeline Baudová Mugnierová, Nastasia Noensová Tessa Worleyová, Mathieu Faivre, Julien Lizeroux, Alexis Pinturault

Norsko
Kristin Lysdahlová, Ragnhild Mowinckelová, Maren Skjøldová, Leif Kristian Haugen, Aleksander Aamodt Kilde, Bjørnar Neteland

USA
Megan McJamesová, Laurenne Rossová, Resi Stieglerová, Michael Ankeny, Mark Engel, AJ Ginnis

Německo
Lena Dürrová, Christina Geigerová, Viktoria Rebensburgová, Stefan Luitz, Felix Neureuther, Linus Strasser

Švédsko
Frida Hansdotterová, Maria Pietiläová Holmnerová, Emelie Wikströmová, Mattias Hargin, Gustav Lundbäck, André Myhrer

Slovinsko
Saša Brezovniková, Ana Buciková, Maruša Ferková, Stefan Hadalin, Miha Hrobat, Žan Kranjec

Slovensko
Tereza Jančová, Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Matej Falat, Adam Žampa, Andreas Žampa

Kanada
Candace Crawfordová, Erin Mielzynská, Ali Nullmeyerová, Phil Brown, Trevor Philp, Erik Read

ČR
Martina Dubovská, Ester Ledecká, Kateřina Pauláthová, Ondřej Berndt, Kryštof Krýzl, Jan Zabystřan

Rusko
Ksenija Alopinová, Kristina Krjukovová, Aleksandra Prokopjevová, Aleksandr Andrijenko, Ivan Kuzněcov, Pavel Trichičev

Chorvatsko
Andrea Komšićová, Leona Popovićová, Elias Kolega, Istok Rodeš, Matej Vidović, Filip Zubčić

Argentina
Salomé Báncorová, Francesca Baruzziová Farriolová, Tomas Birkner de Miguel, Sebastiano Gastaldi

Belgie
Mathilde Nellesová, Kim Vanreuselová, Dries van den Bröcke, Tom Verbeke
OSMIFINÁLOVÉ DVOJICE

Rakousko – Belgie
Švédsko – Slovinsko
Norsko ČR
Francie – Rusko
Švýcarsko – Chorvatsko
USA – Kanada
Německo Slovensko
Itálie – Argentina
TOP 20 V HODNOCENÍ NÁRODŮ

1. Rakousko 6319 b.
2. Itálie 5600 b.
3. Švýcarsko 4783 b.
4. Francie 4171 b.
5. Norsko 3814 b.
6. USA 3151 b.
7. Německo 2164 b.
8. Švédsko 1728 b.
9. Slovinsko 1710 b.
10. Slovensko 1006 b.
11. Kanada 997 b.
12. Lichtenštejnsko 590 b.
13. ČR 433 b.
14. Rusko 342 b.
15. Velká Británie 325 b.
16. Japonsko 142 b.
17. Maďarsko 131 b.
18. Chorvatsko 100 b.
19. Finsko 52 b.
20. Srbsko 30 b.
VÝSLEDKY Z MINULÝCH MS

10. února 2015 – Vail/Beaver Creak (USA)

1. Rakousko
2. Kanada
3. Švédsko
---
ČR – konec v osmifinále

12. února 2013 – Schladming (AUT)

1. Rakousko
2. Švédsko
3. Německo
---
ČR – konec ve čtvrtfinále

16. února 2011 – Ga-Pa (GER)

1. Francie
2. Rakousko
3. Švédsko
---
ČR – konec v předkole
PRAVIDLA

Týmový závod je určen pro šestnáct národů, které budou rozděleny do osmi dvojic. Pochopitelně se v osmifinále utká první nasazený národ se šestnáctým, druhý s patnáctým atd. Z duelů čtyř závodníků vzejde finální skóre, dle kterého se bude postupovat do dalšího kola. V případě rovnosti bodů bude rozhodovat celkový čas týmu ze všech čtyř jízd. Ještě dodám, že se jedná o paralelní slalom, a každý tým musí mít ve svých řadách minimálně dvě ženy i dva muže a maximálně celkem šest závodníků.
Dobrý den! Mistrovství světa v alpském lyžování ve švýcarském Svatém Mořici pokračuje dalším závodem. Dnes je na programu velmi atraktivní podívaná v podobě týmového souboje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.

Súvisiace články