Peter Sagan skončil v druhej etape na Okolo Poľska 2017 ôsmy, prišiel o žltý i biely dres

Peter Sagan.
Peter Sagan. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Zoran Boškovič|30. júl 2017 o 00:00

Víťazom druhej etapy sa stal Sacha Modolo, do žltého dresu sa obliekol Danny van Poppel.

Okolo Poľska 2017

2. etapa (Tarnowskie Góry - Katovice, 142 km):

1.Sacha ModoloTalianskoUAE Team Emirates3:15:21 h
2.Danny van PoppelHolandskoTeam Sky+ 0 s
3.Maximilian WalscheidNemeckoTeam Sunweb+ 0 s
4.Boy van PoppelHolandskoTrek-Segafredo+ 0 s
5.Youcef ReguiguiAlžírskoTeam Dimension Data+ 0 s
8.Peter SaganSRBora-Hansgrohe+ 0 s
17.Erik BaškaSRBora-Hansgrohe+ 0 s

Poradie po 2. etape:

1.Danny van PoppelHolandskoTeam Sky6:11:27 h
2.Peter SaganSRBora-Hansgrohe+ 0 s
3.Sacha ModoloTalianskoUAE Team Emirates+ 0 s
4.Caleb EwanAustráliaOrica-Scott+ 4 s
5.Maximilian WalscheidNemeckoTeam Sunweb+ 6 s
72.Erik BaškaSRBora-Hansgrohe+ 10 s

Bodovacia súťaž:

1.Danny van PoppelHolandskoTeam Sky37 b
2.Peter SaganSRBora-Hansgrohe33 b
3.Nicollo BonifazioTalianskoBahrain-Merida30 b

KATOVICE. “Sám som prekvapený. Čakal som, že sa budem musieť rozjazdiť niekoľko etáp,” tvrdil slovenský cyklista Peter Sagan po sobotňajšej prvej etape pretekov Okolo Poľska 2017, ktorú vyhral.

V nedeľu svoj druhý triumf nepridal. V druhej etape, ktorá merala 142 kilometrov a viedla z mesta Tarnowskie Góry do Katovíc, skončil na ôsmej priečke. Uspel Talian Sacha Modolo pred Dannym van Poppelom a Maxom Walscheidom.

Sagan je v celkovom poradí druhý

Aj nedeľná etapa favorizovala šprintérov. Saganov tím Bora-Hansgrohe počas nej udával tempo na čele pelotónu spoločne so zoskupením Orica-Scott, za ktoré súťaží austrálsky konkurent dvojnásobného majstra sveta Caleb Ewan.

Nanešťastie ma v závere zatvorili a nedostal som príležitosť šprintovať tak, ako som chcel.


Peter Sagan po druhej etape

Posledný v úniku zostal domáci Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), toho pohltil hlavný balík 38 kilometrov pred cieľom. Vzápätí vyrazil ďalší Poliak Pawel Bernas, ale ani jeho snaženie neviedlo do víťazného konca.

Očakávania sa tak naplnili a rozhodovalo sa v hromadnom dojazde. Sagan mal ešte dva okruhy pred finišom výhodnú pozíciu blízko čela pelotónu, ale on ani Ewan sa v šprinte nepresadili výraznejšie dopredu.

Holanďan Van Poppel z tímu Sky sa posunul na vedúcu priečku priebežného poradia pred Sagana, Slovák na druhom poste má rovnaký čas.

Prehodnotí Bora priority?

"Ako sa dalo očakávať, etapa bola veľmi rýchla so šprintérskym koncom. Tím urobil skvelú robotu počas celej etapy - chránili ma, neutralizovali útoky a uzatvárali medzery," vravel Sagan po etape pre oficiálny web Bora-Hansgrohe.

"Nanešťastie ma v závere zatvorili a nedostal som príležitosť šprintovať tak, ako som chcel. Cítil som sa však dobre, takže som pred ďalšími etapami sebavedomý," dodal.

Lídrom tímu pre celkové poradie má byť domáci Rafal Majka. “Úlohy sú jasne dané. Každý vieme, čo máme robiť,” vyhlásil na tlačovej konferencii ešte pred pretekmi.

Po dvoch etapách má však k triumfu na pretekoch bližšie priebežne druhý Sagan. Keď zvládne zopár nie výrazných kopcov, Bora-Hansgrohe by mohla prehodnotiť priority. Prvou previerkou bude pondelňajšia tretia etapa z Jaworzna do Szczyrku, ktorá je dlhá 161 kilometrov.

Cyklisti budú musieť zdolať štyri stúpania prvej kategórie. Napriek tomu, že nejde o kopce ako na Tour de France, etapa bude patriť vrchárom. Keď podobné prekážky Sagan zvládne, mohol by znovu triumfovať tam, kde s víťazením začal.

Online prenos: 2. etapa Okolo Poľska 2017:

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.
Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Peter Sagan skončil v druhej etape na Okolo Poľska 2017 ôsmy, prišiel o žltý i biely dres