Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
DIGI Sport|24. aug 2017 o 00:05

Slovenská tenistka sa na americkom turnaji dostala medzi najlepšiu štvoricu.

NEW HAVEN. Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila už do semifinále turnaja v americkom New Havene, keď vo štvrťfinále zdolala ruskú súperku Anastasiu Pavľučenkovovú 7:5, 6:4.

V druhom sete vyhrávala Cibulková aj 5:0, ale za stavu 5:4 po piaty raz brejkla svoju súperku a využila v poradí piaty mečbal.

V semifinále bude favoritkou

Prvé tri možnosti na ukončenie zápasu mala Cibulková už za stavu 5:2 v druhom sete. Napokon jej súperka sama pomohla, pri piatom mečbale urobila Pavľučenkovová dvojchybu. Okrem štyroch dvojchýb však zdolaná Ruska zahrala 9-krát eso.

Zápas v prvom sete za stavu 6:5 a 15:15 z pohľadu Cibulkovej prerušil incident na tribúne, pre ktorý bolo stretnutie na dlhé minúty prerušené.

Podľa prvých správ mal jeden z divákov zdravotné problémy.

Cibulková si zlepšila proti Pavľučenkovovej vzájomnú bilanciu, keď z deviatich duelov vyhrala až šesť.

Súperkou slovenskej hráčky bude v semifinále Belgičanka Elise Mertensová, 46. hráčka rebríčka WTA.

Cibulková: Je skvelé, že som to zvládla

"Cítim sa výborne, semifinále je skvelé. Počas celého druhého setu som hrala dobre, ale súperka mi to v závere výrazne sťažila. Mala som štyri mečbaly a ona zakaždým zahrala eso. S tým som nemohla nič robiť. Zlepšila sa aj herne a bolo náročné to dobojovať," cituje Dominiku Cibulkovú portál Ženskej tenisovej asociácie WTA.

Dominika Cibulková je štvrtou hráčkou sveta.
Dominika Cibulková je štvrtou hráčkou sveta. (Autor: TASR/AP)

"Celkovo mám za sebou dva veľmi ťažké zápasy proti kvalitným hráčkam, aké môžem stretnúť vo štvrťfinále na grandslamovom turnaji. Je teda skvelé, že som to zvládla a s dobrými výkonmi," doplnila Cibulková.

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka Cibulková, 11. vo svetovom rebríčku, zvýšila v seniorskej bilancii proti 26-ročnej Pavľučenkovovej na 6:3, aj s juniorským obdobím oboch je to 6:5.

Postúpila aj nasadená jednotka

Nedávna štvorka hodnotenia Cibulková je v semifinále premiérovo od februárovej katarskej Dauhy, vtedy medzi najlepšími štyrmi nestačila na Češku Karolínu Plíškovú (4:6, 6:4, 3:6).

Predtým si ho zahrala - tiež neúspešne - v rovnakom mesiaci v Petrohrade.

V New Havene utvorili druhú semifinálovú dvojicu v hornej polovici pavúka Agnieszka Radwanská (Poľ.-1) a Daria Gavrilovová (Aus.).

Online prenos: Dominika Cibulková - Anastasia Pavľučenkovová (New Haven 2017, štvrťfinále)

Cibulková

Dominika Cibulková vyhrávala v druhom sete 5:0, ale potom nechala súperku vyhrať štyri gemy v rade a mala ešte značné problémy. Napokon však skúsená Slovenka dramatický záver ustála a teší sa z postupu do semifinále. Anastasia Pavľučenkovová na turnaji končí.
Koniec zápasu
4:6
importantDominika Cibulková napokon piaty mečbal využila vďaka dvojchybe svojej súperky. Slovenská tenistka postupuje do semifinále!
40-A
Dominika Cibulková získava výhodu a s ňou aj piaty mečbal. Druhý set je poriadne dramatický.
40-40
importantPavľučenkovová predviedla dvanáste eso. Zápas sa ešte nekončí.
40-A
importantCibulkovej teraz pomohla páska na sieti, od ktorej sa loptička nechytateľne odrazila na polovicu jej súperky. Slovenka vďaka tomu získava štvrtý mečbal.
40-40
Cibulková opäť zakončila do rovnakých miest, teraz odtiaľ ale prišla odpoveď smerujúca do autu. Naša reprezentantka vybojovala zhodu.
40-30
Cibulková teraz vytrvala v útočení forhendom a prinieslo jej to úspech. Slovenská tenista našla prázdny priestor na pravej strane Pavľučenkovovej polovice.
40-15
Dominika Cibulková stráca pevnú pôdu pod nohami a musí čeliť dvom gembalom svojej súperky.
30-15
Ruská hráčka si teraz vyslúžila potlesk publika za nekompromisný volej, ktorým zahrala return svojej súperky.
15-15
Pavľučenkovová chcela zahrať krátky úder, ale loptička cez sieť neprešla. Skóre desiateho gemu druhého setu sa vyrovnáva.
15-0
importantAnastasia Pavľučenkovová začína na podaní svojím jedenástym esom.
4:5
Cibulková trafila iba sieť! Slovenská tenistka stráca druhý set pod rukami, krátky oddych jej preto padne vhod.
40-15
Pavľučenkovová perfektne returnovala do odkrytej časti kurtu. Slovenská reprezentantka musí čeliť dvom brejkbalom.
30-15
Dominika Cibulková si pripisuje svoju druhú dvojchybu v tomto zápase.
15-15
Pavľučenkovová výborne returnovala a potom aj tvrdo útočila. Cibulková napokon nestihla loptičku pri jej zadnej čiare.
0-15
Cibulková začala vynikajúco a ujala sa vedenia. Jej súperka poslala bekhend len do siete.
3:5
Ďalší aut z rakety Cibulkovej ešte drží ruskú hráčku v tomto zápase. V druhom sete je znížené na 3:5.
A-40
Slovenská tenistka to teraz prehnala so silou úderu od svojej záklandej čiary a loptičku poslala až do autu. Výhodu získava opäť aj Pavľučenkovová.
40-40
Anastasia Pavľučenkovová si perfektné podania nechala na tento gem. Servis umiestnila na téčko a aj keď sa ho Slovenka dotkla, lopta cez sieť neprešla.
40-A
importantPavľučenkovová poslala krížne bekhend iba vedľa postrannej čiary. Slovenka má k dispozícii tretí mečbal.
40-40
Cibulková umiestnila svoj agresívny forhend do ľavého rohu, kde jej súperka nebola. Ôsmy gem pokračuje zhodou.
A-40
Ruska opäť tvrdo posdala, ale teraz sa Cibulková loptičky dotkla. Aj tak ju ale nedokázala správne returnovať.
40-40
importantSkvelý tenis pokračuje! Anastasia Pavľučenkovová si pripisuje svoje deviate eso v zápase.
40-A
Cibulková teraz perfektne returnovala podanie smerom von z kurtu bekhendom. Slovenka má k dispozícii ďalší mečbal.
40-40
Pavľučenkovová odvrátila mečbal ôsmym esom v zápase.
30-40
importantPavľučenkovová to chcela skúsiť skráteným úderom za sieť, ale loptičku tam nedostala. Znamená to, že Dominika Cibulková má k dispozícii mečbal.
30-30
importantAnastasia Pavľučenkovová si pripisuje svoje siedme eso v zápase.
15-30
Ruská tenistka to prehnala so silou úderu a loptu poslala až za základnú čiaru. Dôležitý fiftín pre Cibulkovú.
15-15
Dominika Cibulková sa veľmi tvrdo oprela do forhendu, ale trafila iba pásku na sieti a loptička ostala na jej polovici.
0-15
Pavľučenkovová predĺžila svoj krížny forhend až za postrannú čiaru. Vedenia sa preto ujíma prijímajúca Slovenka.
2:5
Ruská tenistka dvakrát za sebou zvládla gem, v ktorom hrala o udržanie sa v zápase a v druhom sete znížila na 2:5. Uvidíme, či sa jej to podarí aj na jej vlastnom servise.
40-15
importantPavľučenkovová sa výborne oprela do forhendu a umiestnila ho k ľavej ruke súperky. Ruska má k dispozícii dva brejkbaly.
30-15
Prvý servis poslala Cibulková do siete, ale druhú loptičku umiestnila na téčko a nasledovala krátka výmena, po ktorej pre zmenu Slovenka zakončila za základnú čiaru.
15-15
Tvrdý servis Cibulkovej returnovala Ruska len do autu. Skóre siedmeho gemu druhého setu sa vyrovnáva.
15-0
Cibulková chcela od svojej záklandej čiary odohrať bekhend, ale trafila iba sieť. Vedenia sa preto ujíma prijímajúca hráčka.
1:5
Anastasia Pavľučenkovová teraz odolala niekoľkým tvrým ofenzívnym atakom zo strany slovenskej hráčky a následne zakončila na postrannú čiaru. V druhom sete je znížené na 1:5.
A-40
Pavľučenkovová nechce nič nechať na náhodu a získava aj druhú výhodu. Ruská tenistka chce zápas ešte predĺžiť.
40-40
Slovenská hráčka zabojovala pri sieti a jej súperka ju následne chcela obstreliť, no loptička dopadla až do autu. Je z toho prvá zhoda tohto gemu.
40-30
Anastasia Pavľučenkovová zakončila výborne do pravého rohu. Cibulková sa snažila, ale loptičku nestihla zachytiť.
30-30
Skóre sa opäť vyrovnáva, pretože Cibulková chcel útočiť bekhendom, ale loptičku nedostala cez sieť. Po 30 na oboch stranách.
15-30
Páska na sieti teraz nepustila loptičku na opačnú polovicu. Teší sa z toho Cibulková, ktorá je dve lopty od víťazstva v zápase.
15-15
Teraz zakončila ruská hráčka presne do pravého rohu. Skóre šiesteho gemu druhého setu sa vyrovnáva na 15:15.
0-15
Anastasia Pavľučenkovová podáva na udržanie sa v zápase, ale nezačala úspešne, pretože return súperky poslala až za základnú čiaru.
0:5
Anastasia Pavľučenkovová opäť returnovala iba do siete, takže aj piaty gem druhého dejstva získava slovenská tenistka. Dominiku teraz delí od víťazstva v celom zápase iba jediný gem.
15-40
Pavľučenkovová si síce na servis svojej súperky siahla, ale odvrátila ho iba hlboko do autu. Ďalší bodík pre Slovenku.
15-30
Slovenská tenistka sa počas svojho podania vracia späť do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Ruskej hráčke sa podarilo vyrovnať na 15:15.
0-15
Pavľučenkovová returnovala iba do siete, vedenia sa v piatom geme ujíma slovenská hráčka.
0:4
Dominika Cibulková zvládla aj štvrtý gem tohto setu a vyhráva pohodlne 4:0. Jej oponentka sa v tomto dejstve vôbec nevie chytiť.
15-40
Loptu získava Cibulková.
15-30
Loptu získava Pavľučenkovová.
0-30
Cibulková hrá veľmi agresívne, teraz skvelý forhend umiestnila k zadnej čiare a vedie už 30:0.
0-15
Štvrtý gem druhého dejstva začína fiftínom opäť Cibulková, pretože jej súperka od siete zakončila len hlboko do autu.
0:3
importantRuska ale napokon krížne zakončila iba vedľa postrannej čiary a Dominika Cibulková sa teší aj zo zisku tretieho gemu v druhom dejstve. Naša reprezentantka začala po vynútenej prestávke perfektne.
15-40
Diváci teraz tlieskajú aj ruskej hráčke, ktorá returnovala vynikajúco na ľavú postrannú čiaru. Prvý fiftín tohto gemu aj pre Pavľučenkovú.
0-40
Pavľučenkovová returnovala iba do siete, takže Slovenka má šancu na zisk čistého gemu.
0-30
Pavľučenkovová mala čo robiť, aby výmenu ubehala. Napokon ju sama ukončila úderom do autu.
0-15
importantDominika Cibulková si vyslúžila veľký potlesk tribún, pretože sa obetavo vrhla do súboja na sieti, ktoorý sa zdal predom stratený. To ale Slovenka rázne vyvrátila a súboj vyhrala.
0:2
importantAnastasia Pavľučenkovová predviedla ďalší aut, takže slovenská tenistka svoj brejkbal pohodlne využila a v druhom sete vyhráva už 2:0!
15-40
importantRuska poslala loptičku za základnú čiaru na polovici našej reprezentantky. Cibulková má k dispozícii dva brejkbaly.
15-30
Ruská hráčka zareagovala servisom, ktorý naša reprezentantka nedokázala odvrátiť. Bodík teda aj pre Pavľučenkovú.
0-30
Dominika Cibulková opakovane útočila bekhendom, až kým jej oponentka nezahrala aut. Aj druhý fiftín druhého gemu získava Slovenka.
0-15
Pavľučenkovová zahrala ďalší aut, takže Cibulková sa vedenia ujíma aj na príjme.
0:1
Dominika Cibulková súperku zatlačila skvelými tvrdými údermi z forhendu. Naša reprezentantka nedala svojej oponentke v tomto geme žiadnu šancu.
0-40
Do tretice v tomto geme boduje slovenská tenistka. K dispozícii má teraz tri gembaly.
0-30
Ruská tenistka aj teraz zakončila iba mimo priestoru hracej plochy. Slovenka preto v úvode setu vedie už 30:0.
0-15
Druhý set začal slovenským podaním, po ktorom nasledovala krátka výmena. Tá sa skončila Pavľučenkovej bekhendom umiestneným do autu.
5:7
importantAnastasia Pavľučenkovová poslala loptičku z bekhendu do autu, takže úvodný set sa končí. Slovenská tenistka ho vyhrala 7:5 aj napriek tomu, že prehrávala už 2:4. Práve za tohto stavu ale vyhrala trikrát v rade a vrátila sa do hry.
40-A
importantOpäť rovnaká chyba v podaní Rusky, teraz to ale znamená zisk setbalu pre Cibulkovú!
40-40
Anastasia Pavľučenkovová sa na svojej základnej čiare príliš silno oprela do bekhendu a loptičku poslala až do autu. Dvojica gembalov podávajúcej hráčky je minulosťou.
40-30
Slovenka si teraz vyslúžila potlesk publika, pretože si zbehla na pravú stranu k sieti a nekompromicne odtiľ zakončila do odkrytého priestoru.
40-15
Pavľučenkovová získava aj druhý bod v rade a k dispozícii má dvojicu gembalov.
30-15
Cibulková po prerušení nezačala úspešne, pretože odpálila loptičku iba hlboko do autu. Z fiftínu sa teší ruská hráčka.
importantHráčky sú pripravené a duel môže po 35 minútach pokračovať. Na servise je stále ruská tenistka.
importantPo približne tridsiatich minútach od prerušenia zápasu sa hráčky vrátili z útrob štadióna a začali sa rozcvičovať. Všetko nasvedčuje tomu, že duel bude môcť čoskoro pokračovať.
15-15
importantObe hráčky dostali od rozhodkyne pokyn, aby odišli do šatní. Hlásateľ vzápätí divákov poprosil ešte o niekoľkominútové strpenie. Zápas by teda podľa všetkého mohol čoskoro pokračovať.
15-15
importantZápas je prerušený už viac než desať minút, ale stále nemáme žiadne nové informácie. Hráčky si už sadli späť na lavičky a je jasné, že takáto vynútená prestávka im rozhodne nepomôže.
15-15
importantVšetci prítomní stále sledujú tribúnu oproti miestu rozhodkyne. Pravdepodobne sa tam stal nejaký incident, pre ktorý sa zatiaľ nemôže pokračovať v hre. Obe hráčky priebežne diskutujú s rozhodkyňou, ktorá dostáva nejaké informácie prostredníctvom vysielačky.
15-15
importantObe hráčky sa po piatich minútach sedenia začali aspoň rozcvičovať bez loptičky. Zápas je stále prerušený, no my nevieme prečo. Zraky prítomných sa stále upierajú na tribúnu, ale kamera si tento priestor nevyberá.
15-15
importantRozhodkyňa poslala hráčky na lavičku, pretože sa niečo stalo na tribúne. Nevieme presne, čo sa tam deje, ale na mieste je policajt a pravdepodobne aj lekári.
15-15
Anastasia Pavľučenkovová tvrdo podala a následne ešte tvrdšie smečovala od siete. Ruskej hráčke sa podarilo právom vyrovnať na 15:15.
0-15
Cibulková s ťažkosťami odohrala bekhend a zdalo sa, že z toho bude aut, ale loptička napokon dopadla na zadnú čiaru.
5:6

Comeback completed ???????????????????????? onto next one.. #POME @connecticutopen fotocredit to @Marek_Lukac_Photography

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

5:6
Anastasia Pavľučenkovová napokon ukončila tento gem úderom za pravý roh na súperkinej polovici a teraz bude musieť opäť podávať na udržanie sa v úvodnom sete.
40-A
Anastasia Pavľučenkovová returnovala do siete, takže opäť sme dlhú výmenu nevideli. Výhoda pre Cibulkovú.
40-40
Ale nestane sa tak, pretože loptička skončila v aute. Opäť pokračujeme iba zhodou.
40-A
Return ruskej hráčky doletel až do autu, takže sa Slovenka teší z výhody. Naša ženská jednotka teraz môže gem ukončiť.
40-40
Pavľučenkovová čakala zakončenie stredom, ale Cibulková umiestnila svoj forhend do pravého rohu. Je z toho štvrtá zhoda.
A-40
Výhoda a zároveň aj tretí brejkbal v tomto geme pre ruskú hráčku.
40-40
Sledovali sme vynikajúcu výmenu, v ktorej išli obe hráčky až na doraz. Nedostatok síl sa prejavil an Cibulkovej, ktorá už nestačila forhendom zasiahnuť loptičku.
40-A
importantDominika Cibulková získava výhodu, pretože pri sieti si počkala na pomaly padajúcu loptičku a nekompromisným forhendom ju poslala na vzdialenejšiu postrannú čiaru.
40-40
Cibulková zatlačila súperku tvrdým forhendom a ruská hráčka potom loptičku odvrátila len do autu. Je z toho druhá zhoda tohto gemu.
A-40
Pavľučenkovovej return poslala slovenská tenistka iba do siete. Opäť tak bude čeliť brejkbalu.
40-40
Pavľučenkovová sa snažila svoju oponentku popreháňať z jednej strany na druhú, čo sa jej aj darilo, ale napokon zahrala iba aut. Cibulková tak vybojovala zhodu.
40-30
Naša reprezentantka sa zrejme pokúšala o krátky úder za sieť, ale loptičku na súperkinu polovicu nedostala. Pavľučenková má k dispozícii brejkbal.
30-30
Loptička sa z rakety slovenskej tenistky odrazila iba do autu, takže sa skóre jedenásteho gemu vyrovnáva na 30:30.
15-30
Dominika Cibulková si pripisuje svoju prvú dvojchybu, jej súperka má na konte dve dvojchyby.
0-30
Pavľučenková sa krížnym bekhendom pokúšala zakončiť do ľavoho rohu, ale minula hrací priestor a loptičku poslala až do autu.
0-15
Cibulková začala dobrým servisom, ktorý jej oponentka odvrátila iba do autu. Prvý fiftín pre podávajúcu Slovenku.
5:5
Dominika Cibulková opäť returnovala iba do siete, za čo sa teraz na seba patrične hnevá. Stav úvodného setu sa vyrovnal na 5:5.
40-15
Tento bekhendový return slovenskej hráčky skončil iba v sieti. Ruska tak má k dispozícii dva gembaly.
30-15
Anastasia Pavľučenkovová si pripisuje bod zo servisu, pretože Cibulková returnovala iba do autu.
15-15
Je vyrovnané, pretože loptičku na súperkinu polovicu teraz nedostala ani slovenská tenistka. Po 15 na oboch stranách.
0-15
Desiaty gem sa začal zaujímavou výmenou, ktorú ukončil Pavľučenkovovej bekhend do siete.
4:5
importantAnastasia Pavľučenkovová returnovala do autu a to znamená, že Dominika Cibulková získava tretí gem v rade a vedie 5:4! Jej súperka teraz bude musieť podávať na udržanie sa v sete.
30-40
Teraz mladej Ruske nevyšiel forhendový return a loptičku zastavila iba páska na sieti. Slovenka môže ukončiť celý gem.
30-30
Anastasia Pavľučenkovová umiestnila bekhendový return presne do ľavého rohu na Cibulkovej polovici a vyrovnala tým na 30:30.
15-30
Pavľučenkovová sa príliš silno oprela do forhendu zo základnej čiary a loptičku poslala až do autu. Podávajúca Slovenka získava druhý fiftín.
15-15
Ruska chcela zmeniť smer zakončenia forhendom, ale trafila iba pásku na sieti. Slovenská hráčka sa teší z vyrovnania.
15-0
Pavľučenkovová predviedla skvelý krížny forhend z jedného rohu do druhého. Slovenská reprezentantka sa po loptičke naťahovala zbytočne.
4:4
importantPavľučenkovová zahrala od svojej základnej čiary krížne opäť iba do autu, čo ju môže ešte poriadne mrzieť. Ruská tenistka už nie je vo vedení, stav prvého setu je 4:4.
30-40
Anastasia Pavľučenkovová si pripísala dvojchybu vo vo veľmi nevhodnej chvíli. Cibulková získava brejkbal.
30-30
Pavľučenkovová opäť neuspela zo svojej základnej čiary, lopta dopadla opäť iba do autu. Slovenskej hráčke sa podarilo vyrovnať.
30-15
Ruska to teraz od svojej základnej čiary skúšala krížnym bekhendom, ale mierila iba hlboko do autu.
30-0
Pavľučenkovová si povybehla bližšie k sieti a predviedla odtiaľ perfektný krížny forhend. Slovenka sa lopty potom ani nedotkla.
15-0
Dominika Cibulková mierila do praévho zadného rohu, ale loptička skončila až v aute. Vedenia sa ujíma jej súperka.
4:3

Meanwhile at #eclipse central... Those glasses are NOT authorised eclipse wear @domicibulkova! #CTOpenTennis

Príspevok, ktorý zdieľa Connecticut Open (@connecticutopen),

4:3
Pavľučenkovová sa chcela oprieť do forhendu, ale loptu poslala z hry iba do siete. Slovenka tak využila svoju tretiu výhodu a v úvodnom sete znížila na 3:4.
40-A
Opäť rovnaká situácia ako pred malou chvíľkou. Po dobrom servise Cibulkovej poslala ruská hráčka loptičku len hlboko do autu.
40-40
Situácia sa opakuje, Pavľučenkovová opäť nechytateľne returnovala. Ruskej hráčke sa podarilo vybojovať tretiu zhodu v tomto geme.
40-A
Cibulková predviedla ďalší skvelý servis, ktorý jej súperka poslala iba do autu. Druhá výhoda pre slovenskú tenistku.
40-40
Anastasia Pavľučenkovová si teraz počkala na padajúcu loptičku a odpálila ju do pravého rohu. Cibulková to nestihla.
40-A
Pavljučenkovová poslala svoj return do autu a bude musieť čeliť výhode svojej oponentky.
40-40
Ruská tenistka teraz trafila sieť, takže prišla aj o druhý brejkbal. Slovenka vybojovala zhodu.
40-30
Prvý brejkbal je odvrátenž, pretože Pavljučenkovová zahrala až za pravú postrannú čiaru na polovici svojej súperky.
40-15
importantRuska predviedla vynikajúci forhendový úder na postrannú čiaru. Cibulková loptičku nestihla a čelí dvom brejkbalom.
30-15
Cibulková to skúšala od svojej základnej čiary, ale bol z toho iba aut. Slovenská hráčka prehráva pri vlastnom servise.
15-15
Teraz pre zmenu musíme pochváliť return, ktorý podávajúca hráčka nedokázala zachytiť. Stav je vyrovnaný.
0-15
Cibulková predviedla na úvod siedmeho gemu servis, ktorý jej súperka odvrátila iba mimo hracej plochy.
4:2
Loptička doletela z rakety slovenskej reprezentantky iba do autu, takže sa šeisty gem úvodného setu končí. Ruská hráčka vyhráva už 4:2.
40-15
Cibulkovej return smeroval priamo na podávajúcu hráčku, ktorá zakončila veľmi nekompromisne rovno pred seba. Dominika sa tam snažila dobehnúť, ale márne.
30-15
Cibulková sa pokúšala zo zeme podvihnúť loptičku, ale poslala ju iba ďaleko za hraciu plochu. Podávajúca Ruska sa ujíma vedenia.
15-15
Anastasia Pavljučenkovová zahrala na téčko svoje tretie eso v zápase.
0-15
Dominika Cibulková predviedla skvelý krížny krátky úder za sieť, za čo si vyslúžila potlesk publika aj fiftín.
3:2
Anastasia Pavljučenkovová útočila od svojej základnej čiary forhendom, ale trafila iba sieť. Slovenka sa teší zo zníženia na 2:3.
40-A
Pavljučenkovová returnovala iba do autu, takže Cibulková získava tretiu šancu na ukončenie tohto gemu.
40-40
Ruská tenistka dobre zakončila do pravého zadného rohu, kde Cibulková loptičku trafila, ale odvrátila ju iba mimo hracej plochy. Máme tu prvú zhodu tohto gemu.
30-40
Pavljučenkovová perfektne returnovala, Cibulková si na loptičku ani nesiahla a stratila prvý gembal.
15-40
Slovenská tenistka mala teraz jednoznačne viac z hry. Cibulková si vybehla do stredu polovice a nekompromisne zakončila do pravého zadného rohu.
15-30
Cibulková vyhnala svoju súperku do ľavého rohu, odkiaľ to Pavljučenkovová skúšala bekhendom, ale ten skončil iba v sieti.
15-15
Cibulková predviedla vynikajúci servis, po ktorom jej súperka odvrátila loptičku iba za základnú čiaru. Skóre piateho gemu sa vyrovnáva na 15:15.
15-0
Pavljučenkovová bola pri sieti a Cibulková zahrala ťažký krížny úder. Jastrabie oko potvrdilo, že loptička skončila iba v aute.
3:1
importantAnastasia Pavljučenkovová svoje zaváhania napravila perfektným servisom smerujúcim von z kurtu. Cibulková sa loptičky dotkla, ale cez sieť ju nedostala.
40-30
Pavljučenkovovej teraz nevyšiel ani forhend od základnej čiary. Aj ten poslala do autu a prišla aj o druhý gembal.
40-15
Pavljučenkovová hrala bekhendom iba za základnú čiaru na polovici svojej súperky. Cibulková získava prvý fiftín v tomto geme.
40-0
importantAnastasia Pavljučenkovová si pripisuje svoje druhé eso v zápase a získava trojicu gembalov.
30-0
Cibulkovej odpal doletel iba vedľa pravej postrannej čiary. Ruská tenistka sa preto teší zo zisku ďalšieho fiftínu.
15-0
Pavljučenkovová povyšla od svojej základnej čiary a predviedla nekompromisný forhendový útok do odkrytej časti kurtu. Vďaka tomu sa v štvrtom geme ujíma vedenia.
2:1

@domicibulkova battling for a place in the #CTOpenTennis quarterfinals

2:1
importantDominika Cibulková chcela od svojej základnej čiary pokračovať vo forhendových útokoch, ale loptičku nedokázala prestreliť cez sieť. Slovenka preto stratila celý gem so servisom a prehráva 1:2.
40-30
Prvý brejkbal je odvrátený, pretože Pavljučenkovová od svojej základnej čiary prestrelila hrací priestor.
40-15
importantToto slovenskej tenistke vôbec nevyšlo, pretože zahrala až do autu a súperke tým venovala dvojicu brejkbalov.
30-15
Cibulková sa obetavo natiahla po svojej pravej ruke, aby odohrala ťažkú loptu, ale napokon ju cez sieť nedostala. Vedenia sa teda opäť ujíma prijímajúca hráčka.
15-15
Teraz bola situácia iná, pretože return z ruskej rakety skončil až za základnou čiarou. Skóre sa vyrovnáva na 15:15.
15-0
Tretí gem sa začal skvelým servisom, ale ešte lepším returnom. Pavljučenkovová odvrátila loptičku na základnú čiaru, kde ju Cibulková nestihla.
1:1
Krátku výmenu teraz ovládla Anastasia Pavljučenkovová, ktorá výborne zakončila k pravej čiare. Cibulková sa snažila, ale loptičku už nestihla zasiahnuť.
A-40
importantAnastasia Pavljučenkovová predviedla vynikajúce eso na pravú postrannú čiaru. Cibulková sa na loptičku iba pozerala.
40-40
Anastasia Pavljučenkovová si pripísala dvojchybu. Druhý gem pokračuje druhou zhodou.
A-40
Výhodu získava podávajúca tenistka, pretože return Cibulkovej sa skončil iba v sieti.
40-40
Jedno zo zakončení ruskej tenistky opäť zastavila iba sieť. Máme tu prvú zhodu v tomto zápase.
40-30
Pavljučenkovová bola pri sieti a Cibulková sa ju zrejme pokúšala obstreliť, ale loptička doletela z rakety Slovenky až do autu.
30-30
Cibulková teraz predviedla dobrý return, ktorý jej súperka následne odvrátila iba do siete. Slovenke sa tak druhýkrát v tomto geme podarilo vyrovnať.
30-15
Ruska sa vracia do vedenia. Na podaní je zatiaľ úspešná.
15-15
Slovenská reprezentantka však rýchlo vyrovnáva. Po 15 na oboch stranách.
15-0
Anastasia Pavljučenkovová sa pri svojom servise ujíma vedenia.
0:1
Dominika Cibulková nestratila v prvom geme ani jediný fiftín! Ukončila ho zakončením na ľavú postrannú čiaru na polovici svojej súperky. Pavljučenkovová loptičku ešte zasiahla, ale iba rámom rakety.
0-40
Pavljučenkovová celkom nepochopiteľne poslala svoj bekhend smerom do autu a do siete. Slovenka nemá v prvom sete žiadne problémy.
0-30
Pavljučenkovová teraz na príjme uspela, ale následne od svojej základnej čiary opäť trafila iba sieť. Ruská hráčka začiatok duelu nestíha.
0-15
Ako prvá začala na servise Slovenka Dominika Cibulková. Na úvod bola úspešná, pretože jej súperka returnovala iba do siete.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní štvrťfinále WTA New Haven. Slovenská ženská jednotka Dominika Cibulková v ňom vyzve Rusku Anastasiu Pavljučenkovovú.

Anastasia Pavljučenkovová mala v New Havene väčšie problémy v prvom kole, v ktorom nastúpila proti Američanke McHaleovej, s ktorou si po dvoch hodinách a piatich minútach poradila 6:3, 2:6 a 6:4. Z výsledkového pohľadu bol jednoduchší jej osemfinálový duel, v ktorom sa so Španielkou Suarezovou-Navarrovou rozlúčila za hodinu a 35 minút po výsledku 7:6 (3), 6:0. Na tomto turnaji sa ruská tenistka pokúša nájsť svoju stratenú chuť, pretože posledné turnajové víťazstvo zaznamenala ešte v máji v marockom Rabate.

Dominika Cibulková v druhom najväčšom meste štátu Connecticut v USA začala iba pred dvadsiatimi štyrmi hodinami, pretože bola v pozícii druhej nasadenej hráčky turnaja a štartovala až v osemfinále. V ňom vyzvala Francúzku Alizé Cornetovú, s ktorou si po veľkom boji poradila za dve hodiny a štyri minúty 6:2, 2:6, 4:6. Cibulková sa v New Havene pokúsi uspieť, pretože naposledy vyhrala viac ako dva zápasy v rade ešte v októbri 2016 a odvtedy sa nevie výsledkovo chytiť.

Pre tenistky to bude už deviaty vzájomný zápas v histórii. Lepšiu bilanciu má Slovenka, ktorá zvíťazila päťkrát, zatiaľ čo jej súperka iba trikrát. Naposledy proti sebe Cibulková a Pavljučenkovová nastúpili v marci 2017 v osemfinále WTA Indian Wells, kde bola po dvoch hodinách a ôsmich minútach úspešnejšia ruská tenistka po výsledku 6:4, 3:6, 6:2. Dnešný duel papierovú favoritku nepozná. Cibulková, nachádzajúca sa na 11. mieste rebríčka WTA, aj Pavljučenkovová, aktuálne 20. hráčka rovnakého rebríčka, majú podľa bookmakerov rovnaké šance na víťazstvo.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.

Domov»Tenis»Cibulková postúpila v New Havene do semifinále, jej duel narušil incident