Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Šramková zdolala i Schiavoneovú a Slovenky postúpili do baráže o elitu. Lipták chce hovoriť aj s Cibulkovou

Na snímke víťazný fedcupový tím Slovenska, sprava kapitán Matej Lipták, Jana Čepelová, Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová a Daniela Hantuchová. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 12. feb 2017 o 13:30

Dva body získala Šramková, jeden Hantuchová.

FORLI. Slovenské tenistky sa prebojovali do aprílovej baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie.

Taliansko - Slovensko 2:3

Francesca Schiavoneová - Anna Karolína Schmiedlová

6:3, 6:1

Sara Erraniová - Rebecca Šramková

6:2, 3:6, 4:6

Sara Erraniová - Daniela Hantuchová

2:6, 0:6

Francesca Schiavoneová - Rebecca Šramková

2:6, 4:6

Jssmine Paoliniová, Martina Trevisanová - Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová

5:2 - skreč Šramkovej

V dueli 1. kola II. svetovej skupiny totiž prekvapujúco vyhrali nad domácim Talianskom 3:2.

Chce byť v najlepšej šesťdesiatke

O rozhodujúci tretí bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa postarala Rebecca Šramková, ktorá v dueli tímových dvojok zdolala skúsenú Francescu Schiavoneovú hladko 6:2, 6:4.

Fedcupová debutantka sa stala hlavnou hrdinkou víkendu v hale PalaGalassi, v sobotu si poradila s talianskou jednotkou Sarou Erraniovou.

V záverečnej štvorhre Šramková s Annou Karolínou Schmiedlovou skrečovali zápas proti páru Jasmine Paoliniová, Martina Trevisanová za stavu 2:5 v prvom sete.

Šramková si sťažovala na bolesti bedrového kĺbu.

"Získať pri fedcupovom debute dva body na talianskej pôde, to je niečo neuveriteľné. V dôležitých momentoch som si zachovala chladnú hlavu. Hrám silový tenis a preto dúfam, že v ďalšom priebehu sezóny budem hlavne zdravá. Pokiaľ ide o moje rebríčkové ciele, rada by som sa dostala do prvej svetovej stovky a potom do prvej šesťdesiatky," povedala v prvom interview priamo na kurte.

Šramková získala rozhodujúci bod. Pozrite si slovenskú radosť: fotogaléria

19.4.2017

"Bola som uvoľnenejšia ako v sobotu, keď môj výkon na začiatku trochu poznačila nervozita. Lepšie som podávala a pri winneroch som si viac verila. Určite mi pomohlo aj to, že Daniela uspela v úvodnom nedeľňajšom singli. Za stavu 2:1 sa predsa len nastupuje lepšie ako za stavu 1:2," dodala pre TASR 20-ročná Slovenka.

Zrodila sa hviezda, píšu o Šramkovej

Triumf Sloveniek na talianskej pôde je o to cennejší, že nastúpili bez dvoch rebríčkovo najvyššie postavených hráčok Dominiky Cibulkovej a Kristíny Kučovej.

"Zrodila sa fedcupová hviezda," oznámil blog Pohára federácie.

"Šramková absorbovala všetok neskorý tlak od veteránky Schiavoneovej, keď veci začali byť trochu hektické a vtiahnuté publikum bučalo. Odpovedala najlepšie, ako mohla, produkovala svoje zaťaté päste, udržala si nervy a na druhý pokus to doservovala k sláve."

"Novicka zdolala Erraniovú aj Schiavoneovú v Taliansku a na antuke... Nuž, čosi také je unikátnym prísľubom peknej kariéry. Asi sa našlo len zopár tých, ktorí by prorokovali, že Slovensko sa v tomto zápase presadí bez svojich najlepších Cibulkovej a Čepelovej," dodal.

Chce hovoriť aj s Cibulkovou

Slovenský kapitán vyzdvihol výkony Šramkovej i skúsenej Hantuchovej. "Danielu poznám dlhé roky. Viem, že vo Fed Cupe sa vždy dokáže vybičovať ku kvalitným výkonom. Viem, čoho je schopná, len sme nevedeli, či toho bude schopná aj teraz," priznal Matej Lipták.

"Za posledný rok totiž odohrala málo súťažných zápasov. Veril som jej štýlu hry i tomu, že si verí na Erraniovú. Od začiatku sa to vyvíjalo dobre. Sara postupne odchádzala fyzicky, na čom ma veľkú zásluhu Rebecca, ktorá ju v sobotu uškvarila," pokračoval.

"Pokiaľ ide o druhú dnešnú dvojhru, vedel som, že to bude trochu iný zápas ako v sobotu. Schiavoneovej štýl hry je nepríjemný, no dnes Rebbeca oveľa lepšie servovala, čo jej pomohlo v dôležitých stavoch. Podala ešte lepší výkon ako včera, k čomu prispelo to, že sme viedli 2:1 a že už mala fedcupovú skúsenosť."

"Pred aprílovou barážou sa pokúsim hovoriť aj s Dominikou Cibulkovou, ktorá sa rozhodla, že tento ročník Pohár federácie vynechá a sústredí sa na individuálny program. Výhru v Taliansku s dievčatami určite poriadne oslávime," povedal Lipták.

Kapitánka Talianok: Čakala som, že znervóznie

Aj Schiavoneová zložila Šramkovej kompliment: "Súperka hrala veľmi dobre, dostala ma pod veľký tlak. V druhom sete som mala hrať lepšie, nepodržal ma servis. Rebecca vyhrala zaslúžene. Má charakter a aj výborné údery. Ak zopakuje výkony z fedcupového víkendu, má šancu a potenciál na to, aby sa raz stala svetovou top hráčkou."

Rebecca Šramková v objatí s Matejom Liptákom. (Autor: TASR)
Rebecca Šramková v objatí s Danielou Hantuchovou. (Autor: TASR)

Talianska kapitánka Tathiana Garbinová bola po neúspešnom fedcupovom debute sklamaná. "Mrzí ma, že sme v domácom prostredí nepotvrdili úlohu favoritov. Sara Erraniová nastúpila proti Hantuchovej hendikepovaná zranením lýtka, ktoré limitovalo jej pohyb," priznala.

"Šramková podala proti Francesce rovnako ako v sobotu proti Sare výborný výkon. Čakala som, že v závere znervóznie, no počínala si ako rutinérka. Teraz bude veľmi dôležité, aby sme sa udržali v druhej svetovej osmičke," dodala.

Meno súperiek zistia v utorok

Liptákove zverenky spoznajú svoje súperky v baráži o elitnú svetovú osmičku (22.-23. apríla) v utorok o 11.00 h SEČ, keď je v londýnskej centrále ITF na programe žreb.

Slovenky v ňom budú s najväčšou pravdepodobnosťou figurovať medzi nenasadenými tímami. Naposledy hrali vo svetovej skupine v roku 2014, v baráži vtedy nestačili v Quebecu na Kanadu.

Online prenos:

Fed Cup
12.02.2017 o 14:59
Prenos
Rebecca Šramková zažíva rozprávkový debut v slovenských reprezentačných farbách. Včera zdolala Saru Erraniovú a dnes na ňu nestačila ani o 16 rokov staršia Francesca Schiavoneová. V závere domáci fanúšikovia boli veľmi nedisciplinovaní, po každom nepodarenom servise našej hráčky aplaudovali, no Rebecca Šramková ich v závere umlčala esom. Slovensko tak víťazí v talianskom Forli a postupuje do baráže o 1. svetovú skupiny Fed Cupu. Zverenky Mateja Liptáka to zvládli na jednotku, hoci chýbali Dominika Cibulková či Kristína Kučová. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný deň.

Koniec zápasu
4:6
Šramková zdolala i Schiavoneovú a Slovenky postúpili do baráže o elitu. Lipták chce hovoriť aj s Cibulkovou | sportnet.sme.skSrdečný pozdrav do Talianska! Domáci fanúšikovia síce ďakujú domácej tenistke za bojovnosť, no tá jej bola málo platná. Rebecca Šramková ukončuje zápas esom!
30-40
Rebecca Šramková má mečbal. Predviedla skutočné skvelý bekhendový víťazný úder a snáď po nasledujúcej výmene umlčí domácich fanúšikov.
30-30
Opäť si toto talianská tenistka zaslúžila. Osobne jej túto nevynútenú chybu zo srdca prajem. Domáci fanúškovia nehrajú fair play.
30-15
To je veľká škoda. Teraz je to skutočná hra nervov. Rebecca Šramková mala prevahu, ale napokon loptičku poslala len do siete.
15-15
Karma sa vrátila. Talianski fanúšikovia aplaudujú po každom nevydarenom servise našej hráčky a preto sa veľmi tešíme aj my z nepodareného úderu Talianky.
15-0
Bohužiaľ, Rebecca Šramková nevstupuje dobre do desiatej hry. Jej forhendový úder končí niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
4:5
Martin Lipták musí svoju zverenku upokojiť! Stále má Rebecca Šramková veľmi dobrú pozíciu na to, aby zápas doviedla do úspešného konca. Dúfajme, že budeme onedlho svedkami posledného gemu zápasu.
40-15
Tretí priamy bod za sebou predviedla Francesca Schiavoneová. Talianska tenistka má dve šance na potvrdenie svojho servisu.
30-15
Ani teraz to slovenská tenistka nezvládla podľa svojich predstáv a loptičku posiela vedľa bočnej čiary. Aj talianski fanúšikovia na ňu vyvíjajú tlak.
15-15
Domáca tenistka musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. O to väčšou škodou je, že Rebecca Šramková posiela return do autu.
0-15
Francesca Schiavoneová podáva s novými loptičkami, no tie je zatiaľ šťastie nepriniesli. Rebecca Šramková bola aktívna a donútila súperku chybovať.
3:5
Šramková zdolala i Schiavoneovú a Slovenky postúpili do baráže o elitu. Lipták chce hovoriť aj s Cibulkovou | sportnet.sme.skZápas ešte nekončí. Rebecca Šramková nezvládla tento gem najlepšie a svojimi vlastnými chybami dáva Talianke šancu vrátiť sa do hry o víťazstvo.
40-15
Slovenská tenistka posiela loptičku len vedľa bočnej čiary. Francesca Schiavoneová burcuje domácich fanúšikov, pretože má dva brejkbaly.
30-15
Bohužiaľ, slovenská tenistka sa nevyvarovala zbytočnej dvojchyby. Vďaka nej sa Francesca Schiavoneová ešte drží v hre o víťazstvo.
15-15
Následne si ale mladá Bratislavčanka pomáha veľmi dobrým servisom. Francesca Schiavoneová posiela loptičku len do siete.
15-0
To je škoda. Rebecca Šramková mala loptičku na rakete, ale z dobrej pozície posiela svoj forhendový úder tesne do autu.
2:5
Šramková zdolala i Schiavoneovú a Slovenky postúpili do baráže o elitu. Lipták chce hovoriť aj s Cibulkovou | sportnet.sme.skFrancesca Schiavoneová posiela loptičku len za základnú čiaru, čo znamená, že prichádza o svoje podanie. Rebecca Šramková pôjde o chvíľu podávať na postup Slovenska do baráže o svetovú skupinu.
15-40
Rebecca Šramková má dve šance na to, aby definitívne zlomila zápas na svoju stranu. Hrá skutočne fantasticky a môže sa stať našou tenisovou hrdinkou.
15-30
Tentokrát sme boli svedkami chybičky našej hráčky. Francesca Schiavoneová išla do výmeny len cez druhé podanie, ale napriek tomu získava bod.
0-30
Rebecca Šramková si túto výmenu príkladne vybojovala. Skvele dobehla aj lob svojej súperky a napokon sa dočkala jej chyby.
0-15
Francesca Schiavoneová posiela loptičku len za základnú čiaru. Veľmi sa jej to síce nepáči, no otlačok loptičky bol pekne vidieť.
2:4
Šramková zdolala i Schiavoneovú a Slovenky postúpili do baráže o elitu. Lipták chce hovoriť aj s Cibulkovou | sportnet.sme.skRebecca Šramková nekompromisným volejom ukončila šiesty gem druhého setu. Mladá slovenská hráčka zvládla tlak, ktorý na ňu vyvíjajú aj nedisciplinovaná talianski fanúšikovia.
40-A
Rebecca Šramková získava ďalší bod na svoju stranu. Počas celej výmeny bola dominantnou hráčkou a zaslúžene získava túto loptičku.
40-40
Domáca tenistka okamžite po returne vyrazila na sieť. Rebecca Šramková ale volejbalovou terminológiou vytĺkla bloky a odvracia brejkbal.
40-30
Francesca Schiavoneová predviedla skvelý return. Loptička dopadla presne na základnú čiaru a následne ju Slovenka nasmerovala do siete.
30-30
Francesca Schiavoneová opäť neuspela na sieti. Jej pozícia nebola dostatočne pripravená, čo mladá Bratislavčanka dokázala využiť.
30-15
Slovenská tenistka zvládla náročný volej na sieti a získava bod na svoju stranu. Francesca Schiavoneová tak tri brejkbaly mať rozhodne nebude.
30-0
Rebecca Šramková posiela loptičku len do siete. Francesca Schiavoneová sa tak dostáva na dosah brejkbalovej šance.
15-0
Francesca Schiavoneová veľmi pekne rozdávala údery z jednej strany na druhú. Rebecca Šramková bola pod tlakom a napokon chybuje.
2:3
Talianska tenistka drží svoje podanie. Na servise predviedla suverénny výkon a náskok našej hráčky znižuje na rozdiel jedného gemu.
40-0
Rebecca Šramková nevtesnala svoj bekhendový úder na bočnú čiaru. Francesca Schiavoneová má tak šancu udržať si podanie čistou hrou.
30-0
Francesca Schiavoneová získava aj ďalší bod. Tento raz jej pomohlo kvalitné prvé podanie, ktoré donútilo našu tenistku chybovať.
15-0
Rebecca Šramková si počkala na slabšie podanie svojej súperky, ale loptičku nasmerovala len do polovice siete.
1:3
Slovenská tenistka drží výhodu jedného brejku. Teraz síce musela odvracať brejkbal, no troma bodmi v rade skóre gemu otočila na svoju stranu.
40-A
Francesca Schiavoneová nereagovala dobre na druhé podanie našej tenistky. Loptičku poslala lakovala za základnú čiaru.
40-40
Rebecca Šramková vytiahla skvelé podanie a priamym bodom z podania ruší akékoľvek talianske šance na zisk strateného podania.
40-30
Francesca Schiavoneová uspela na sieti, hoci mala aj veľké šťastie. Talianka má výhodu brejkbalu, ktorý ju môže vrátiť do hry o víťazstvo.
30-30
Francesca Schiavoneová predviedla veľmi dobrý return. Naša hráčka sa síce natiahla za loptičkou, ale poslala ju len do siete.
15-30
Slovenská tenistka predviedla ďalšie nechytateľné podanie a otáča vývoj gemu na svoju stranu. Tentokrát zvolila podanie na stred.
15-15
Skvelé podanie našej mladej reprezentantky. Rebecca Šramková si na svoje konto pripisuje eso, keď loptičku poslala na bočnú čiaru.
15-0
Teraz sme boli svedkami priam exhibičnej výmeny. Francesca Schiavoneová burcuje domácich divákov, keďže bod získala po víťaznom voleji.
1:2
Francesca Schiavoneová znižuje náskok slovenskej súperky. Rebecca Šramková v záverečnej výmene tretieho gemu netrafila loptičku dobre a poslala ju len do siete.
40-15
Taliansku tenistku v existenčnom geme drží podanie. Rebecca Šramková poslala loptičku tesne za základnú čiaru, čo potvrdila aj nemecká rozhodkyňa.
30-15
Opäť sme boli svedkami priameho bodu z podania. Francesca Schiavoneová tak otáča priebeh tohto gemu na svoju stranu.
15-15
Francesca Schiavoneová až teraz získava prvý bod v druhom sete. Pomohla si kvalitným servisom a donútila súperku chybovať.
0-15
Slovenská tenistka je jednoducho nezastaviteľná. Na svoje konto si pripisuje ďalší víťazný úder, tentokrát z forhendovej strany.
0:2
Rebecca Šramková v druhom sete ešte nestratila loptičku. Po servise vyrazila na sieť a výmenu sebavedomo zakončila bekhendovým úderom po čiare.
0-40
Rebecca Šramková to zvládla opäť na výbornú. Agresívnou hrou zatlačila svoju súperku do úzkych a výmenu ukončila smečom nad hlavou.
0-30
Priamym bodom z podania slovenská tenistka znásobuje svoj náskok v tomto geme. Vyzerá to na bezproblémové potvrdenie brejku.
0-15
Rebecca Šramková predviedla forhendový úder po čiare. Francesca Schiavoneová opäť nemala najmenšiu šancu na reakciu.
0:1
Šramková zdolala i Schiavoneovú a Slovenky postúpili do baráže o elitu. Lipták chce hovoriť aj s Cibulkovou | sportnet.sme.skČistou hrou získava Rebecca Šramková servis svojej súperky. Zatiaľ podáva absolútne dominantný výkon, v ktorom verme že bude pokračovať aj ďalej.
0-40
Neuveriteľný víťazný úder predviedla mladá slovenská tenistka. Francesca Schiavoneová neverí vlastným očiami a bude čeliť trom brejkbalom.
0-30
Slovenská tenistka elegantne skrátila hru. Francesca Schiavoneová síce bežala k sieti, no loptička dvakrát spadla na jej stranu.
0-15
Rebecca Šramková začína druhý set opäť vo veľkom štýle. Tentokrát zahrala víťazný úder z bekhendovej strany priamo z returnu.
2:6
Šramková zdolala i Schiavoneovú a Slovenky postúpili do baráže o elitu. Lipták chce hovoriť aj s Cibulkovou | sportnet.sme.skRebecca Šramková predvádza v talianskom Forli neskutočné výkony. V zápase s domácou Francescou Schiavoneovou sa dostáva do vedenia, keď prvý set získala len za 35 minút. Na jej agresívnu hru je skutočne radosť pozerať.
30-40
Slovenská tenistka bola teraz trošku premotivovaná. Svojmu úderu dala veľkú razanciu, no nevynútenou chybou predlžuje prvý set.
15-40
Úžasný úder predviedla Rebecca Šramková. Loptičku nasmerovala súperke do protipohybu a tá sa mohla len bezmocne prizerať.
15-30
Francesca Schiavoneová sa snažila skrátiť hru, no prevedenie jej snahy bolo veľmi zlé. Loptička končí ďaleko v aute.
15-15
Rebecca Šramková podáva s novými loptičkami a teraz ich dokonale využila. Priamym bodom z podania vyrovnáva skóre ôsmeho gemu.
15-0
Francesca Schiavoneová to teraz spravila veľmi dobre. Agresívnym returnom si vytvorila prevahu a výmenu zakončila smečom na základnú čiaru.
2:5
Šramková zdolala i Schiavoneovú a Slovenky postúpili do baráže o elitu. Lipták chce hovoriť aj s Cibulkovou | sportnet.sme.skFrancesca Schiavoneová posiela loptičku len do siete, čo nás veľmi teší. Po polhodine hry tak Rebecca Šramková vedie o tri gemy a pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete.
40-A
Neskutočný return teraz predviedla len 20-ročná Slovenka. Francesca Schiavoneová nemala žiadnu šancu a opäť musí čeliť brejkbalu.
40-40
Francesca Schiavoneová to spravila veľmi dobre. Po servise okamžite prešla na sieť a výmenu ukončila precízne zahraným volejom.
40-A
Výborne! Rebecca Šramková svojou aktívnou hrou donútila skúsenú domácu hráčku opäť chybovať, a tak má k dispozícii brejkbal.
40-40
Slovenská tenistka dominuje dnešnému zápasu. Tentokrát predviedla skvelý bekhendový úder po čiare, ktorým donútila súperku chybovať.
40-30
Rebecca Šramková ešte bojuje. Opäť mali jej údery veľkú razanciu a skúsená domáca hráčka si s nimi nedokázala poradiť.
40-15
Tretím priamym bodom za sebou Francesca Schiavoneová otáča priebeh tohto gemu. Vyzerá to tak, že opäť stenčí náskok svojej súperky.
30-15
Ďalšie veľmi dobré podanie domácej tenistka. Rebecca Šramková sa síce dostala k loptičke, ale posiela ju tesne za základnú čiaru.
15-15
Francesca Schiavoneová predviedla veľmi dobré podanie. Slovenská tenistka následne svoj return posiela vedľa bočnej čiary.
0-15
Rebecca Šramková to zahrala veľmi šikovne. Dokázala skrátiť hru a jej súperka na jej úmysel nedokázala dostatočne reagovať.
2:4
Podarilo sa! Francesca Schiavoneová sa v posledných troch loptičkách vôbec nedostala do hry, a tak Rebecca Šramková stále drží výhodu brejku.
30-40
Slovenská tenistka otáča priebeh tohto gemu. Predviedla ďalšie eso, a tak si vybojovala jednu šancu na ukončenie gemu.
30-30
Skvelá odpoveď na predošlý nepodarený úder. Rebecca Šramková si na svoje konto pripisuje ďalšie nechytateľné podanie.
30-15
Francesca Schiavoneová dobehla skrátenie hry svojej súperky. Slovenská tenistka sa následne pokúsila o lob, no ten končí v aute.
15-15
Tentokrát to Rebecca Šramková prehnala s razanciou svojho forhendu. Loptička totiž končí ďaleko za základnou čiarou jej súperky.
0-15
Slovenská tenistka začína šiesty gem skutočne vo veľkom štýle. Forhendovým úderom po čiare nedala skúsenej súperke žiadnu šancu.
2:3
Rebecca Šramková sa po returne vydala na sieť, no toto nebolo najlepšie rozhodnutie. Francesca Schiavoneová ju donútila chybovať a drží svoje podanie.
A-40
Domáca tenistka bola nútená zahrať lob, ale ten jej vyšiel na výbornú. Rebecca Šramková musela hrať chrbtom k sieti, čo bola veľmi náročná pozícia.
40-40
Francesca Schiavoneová v dôležitý moment vytiahla kvalitné prvé podanie. Eso síce z toho nie je, no aj priamy bod stačí na odvrátenie brejkbalu.
30-40
Francesca Schiavoneová posiela loptičku len do autu, a tak má naša tenista veľkú šancu na zisk podania svoje skúsenejšej súperky.
30-30
Tentokrát to bratislavskej rodáčke nevyšlo podľa predstáv. Úder z jej rakety končí niekoľko centimetrov vedľa pravej bočnej čiary.
15-30
Rebecca Šramková predviedla ďalší skvelý return. Francesca Schiavoneová má veľké problémy s razanciou úderov našej hráčky.
15-15
Ďalšia veľká škoda. Rebecca Šramková svojim returnom vyhnala súperku von z kurtu, no pri snahe o víťazný úder poslala loptičku do siete.
0-15
Rebecca Šramková predviedla veľmi dobrý return. Loptička dopadla tesne pred čiaru a Francesca Schiavoneová ju následne poslala do siete.
1:3
Slovenská tenista potvrdzuje získaný brejk z predošlého gemu. V závere štvrtej hry si prešla na sieť a donútila svoju súperku chybovať.
40-A
Francesca Schiavoneová sa k brejkbalu zatiaľ nedostáva. Môže za to jej nepodarený forhendový úder, ktorý sa do kurtu nevošiel.
40-40
To je veľká škoda. Rebecca Šramková predviedla veľmi dobré podanie, no podobne ako v predošlej výmene poslala loptičku len do siete.
30-40
Rebecca Šramková si druhou chybou za sebou komplikuje cestu za ziskom tretieho gemu. Stále má však k dispozícii jednu gembalovú šancu.
15-40
Čistá hra z toho napokon nebude. Rebecca Šrámková sa snažila zahrať víťazný bekhendový úder, no ten skončil niekoľko decimetrov v aute.
0-40
Rebecca Šramková výborne skrátila hru. Francesca Schiavoneová už loptičku nedobehla, a tak má naša hráčka tri šance na ukončenie gemu.
0-30
Na konci dlhej výmeny sa teší slovenská tenistka. Francesca Schiavoneová totiž loptičku svojim jednoručným bekhendom posiela len do autu.
0-15
Rebecca Šramková začína dobre aj vo štvrtom geme. Jej podanie síce nebolo najlepšie, no return súperky bol veľmi zlý.
1:2
Šramková zdolala i Schiavoneovú a Slovenky postúpili do baráže o elitu. Lipták chce hovoriť aj s Cibulkovou | sportnet.sme.skSkvelý víťazný úder predviedla slovenská tenisová hviezdička. Rebecca Šramková získava podanie domácej hráčky a dostáva sa do tesného vedenia.
30-40
Francesca Schiavoneová zaznamenáva svoju prvú dvojchybu v zápase a opäť bude musieť čeliť brejkbalu svojej slovenskej súperky.
30-30
Rebecca Šramková predviedla fantastický return. Vďaka nemu si vytvorila prevahu a výmenu zakončila forhendovým winnerom.
30-15
Domáca tenistka sa okamžite po servise dostala na sieť. Tam ale neuspela, keďže loptičku po svojom voleji poslala len do autu.
30-0
Domáca tenista podáva zatiaľ veľmi dobre. Potvrdila to aj teraz a na svoje konto získava ďalší bod. Rebecca Šramková poslala loptičku do siete.
15-0
Francesca Schiavoneová začína svoj gem na podaní veľmi dobre. Podaním na T-čko zaskočila našu tenistku a tá posiela loptičku do autu.
1:1
Rebecca Šramková bez väčších problémov drží svoje podanie. V poslednej výmene tohto gemu sa zaskvela krásnym bekhendovým víťazným úderom.
15-40
Slovenská tenistka sa postarala o vôbec prvé eso dnešného zápasu. V prvom geme pri svojom podaní má tak výhodu dvoch gembalov.
15-30
Rebecca Šramková si v správny moment pomáha kvalitným prvým podaním. Pramení z toho priamy bod, ktorý dostáva Slovenku do vedenia.
15-15
Tentokrát bola Francesca Schiavoneová úspešnejšia. Bekhendovým úderom dostala súperku pod tlak a získava bod na svoju stranu.
0-15
Naša tenistka mala teraz poriadnu dávku šťastia. Francesca Schiavoneová sa ju snažila obhodiť, no tesne netrafila priestor dvorca.
1:0
Francesca Schiavoneová napokon drží svoje podanie a dostáva sa do vedenia. O chvíľu ale pôjde podávať naša nádej Rebecca Šramková.
A-40
Rebecca Šramková netrafila loptičku práve najlepšie. Svoj return nasmerovala vedľa dvorca, a tak má výhodu Francesca Schiavoneová.
40-40
Francesca Schiavoneová to teraz zahrala veľmi šikovne. Úderom do protipohybu prekvapila súperku a donútila ju chybovať.
30-40
Rebecca Šramková zahrala krásny víťazný úder a zaslúžene si v prvom geme vypracovala jednu šancu na zisk podania svojej súperky.
30-30
Rebecca Šramková nezvládla svoj return práve najlepšie. Loptičku poslala za základnú čiaru, vďaka čomu je stav prvého gemu vyrovnaný.
15-30
Prvýkrát v dnešnom zápase boduje aj talianska tenistka. Pomohla jej ale chyba našej hráčky, ktorá nasmerovala loptičku do autu.
0-30
Rebecca Šramková fantastickým spôsobom vstupuje do zápasu. Vďaka víťaznému úderu z forhendovej strany sa dostáva do nádejného vedenia.
0-15
Dnešný zápas začala na podaní Francesca Schiavoneová. V prvej výmene ale posiela loptičku len za základnú čiaru, čo teší našich fanúšikov.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z tenisového Fed Cupu. Slovenské tenistky po sobotňajších dvojhrách remizujú s domácim výberom 1:1, a tak sú stále v hre o postup do baráže elitnej svetovej skupiny. V poslednej dvojhre si zmerajú sily tímové dvojky, teda Francesca Schiavoneová a Rebecca Šramková.

FRANCESCA SCHIAVONEOVÁ

Francesca Schiavoneová v úvodnej dvojhre získala pre Taliansko bod, keď pomerne hladko zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú. Svojej súperke dovolila uhrať len štyri gemy a len raz prišla o svoje podanie. Najmä prvý set bol v znamení dlhých výmen, no víťazka Roland Garros 2010 bola trpezlivejšia a v porovnaní s našou hráčkou robila menej chýb. Od stavu 3:3 v prvom dejstve získala sedem gemov za sebou, čím de facto rozhodla o svojom víťazstve. Svoju singlovú bilanciu vo Fed Cupe upravila na 23-20, z toho šestnásť víťazstiev dosiahla práve na antuke. Vo veku 36 rokov talianska tenistka pripustila koniec kariéry a dnes ju čaká jedno z posledných stretnutí v národných farbách. Stále však má chuť víťaziť a bude favoritkou.

REBECCA ŠRAMKOVÁ

Rebecca Šramková má za sebou reprezentačný debut ako hrom. Vo svojom prvom fedcupovom zápase zdolala bývalú svetovú päťku Saru Erraniovú a udržala Slovensko v hre o víťazstvo. V úvode sa na jej hre prejavila nervozita, no pri jej veku sa to dá pochopiť. Následne sa ale poriadne rozohrala a najmä svojimi agresívnymi forhendovými údermi zničila favorizovanú súperku. Sara Erraniová po zápase priznala, že jej súperka predviedla skvelý výkon a využila aj to, že Talianka nebola na zápas dostatočne pripravená po kondičnej stránke. Bratislavská rodáčka hrala bez tlaku a pokiaľ podobný výkon podáva aj dnes, určite je v jej silách zdolať ďalšiu súperku z Apeninského polostrova.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.
Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.