Vlhová nedosiahla kariérne maximum z obrovského slalomu, skončila ôsma

Petra Vlhová. (Autor: TASR)
Sportnet|27. jan 2018 o 00:00

Triumfovala Tessa Worleyová.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018:

Obrovský slalom žien - po 2. kole:

1.Tessa WorleyováFrancúzsko2:10,81 min
2.Viktoria RebensburgováNemecko+0,07 s
3.Meta HrovatováSlovinsko+1,45
4.Simone WildováŠvajčiarsko+1,49
5.Ana DrevováSlovinsko+1,59
6.Ragnhild MowinckelováNórsko+1,84
7.Mikaela ShiffrinováUSA+1,97
8.Petra VlhováSlovensko+2,09
Barbara KantorováSlovenskonedokončila 1. kolo

LENZERHEIDE. Slovenka Petra Vlhová sa siedmykrát v kariére prebojovala do elitnej desiatky v obrovskom slalome v seriáli Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

Vo švajčiarskom Lenzerheide v sobotu obsadila 8. miesto a pripísala si 32 bodov do hodnotenia SP, v ktorom jej patrí piata priečka.

V hodnotení disciplíny je jedenásta. Víťazstvo v Lenzerheide si vyjazdila Francúzka Tessa Worleyová pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou a Slovinkou Metou Hrovatovou.

Pre Worleyovú je to dvanásty triumf v SP, všetky dosiahla v obrovskom slalome.

Pozrite si 2. kolo v obrovskom slalome v Lenzerheide (fotogaléria): fotogaléria

27.1.2018

Po prvom kole bola Vlhová siedma dovedna so Švédkou Fridou Hansdotterovou. V druhom sa po svojej jazde zaradila na štvrtú priečku, po nej však štartovalo ešte sedem jazdkýň.

Spomenutej Hansdotterovej jazda vôbec nevyšla, Talianka Marta Bassinová vypadla a z nasledujúcich súperiek na Vlhovú nestačila ani ďalšia Talianka Federica Brignoneová.

Dvadsaťdvaročná Liptáčka doteraz bodovala vo všetkých siedmich obrovských slalomoch v SP 2017/2018.

Pozrite si reakciu Petry Vlhovej na jazdu v 2. kole obrovského slalomu (fotogaléria): fotogaléria

27.1.2018

Maximom ambicióznej Liptáčky Vlhovej vo Svetovom pohári v obrovskom slalome stále sú dve siedme miesta z vlaňajších pretekov v americkom Aspene a rakúskom Lienzi.

Zverenka talianskeho trénera Livia Magoniho sa v Lenzerheide predstaví aj v nedeľňajšom slalome s ambíciou pódiového umiestnenia.

V prvom kole štartovala aj Barbara Kantorová, svoju jazdu nedokončila.

"Nebolo to ideálne, ale celkovo je ôsme miesto dobré. Je to ďalšie umiestnenie v najlepšej desiatke a mám ďalšie body. Nebolo to jednoduché, každý sa v tom trápil. Bolo to úplne odlišné ako v prvom kole, keďže sa trošku oteplilo sneh bol o niečo iný.

Každý bojoval, každý dal do toho všetko. Strednú pasáž som v sobotu nemala najrýchlejšiu. Viem, kde mám rezervy, budeme na tom pracovať a ideme ďalej," povedala Vlhová pre TASR v cieľových priestoroch.

Celkové poradie vo Svetovom pohári:

/po 27 z 39 pretekov/

1.Mikaela ShiffrinováUSA1513 bodov
2.Viktoria RebensburgováNemecko714
3.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko702
4.Tina WeiratherováLichtejnštajnsko601
5.Petra Vlhová Slovensko594
122.Barbara KantorováSlovensko3

Poradie v hodnotení obrovského slalomu vo Svetovom pohári:

/po 7 z 9 pretekov/

1.Viktoria RebensburgováNemecko502 bodov
2.Tessa WorleyováFrancúzsko470
3.Mikaela ShiffrinováUSA421
...
11.Petra VlhováSlovensko149

Online prenos: Obrovský slalom žien - 2. kolo (Lenzerheide 2018, Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie
27.01.2018 o 13:15
SP - obrovský slalom žien, 2. kolo, Lenzerheide
Prenos
Víťazkou dnešných pretekov vo švajčiarskom Lenzerheide sa stáva Tessa Worleyová. V druhej jazde sa síce nevyhla pomerne veľkej chybe, ale napokon jej v cieli namerali o sedem stotín lepší čas ako v prípade Viktorie Rebensburgovej. Hrdinkou dňa je Meta Hrovatová, ktorá si polepšila o jedenásť miest a prvýkrát končí na stupňoch víťaziek. Petra Vlhová môže byť s ôsmim miestom spokojná a veríme, že zajtra bude spoločne s Veronikou Velez-Zuzulovou bojovať o pódium v klasickom slalome. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok soboty.
Konečné výsledky:

1. Tessa Worleyová (FRA) 2:10,81 min.
2. Viktoria Rebensburgová (GER) +0,07
3. Meta Hrovatová (SLO) + 1,45
4. Simone Wildová (SUI) + 1,49
5. Ana Drevová (SLO) + 1,59
6. Ragnhild Mowinckelová (NOR) + 1,84
7. Mikaela Shiffrinová (USA) + 1,97
8. Petra Vlhová (SVK) + 2,09
9. Bernadette Schildová (AUT) + 2,13
9. Federica Brignoneová (ITA) + 2,13
11. Stephanie Brunnerová (AUT) + 2,20
12. Ricarda Haaserová (AUT) + 2,22
13. Adeline Baudová Mugnierová (FRA) + 2,26
14. Tina Robniková (SLO) + 2,38
15. Wendy Holdenerová (SUI) + 2,58
16. Irene Curtoniová (ITA) + 2,87
17. Mélanie Meillardová (SUI) + 3,59
18. Estelle Alphandová (SWE) + 3,73
19. Kristin Lysdahlová (NOR) + 3,79
20. Lara Gutová (SUI) + 3,83
21. Frida Hansdotterová (SWE) + 4,10
22. Camille Rastová (SUI) +4,28
23. Leona Popovićová (CRO) + 5,14
24. Emi Hasegawaová (JPN) + 5,18
25. Ana Buciková (SLO) + 5,61
26. Kristine Gjelsten Haugenová (NOR) + 6,34
27. Eva-Maria Bremová (AUT) + 6,93.

Neklasifikované:

Marta Bassinová (ITA)
Tina Weiratherová (LIE)
Valérie Grenierová (CAN).

1
ONLINE: Obrovský slalom žien - 2. kolo (Lenzerheide 18) | SPORTNETTessa Worleyová spravila v hornej časti trate veľkú chybu a prišla o celý náskok z prvého kola. Následne ale Francúzka našla správny rytmus a o sedem stotín zdolala Nemku Viktoriu Rebensburgovú. Získava tak dvanáste víťazstvo v rámci Svetového pohára.
2
ONLINE: Obrovský slalom žien - 2. kolo (Lenzerheide 18) | SPORTNETViktoria Rebensburgová stále živí šancu na druhé víťazstvo z obrovského slalomu v priebehu piatich dní. Nemka predviedla skvelú jazdu a Slovinku zdolala o 1,38 sekundy. Prekonať ju môže len jediná žena – Tessa Worleyová.
3
Meta Hrovatová bude na stupňoch víťaziek a má z toho obrovskú radosť. Federica Brignoneová takisto neprešla ideálne spodnou časťou trate a so stratou 68 stotín sa zaraďuje na siedmu priečku. Dosiahla rovnaký čas ako Bernadette Schildová.
4
Meta Hrovatová neverí vlastným očiam, no stále sa drží na prvom mieste. Nórka Ragnhild Mowinckelová dlho viedla, ale vďaka horšej druhej polovice trate sa zaraďuje až na štvrtú pozíciu. Druhé pódium v rade z toho nebude.
5
Žeby drobný úpadok formy v podaní Mikaely Shiffrinovej? V Kronplatze vypadla a dnes tiež neskončí na bedni. V porovnaní s Metou Hrovatovou bola v druhom kole pomalšia o viac než sekundu, a tak sa zaraďuje na priebežné štvrté miesto.
6
Marta Bassinová predviedla veľmi rozháranú jazdu a napokon nebude medzi klasifikovanými pretekárkami. Tesne za tretím medzičasom sa nevošla do jednej z bránok, a tak je druhou lyžiarkou, ktorá druhé kolo nedokončila.
7
Frida Hansdotterová spravila veľkú chybu na trati, ktorá ju vyradila z boja o stupne víťaziek. V cieli je až na 16. mieste so stratou 2,65 sekundy. Švédka je veľmi sklamaná, no všetko to môže napraviť v zajtrajšom slalome.
7
ONLINE: Obrovský slalom žien - 2. kolo (Lenzerheide 18) | SPORTNETPetra Vlhová mala na štarte náskok 41 stotín sekundy, ale už na druhom medzičase strácala. Bohužiaľ, jej manko sa prehlbovalo. Liptáčka síce nespravila väčšiu chybu, ale v cieli zaznamenala stratu 64 stotín. Momentálne jej to stačí na štvrtú pozíciu.
9
Domáci fanúšikovia poriadne povzbudzovali Simone Wildovú, ale napokon sa novou líderkou nestáva. Švajčiarke namerali v cieli o štyri stotiny horší čas než v prípade Mety Hrovatovej.
10
Včerajšia víťazka alpskej kombinácie Wendy Holdenerová dnes dobrý výsledok nezaznamená. V cieli stratila na vedúcu Slovinku až 1,13 sekundy, a tak sa domáca pretekárka zaraďuje na priebežné ôsme miesto.
11
Ana Drevová mala v úvode veľké problémy, no zvládla ich na výbornú. Napokon sme videli dramatický slovinský súboj o priebežné prvé miesto s úspešným koncom pre Metu Hrovatovú.
12
V prvej štvorke máme už tri rakúske pretekárky. Na priebežné druhé miesto sa zaraďuje Bernadette Schildová, ktorá stratila najmä v úseku medzi druhým a tretím medzičasom. Jej manko napokon činí 68 stotín.
13
Stephanie Brunnerová nemá za sebou dobré druhé kolo. V cieli rozhadzuje rukami, pretože na vedúcu Slovinku stratila až 77 stotín. Momentálne jej to stačí na druhú pozíciu, s čím nevyzerá byť spokojná.
14
Na pohľad veľmi peknú jazdu predviedla Meta Hrovatová. Slovinka každým medzičasom zvyšovala svoj náskok a napokon je v cieli o 77 stotín skôr než Ricarda Haaserová. V druhom kole bola rýchlejšia len Mélanie Meillardová.
15
Adeline Baudová Mugnierová dosiahla v prvom kole rovnaký čas ako Ricarda Haaserová. V druhej jazde bola Francúzka agresívnejšia, ale v závere spravila malinkú chybu, ktorá ju odsunula na druhú priečku.
15
Po reklamnej prestávke sme sledovali jazdu Ricardy Haaserovej. Rakúska pretekárka si dokázala udržať svoj náskok a vďaka piatemu najrýchlejšiemu druhému kolu ide do čela. Tinu Robnikovú zdolala o 16 stotín.
17
Tina Robniková veľmi rýchlo zosadzuje z prvého miesta Irene Curtoniovú. Slovinská reprezentantka sa na medzičasoch držala v zelených číslach a aj vďaka lepšie zvládnutému záveru ide do čela s náskokom takmer pol sekundy.
18
Tak až Irene Curtoniová dokázala zosadiť z líderskej pozície domácu pretekárku. Predviedla druhé najrýchlejšie druhé kolo a ide do čela závodu s náskokom 72 stotín. Športovo jej výkonu tlieska aj Mélanie Meillardová.
19
Mélanie Meillardová je stále na prvom mieste. Japonka Emi Hasegawaová išla veľmi opatrne, o čom svedčí až jedenásty čas v rámci druhého kola. Napokon jej to stačí na priebežné ôsme miesto s výraznou stratou.
20
Predstavte si, že Lare Gutovej nestačil ani náskok 1,71 sekundy na štarte. Domáca pretekárka ide až na štvrté miesto s mankom 24 stotín na svoju krajanku. Každopádne, švajčiarski fanúšikovia ju odmenili za výkon mohutným skandovaním jej mena.
21
Estelle Alphandová je špecialistkou na druhé kolá, ale ani ona sa nedostala na lídersku pozíciu. Švédka pokazila najmä záverečný úsek trate, kde stratila viac než sedem desatín. Napokon je na priebežnom druhom mieste.
22
Obrovský náskok z prvého kola nedokázala zužitkovať ani Tina Weiratherová. Reprezentantka Lichtenštajnska nespravila väčšiu chybu na trati, ale je až štvrtá so stratou 82 stotín sekundy. Rodáčka z Vaduzu rozhodne nebude spokojná.
23
Camille Rastová mala na štarte náskok takmer sekundu, ale ten sa rozplynul už na druhom medzičase. Domácu pretekárku fanúšikovia mohutne povzbudzovali, ale napokon ide až na tretie miesto so stratou 69 stotín.
24
Ana Buciková mala v prvom kole rovnaký čas ako Kristin Lysdahlová. Slovinka ale v druhej jazde nepredviedla taký dobrý výkon ako spomínaná Nórka a s mankom cez dve sekundy ide na priebežné štvrté miesto.
24
Kristin Lysdahlová to napokon nezvládla. Na štarte mala komfortný náskok 88 stotín sekundy, časť z neho si držala aj na poslednom medzičase, no v cieli napokon stratila na domácu pretekárku dve desatiny.
26
Leona Popovićová ide na priebežné druhé miesto. Na vedúcu Švajčiarku stratila až 1,55 sekundy, čo len potvrdzuje moje slová o vynikajúcom výkone Mélanie Meillardová, ktorá bude v poradí stúpať.
27
Kanaďanka Valérie Grenierová bola príjemným prekvapením prvého kola, keď postúpila so štartovým číslom 49. Druhá jazda jej ale vôbec nevyšla a po chybe v hornej časti trate vypadáva.
28
ONLINE: Obrovský slalom žien - 2. kolo (Lenzerheide 18) | SPORTNETVýborná jazda v podaní Mélanie Meillardovej. Mladučká pretekárka necháva zabudnúť na nevydarené prvé kolo a som presvedčený, že si výrazne polepší – do TOP 20 určite. Momentálne má v cieli náskok 2,75 sekundy.
29
Kristine Gjelsten Haugenová mala na štarte stotinkový náskok, o ktorý však veľmi rýchlo prišla. Druhá časť trate ale bola oveľa vydarenejšie než v prípade Evy-Marie Bremovej, a tak ide Nórka do čela s náskokom takmer šiestich desatín.
30
Rakúska reprezentantka Eva-Maria Bremová predviedla jazdu bez väčších zaváhaní a samozrejme sa zaraďuje na priebežné prvé miesto. Uvidíme, na aké umiestnenie jej bude stačiť celkový čas 2:17,74.
ŠTART
Druhé kolo obrovského slalomu žien vo švajčiarskom Lenzerheide sa práve začalo. Výhodu najlepšie upravenej trate sa bude snažiť čo najviac zužitkovať Eva-Maria Bremová.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní druhého kola obrovského slalomu žien zo švajčiarskeho Lenzerheidu. Z dvojice Sloveniek sa v ňom predstaví len Petra Vlhová, ktorá bude útočiť zo siedmeho miesta. Podarí sa jej získať jubilejné desiate pódiové umiestenie vo Svetovom pohári?

VÍŤAZKOU PRVÉHO KOLA WORLEYOVÁ

Prvé kolo postavil taliansky tréner Luca Liore a niekoľkým pretekárkam narobil poriadne problémy. Svoju jazdu nedokončila Manuela Mölggová, Sofia Goggiová či Sara Hectorová, ktorá pred štyrmi dňami obsadila v Kronplatze piate miesto. Dnes si najlepšiu východiskovú pozíciu vypracovala Tessa Worleyová. Napriek tomu, že Francúzka bojuje s nachladnutím bola jej jazda bezkonkurenčne najlepšia. Druhá Viktoria Rebensburgová stratila 52 stotín, no ďalšie pretekárky boli pomalšie už o viac než sekundu. Určite dramatický bude súboj o bronzový stupienok. To drží Federica Brignoneová, ale pred desiatou Wendy Holdenerovou má náskok necelej pol sekundy. Sklamaním bol výkon Mikaely Shiffrinovej, ktorá skončila piata. Po utorkovom vypadnutí si nenapravila chuť a v druhej jazde bude musieť riskovať.

VLHOVÁ STRÁCA NA PÓDIUM LEN 42 STOTÍN

Len o deväť stotín sekundy za Američankou zaostala Petra Vlhová, ktorá obsadila siedme miesto. Slovenka v polovici trate strácala len 0,71 sekundy, no spodná časť jej príliš nevyšla. Dosiahla identicky čas ako Švédka Frida Hansdotterová a na stupne víťaziek stráca 42 stotín. Náročné prvé kolo nedokončilo osemnásť pretekárok, vrátane našej Barbary Kantorovej. Tá štartovala s číslom 59, na prvom medzičase strácala 1,83 sekundy, ale na druhý sa už nedostala. Podobne ako v utorok dieru do sveta nespravila ani Češka Kateřina Pauláthová, ktorá nedokončila svoju jazdu. Staviteľom druhého kola je Denis Šteharnik a Slovinsko bude mať v ňom hneď štvornásobné zastúpenie. Domáci švajčiarski fanúšikovia sa môžu tešiť na päticu reprezentantiek. Výhodu najlepšie upravenej trate bude mať Rakúšanka Eva-Maria Bremová, ktorej namerali o stotinku lepší čas než 31. Ase Andovej z Japonska.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:15.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: