Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Olympijskú víťazku Kowalczykovú trápia depresie

Justina Kowalczyková so zlatou medailou v Soči 2014. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 5. jún 2014 o 15:26

Poľská hviezda v behu na lyžiach Justina Kowalczyková svoje problémy odhalila v médiách.

VARŠAVA. Svetová poľská bežkyňa na lyžiach Justyna Kowalczyková bojuje s depresiami, problémami s nespavosťou či vyčerpanosťou.

Tridsaťjedenročná pretekárka to priznala v otvorenom rozhovore pre portál Sport.pl a šokovala ním aj svoje nič netušiace najbližšie okolie.

Dvojnásobná olympijská šampiónka z Vancouveru 2010 (30 km klasicky) a Soči 2014 (10 km klasicky) už vyhľadala pomoc psychoterapeutky a nevzdáva sa, hoci začiatkom mája sa nervovo zrútila.

"Mnohí vo mne vidia silnú ženu. Niektorí tvrdia, že som najsilnejšie dievča v Poľsku. Je ťažšie a ťažšie stále niečo tajiť. Prečo sa vyhýbam davom, prečo som zamdlela, prečo som nebola tam, kde som mala byť," priznala rodáčka z mestečka Limanowa.

Depresie jej diagnostikovali pred rokom. "Skúšala som sa ich zbaviť liekmi, ale bolo mi po nich ešte horšie. Sú aj také dni, keď nemám chuť ani silu vstať z postele."

"Mnohé noci som prebdela, a keď som aj na chvíľu zaspala, bolo treba vstávať na preteky. Skutočnosť je taká, že behám o život," zakončila Kowalczyková.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.