Slovan zápas s čínskym súperom nezvládol a prehral po predĺžení

Slovák Tomáš Marcinko (vľavo) strieľa vyrovnávajúci gól do siete Slovana Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|5. jan 2017 o 19:00

Hokejisti Červenej hviezdy Kchun-lun rozhodli o zisku dvoch bodov tridsaťdva sekúnd pred koncom predĺženia.

KHL - štvrtok:

Slovan - Červená hviezda 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 30. Cheechoo (Taffe, Michal Hlinka) - 52. T. Marcinko (M. Bakoš, Järvinen), 65. Mäntylä. Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Oskirko - Kučava, Novikov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Pogge - Sersen, Kundrátek, Plastino, Švarný, Starosta, Marek Ďaloga, Bačík - Cheechoo, Taffe, Michal Hlinka - Vopelka, Jeglič, V. Nedorost - Musatov, T. Surový, Chipchura - Lušňák, Andrej Šťastný, Skalický

Kchun-lun: Karhunen - Jalasvaara, Mäntylä, Järvinen, Viklund, Bellemore, Pereťagin - Ponikarovskij, Collins, Rau - M. Bakoš, T. Marcinko, D. Fleury - O. Jašin, Sallinen, Enlund - Yuen, Pereskokov, J. Aľševskij

Slovan Bratislava - Červená hviezda Kunlun (štvrtok): fotogaléria

24.1.2017

BRATISLAVA. Hráči HC Slovan Bratislava prehrali 1:2 po predĺžení s čínskou Červenou hviezdou Kchun-lun vo štvrtkovom zápase KHL.

Zverenci trénera Miloša Říhu viedli zásahom Jonathana Cheechooa z 30. minúty, no hostia vyrovnali v 52. minúty rovnako v presilovke zásluhou Tomáša Marcinka.

V predĺžení o triumfe hostí rozhodol obranca Tuukka Mäntylä.

Slovan má po 46 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 58 bodov (skóre 105:133) a na postupové priečky do play off aktuálne stráca jedenásť bodov.

Najbližšie sa Bratislavčania predstavia v nedeľu 8. januára o 17.00 h opäť pred vlastnými fanúšikmi proti Admiralu Vladivostok.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha (tréner Slovana): "V útoku sme boli málo agresívni - a to nás stálo dva body. Hrali sme dosť často v oslabení, pri tom sme strácali sily. Namiesto toho, aby sme v závere hrali jednoducho, tak sme boli v rohoch a súper mal prečíslenia. To bol problém. V boji o play off sme stratili dva body.“

Vladimir Jurzinov ml. (tréner Červenej hviezdy): "Bol to zaujímavý duel, obe mužstvá mali šancu na tri body. Bojovalo sa do konca. Nám sa podarilo v tretej časti vyrovnať a napokon sme aj rozhodli.“

Marek Ďaloga (obranca Slovana): "Urobili sme pár faulov a dostali sme z toho dva góly. Musíme sa viac tlačiť do bránky. Teraz sme to robili menej ako v predchádzajúcom súboji. Súper má v tíme dosť Fínov a hráčov zo zámoria. Boli fakt dobrí, no všetci sa zhodneme, že išlo o hrateľného súpera. Lenže veľmi ťažko sa víťazí s jedným streleným gólom. V nedeľu chceme získať tri body.“

Online prenos:

KHL  2016/2017
05.01.2017 o 19:00
Slovan
1:2
(0:0, 1:0, 0:1, 0:1)
65' minúta
Ukončený
Red Star Kunlun
Prehľad
Góly a asistencie: 30. Cheechoo (Taffe, M. Hlinka) – 52. Marcinko (Bakoš, Järvinen), 65. Mäntylä (Rau, Enlund). Rozhodca: Vasiliev, Oskirko – Kučava, Novikov. Diváci: 10.055.
Videorozhodca gól uznal a Kunlun víťazí v Bratislave gólom v predĺžení z presilovej hry. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Martin Bakoš, v tíme domácich Justin Pogge. Slovan si do tabuľky zapíše len jeden bod a mne príde sa s vami už len rozlúčiť, v nedeľu hostíme Admiral Vladivostok. Dobrú noc z Bratislavy všetkým želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
64:28
64:28
goalKunlun dal gól!
Kunlun zakombinoval s pukom v pásme a strelou z vrcholov kruhov sa prezentoval TUUKKA MÄNTYLÄ, ktorý prestrelil všetko, čo mu v ceste stálo. Asistencie: Chad Rau a Jonas Enlund. Celú situáciu ešte posúdil videorozhodca zápasu.
64:13
importantMäntylä pálil z vrcholov kruhov, Pogge v rozkľaku puk pravý betónom poslal do rohu klziska.
63:49
Enlund strelou z pravého kruhu puk poslal len na ochranné sklo.
63:07
importantMäntylä vystrelil od modrej z jej stredu, Pogge puk efektne zatočil do svojej lapačky.
63:01
Surový za hákovanie putuje na trestnú, presilovka pre Kunlun.
63:01
importantMäntylä sa uvoľnil medzi kruhmi a zakončil po ľade, puk minul tesne bránku domácich, no Mäntylä bol hákovaný a presilovka pre hostí.
62:02
Nedorost spoza kruhov vystrelil švihom, Karhunen puk cez vyrážačku usmernil na ochranné sklo.
60:58
importantTaffe poslal puk pred bránku a zakončiť musel Cheechoo, Karhunen puk poslal za svoju bránku a domácim sa radovať nedovolil.
60:34
Domáci v plnom počte a Pogge hasil situáciu v bránkovisku, keď sa ho z ostrého uhla snažil prekonať Collins a následne v dorážke aj Enlund.
60:20
Enlund vystrelil z pravého kruhu, puk skončil na ochrannom skle a následne na sieti, domáci sa dožadujú vylúčenia hráča hostí, je to márne.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Kunlun bol v tretej tretine aktívnejším tímom a zápas poslal zaslúžene do predĺženia. Slovan hral v závere tretiny v oslabení a ubránil sa tlaku hostí a len vďaka výborným zákrokom Poggea sa skóre nemenilo. Pomer striel medzi žrde 7:16.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:47
importantEnormný tlak hostí, puk mal na teč na medzikruží k dispozícii Ponikarovskij, Pogge puk vyrazil vľavo a vzápätí zlikvidoval aj dorážku Jalasvaaru.
58:46
Slovan vyhodil puk von z pásma a získal cenné sekundy zo svojho oslabenia.
58:34
Starosta dostal dve minúty za seknutie, pred Poggeom sa bude zrejme topiť ľad.
58:15
importantEnlund vyprášil z ľavého kruhu betóny Poggeovi, bol faulovaný, signalizované vylúčenie domácich.
57:11
Slovan drží puk na hokejkách, Kunlun ho však do svojho obranného pásma pustiť veru nechce.
55:54
Surový vystrelil spoza beka hostí z vrcholu pravého kruhu, Karhunen šiel do pokľaku a puk zlikvidoval v náručí.
55:06
importantKundrátek švihom vystrelil z ľavého kruhu, Karhunen v rozkľaku puk usmernil do rohu klziska.
54:17
Sallinen po prechode modrou pálil z pravého kruhu, Švarný puk zblokoval na ochrannú sieť.
52:58
importantKunlun vyrobil peknú hokejovú akciu, Bakoš poslal puk za bránku, Marcinko poslal puk na modrú a odtiaľ pálil Mäntylä, Pogge puk schoval do lapačky!
52:26
Slovan vyrobil zakázané uvoľnenie, publikum sa hnevá zbytočne, hra sa sťahuje do pásma belasých.
51:25
51:25
Bakoš vystrelil z pravej strany od kruhu, Pogge puk vyrazil na druhú stranu a TOMÁŠ MARCINKO puk pohotovo poslal do bránky. Asistencie: Martin Bakoš a Joonas Järvinen.
51:03
Švarný za vyhodenie puku, čiže zdržiavanie hry, vyfasoval dve minúty.
50:33
Bačík sa prezentoval strelou švihom z ľavej strany spoza kruhu, Karhunen v pokľaku puk schoval v náručí.
49:38
importantJeglič zabudol puk v pásme hostí, do brejku sa dostali hostia, Fleuryho puk z pravej strany od kruhu Pogge vyrazil späť do hry a opäť tak Justin podržal tím domácich.
48:41
Ponikarovskij spoza Bačíka z ľavého kruhu poslal štipľavý puk na bránku domácich, Pogge v pokľaku puk schoval vo svojom výstroji.
47:52
Musatov od modrej z jej stredu švihom vystrelil, Karhunen puk schoval do lapačky a pohotovo rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
47:24
Z pravej strany nahodený puk na bránku Pogge opäť schoval pod rukavice, pásmo na vhadzovanie vybojoval Kunlun.
45:45
Rau vystrelil povedľa bránkoviska na ľavej strane po ľade, puk minul bránku domácich, nahodený puk od modrej Pogge zlikvidoval.
45:14
Kunlun vyhodil puk von z pásma, zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Karhunena.
43:53
Collins priviezol puk po pravej strane do pásma a nahodil ho do bránkoviska, Pogge ho pohotovo schoval pod rukavicu.
43:22
Skalický vystrelil z pravej strany, Karhunen bol pozorný, priestor pri ľavej žrdi vykryl a puk zneškodnil.
42:35
Dvakrát sa do zakončenia dostal Fleury, prvým pukom minul bránku domácich, tým druhým bol presnejší, Pogge puk zrazil za svoju bránku.
41:47
Hostia v plnom počte, Slovan svoju delenú presilovku v gólovú poistku nevyužil.
41:37
Nedorost mal na ľavej strane príležitosť a puk poslal do priestoru bránky, Karhunen mal odkrytý výhľad, nuž a puk vyrazil späť do hry.
40:48
Sersen vystrelil spoza pravého kruhu, Karhunen puk vyrazil za svoju bránku a hostia sa oslobodzujú vyhodením puku z pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.

#legenda ????

Fotka uverejnená používateľom HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

Ďalšia tretina sa začne približne o 21:00.
V druhej tretine sme videli útočný hokej so šancami na oboch stranách, hostia blokovali puky domácich a čo neskončilo na ochrannom skle, to zlikvidoval Tomi Karhunen. No v presilovke arénu rozjasal Cheechoo, ktorý otvoril účet duelu. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 4:12.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
Collins vybojoval puk a potiahol ho vpred, prezentoval sa strelou z ľavej strany, Pogge puk vyrazil.
39:47
Bakoš vyfasoval dve minúty za krosček, Slovan bude hrať v početnej výhode.
38:09
Ponikarovskij sa preštrikoval s pukom až k bránkovisku domácich, bol tiesnený a nedokázal efektne zakončiť, puk v bránkovisku Pogge zneškodnil a poslal ho na hokejky domácim.
36:53
Lušňák autorom strely od mantinelu od modrej z ľavej strany, Karhunen puk schoval v lapačke.
36:02
Surový sa oprel na ľavom kruhu do puku, len to tak zazvonilo na ochrannom skle za bránkou Kunlunu.
35:30
Musatov nakorčuľoval za nahodeným pukom a z ľavého kruhu vystrelil po ľade, Karhunen v rozkľaku bez väčších problémov puk betónom poslal späť do hry.
34:55
Pogge schoval pod rukavice puk poslaný na jeho bránku z ľavej strany, Kunlun naladený presilovkou snaží sa dostať belasých pod tlak.
34:03
Domáci v plnom počte, Kunlun hral presilovku dobre, Slovan rovnako dobre bránil a zmena skóre sa neudiala.
33:44
Švarný vybojoval puk a oblúčikom po poslal von z pásma, hostia strácajú ďalšie sekundy zo svojej presilovky.
32:55
Slovan vyhodil puk von z pásma cez všetky čiary, oba tímy striedajú, čas plynie.
32:38
Collins vystrelil z vrcholu pravého kruhu, Pogge poslal cez betóny puk k mantinelu, Kunlun drží domácich v pásme.
32:03
Za držanie dostal dve minúty Hlinka, presilovú hru si teraz zahrá súper z východu.
31:38
Bakoš strieľal od pravého kruhu spoza obrancu, trafil však len beka domácich, puk skončil za bránkou, Pogge bol bez práce.
29:28
29:28
goalSlovan Bratislava dal gól!
Aréna sa raduje z gólu, Slovan využíva presilovú hru, JONATHAN CHECHOO z pravého kruhu prestrelil Karhunena v bránke Kunlunu. Asistencie: Jeff Taffe a Michal Hlinka.
28:49
Seknutie v podaní Fleuryho, Slovan dostal výhodu v podobe presilovej hry.
27:26
Pereskokov potiahol puk do pásma po ľavej strane a po prechode kruhom vystrelil, Pogge cez svoje betóny puk vyrazil pred bránkovisko a domáci puk upratali do bezpečia.
26:11
Nedorost po prechode modrou prenechal puk Vopelkovi, Lukáš však minul pri streľbe švihom priestor bránky hostí.
25:15
Puk skočil vysoko na tribúne a vhadzovať tak budeme v centrálnom kruhu.
24:15
Skalického strelecký pokus z ľavého kruhu bol zblokovaný, puk poskakoval pred bránkoviskom hostí, v skurmáži sa najlepšie zorientoval Karhunen a puk pohotovo schoval pod rukavicu.
22:49
Pereskokov v individuálnej akcii nakorčuľoval s pukom za kruhy, vystrelil švihom, Pogge puk bezpečne ukryl do lapačky.
22:23
Kunlun obliehal s pukom na hokejkách bránku domácich, Slovan puk poslal mimo pásmo aj za cenu zakázaného uvoľnenia.
21:27
Bakoš stratil puk v strednom pásme, belasí zaútočili, strela Vopelku z pravej strany bola bekom hostí zblokovaná za bránku a Karhunen bol teraz bez práce.
21:06
Nahodený puk na bránku belasých Pogge v pokľaku zlikvidoval, pásmo pre Kunlun.
20:52
Kunlun chcel založiť akciu po ľavej strane, vyrobil zakázané uvoľnenie a hru musel čiarový prerušiť.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:10.
V prvej tretine domáca aréna síce jeden gól videla, no platiť nemohol, domáci dopravili puk do bránky Karhunena po hre s vysokou hokejkou. Oba tímy hrali aj po jednej presilovke, bez využitia, pomer striel do priestoru bránky v prvej tretine 9:8.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:38
importantSlovan stratil puk v strednom pásme a akciu vyrobili hostia, puk zakončil z vnútornej strany pravého kruhu Jašin, Pogge vytiahol krásny zákrok a puk schoval do lapačky.
19:23
Sersen spoza bránky domácich rozohráva poslednú akciu belasých v tejto tretine.
18:19
Mäntylä vystrelil od ľavého kruhu z celkom ostrého uhla, puk poslal ponad bránku len na ochranné sklo a belasí ho dostali pod svoju kontrolu.
17:46
Sallinen si prevzal na modrej puk, potiahol ho vpred a vystrelil od pravého kruhu, Pogge v pokľaku puk schoval do lapačky.
16:40
16:40
importantSlovan síce dosiahol gól, hlavný sa však poradili s videorozhodcom zápasu a gól platiť nemôže, pretože bol dosiahnutý po hre s vysokou hokejkou.
16:13
Collins si puk po pravej strane potiahol na hokejke až pred bránkovisko, tiesnený Šťastným dokázal zakončiť po ľade, Pogge puk poslal do rohu klziska.
15:17
importantSurový opäť po ľavej strane nakorčuľoval s pukom na hokejke do pásma Kunlunu, z kruhu vystrelil na bránku, Karhunen ľavým betónom puk vyrazil späť do hry a na dorážku tam nikto v modrom drese nebol.
14:58
Slovan zahral v pásme hostí s vysokou hokejkou, vhadzovať budeme v strednom pásme.
14:40
Sersen poslal puk za bránku hostí, Kundrátek chcel prekvapiť Karhunena spoza bránky, Tomi však žiadne prekvapenie nepripustil.
13:34
Sallinen pukom spoza bránky hľadal pred bránkou domácich Enlunda, puk bol nepresný a skončil mimo obranného pásma belasých.
13:14
Nahodený puk zo stredného pásma na bránku domácich Pogge schoval do lapačky, po reklamnej prestávke vhadzujeme po jeho ľavej ruke.
12:44
Hostia v plnom počte, ani Slovan svoju početnú výhodu v gól nepretavil.
12:39
Surový si potiahol na hokejke puk do pásma hostí, po prechode modrou vystrelil, Karhunen puk v pokľaku schoval vo svojom náručí.
11:58
Slovan stratil ďalší puk a Kunlun ho okamžite poslal až za bránku domácich.
11:39
Slovan až teraz zamkol na chvíľu hostí v pásme, strelu Kundrátka spoza ľavého kruhu od modrej Karhunen zblokoval do rohu klziska, následne hostia puk poslali von zo svojho pásma.
10:44
Nedovolené bránenie v podaní Marcinka, ktorý natlačil Musatova na bránku a Igor posunul bránku Karhunenovi, presilovka pre Slovan.
09:09
Puk nahodený na bránku Karhunen radšej schoval do svojej lapačky a vhadzovanie si zopakujeme.
09:01
Opäť previnenie sa proti pravidlám zakázaným uvoľnením, teraz sa previnili hostia z Číny.
08:06
importantPereťagin pálil príklepom od modrej, Šťastný puk zblokoval, Pogge musel reagovať a ľavým betónom zblokovaný puk poslal späť do hry.
07:12
Nepôjde, belasí vyrobili zakázané uvoľnenie, hra sa presťahuje do obranného pásma Slovana.
07:00
Fleury vystrelil od modrej, bol však nepresný a puk skončil v rohu klziska, Slovan pôjde do akcie.
06:25
Puk skončil mimo hracej plochy, po reklamnej prestávke budeme vhadzovať v strednom pásme pri modrej domácich.
05:30
importantSlovan predviedol krásnu hokejovú akciu, Taffe z ľavého kruhu vystrelil, Karhunen puk vyrazil pred seba, Cheechoo tiesnený v dorážke neuspel, Karhunen puk v páde na ľad zlikvidoval.
05:00
Domáci v plnom počte, Kunlun ponuku na otvorenie účtu neprijal, Slovan svoje oslabenie veľmi umne ubránil a okrem strely, ktorú vyslal Mäntylä, Pogge prácu nemal.
03:40
Puk po línii modrej čiary dostal za ľavý kruh Mäntylä, vystrelil po ľade, Pogge cez betón puk pohodlne poslal späť do hry.
03:14
Slovan vyhral vhadzovanie a puk poslal von z pásma, Kunlun nezvládol prechod do útoku a vyrobil ofsajd.
03:00
Za hákovanie dostal dve minúty Taffe, presilovku bude hrať v úvode zápasu Kunlun.
02:19
Aľševskij s pukom po ľavej strane okolo mantinelu nakorčuľoval do pásma domácich, vystrelil od kruhu, trafil však len bočnú sieť domácej klietky.
01:30
Kunlun vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje do pásma hostí.
01:15
Prvá strela v zápase a na strane hostí, Pereťagin pálil spoza kruhov, puk však poslal na ochranné sklo nad bránkou domácich.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Pred dnešným úvodným buly, pod strechu domovského stánku belasých, do siene HC Slovan poputuje zástava s menom Miroslav Šatan. Meno tohto velikána slovenského hokeja čitateľom veru predstavovať nie je nutné.
Príjemný podvečer z Bratislavy želám všetkým priaznivcom hokeja, Kunlun na dnešný zápas zvolil bielo-čierne farby, Slovan v modrých dresoch. V bránke hostí sa nám predstaví Tomi Karhunen, v bránke belasých Justin Pogge.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Pogge (Pavlas) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Ďaloga, Bačík, Pätoprstý – M. Hlinka, Taffe (A), Cheechoo – Nedorost, Jeglič, Vopelka – Musatov, Surový, Chipchura – Skalický, Šťastný, Lušňák

Kunlun:

Karhunen (Kuzmin) – Mäntylä, Jalasvaara (C), Viklund, Järvinen, Pereťagin, Bellemore – Rau (A), Collins, Poniakrovskij – Fleury, Marcinko, Bakoš (A) – O. Jašin, Sallinen, Enlund – J. Aľševskij, Pereskokov, Yuen

Rozhodca:

Vasiliev, Oskirko – Kučava, Novikov.
HC Slovan sa v úvode nového roka predstaví v sérii šiestich zápasov na domácom ľade. V utorok večer belasí zdolali dvomi gólmi v druhej tretine Amur Chabarovsk, na rad prichádza nováčik súťaže, Kunlun Red Star z Číny.

Kunlun Red Star – hokejový tím vznikol v minulom roku a sídli v hlavnom meste Čínskej ľudovej republiky, v Pekingu. Peking leží na severovýchode Číny v provincii Che-pej a po dlhé stáročia je správnym a kultúrnym centrom krajiny. V Pekingu sa nachádza množstvo palácov a chrámov, kde v minulosti vládli celé dynastie cisárov. Rovnako tak v Pekingu nájdeme známe námestie Tchien-an-men či Zakázané mesto, ktoré je zapísané v registri svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hlavné mesto sčíta 19.623.000 obyvateľov, no na zápasy domáceho klubu chodia len desiatky z nich.

Červeno-žlto-čierny dres Kunlunu obliekajú len dvaja hráči z Číny, deväť hráčov z Ruskej federácie a rovnako deväť z Fínska, dvaja z Kanady, dvaja zo Švédska a dvaja zo Slovenskej republiky – Martin Bakoš a Tomáš Marcinko, káder dopĺňa jeden borec z USA a jeden hráč z Francúzska. Red Star hráva svoje domáce zápasy v LeSports Centre, aréna pojme 14.000 divákov. Hlavným trénerom mužstva je ruský lodivod Vladimír Vladimírovič Jurzinov mladší.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Kunlun zo 45 zápasov 64 bodov, Slovan odohral rovnaký počet zápasov a získal doposiaľ 57 bodov.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich je Jeff Taffe s 30 kanadskými bodmi (13+17), na druhej priečke Jonathan Cheechoo s 29 kanadskými bodmi (11+18). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 29 bodový Chad Rau (16+13), na druhej priečke 27 bodový Sean Collins (7+20). Gólman domácich Barry Brust disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 91,4% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,55 gólov na zápas, Justin Pogge s 90,0% úspešnosťou drží priemer 3,11 gólov na zápas. Na druhej strane Tomi Karhunen s 92,9% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,13 gólov na zápas, Andrej Makarov91,1% úspešnosť zásahov s priemerom 2,60 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Kunlun Red Star a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.