Má sa ich zúčastniť aj Sagan. Preteky Okolo Slovenska povedú aj cez Banskú Bystricu

Peter Sagan.
Peter Sagan. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. jan 2020 o 16:50

Etapa sa začne v Žiline.

BANSKÁ BYSTRICA. Po troch rokoch sa do Banskej Bystrice vráti pelotón cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktoré sa uskutočnia od 16. do 19. septembra.

Chýbať by na nich nemal ani trojnásobný majster sveta Peter Sagan, ktorý má byť hlavným ťahákom podujatia. Na ňom už účasť predbežne potvrdil jeho zamestnávateľ nemecký profitím Bora-Hansgrohe.

Profil bude Saganovi vyhovovať

V centre mesta bude vrcholiť druhá etapa 64. ročníka najvýznamnejšieho domáceho podujatia v cestnej cyklistike a na ďalší deň sa pelotón vydá spod Urpína na ďalšie náročné kilometre.

Cyklisti sa na cestu do Banskej Bystrice vydajú zo Žiliny, rodiska Petra Sagana.

"Už vlani po skončení 63. ročníka Okolo Slovenska sme hovorili, že profil trate pre rok 2020 budeme zostavovať podľa toho, či sa zúčastní Peter Sagan. Majstrovstvá sveta sú tento rok vo Švajčiarsku na kopcovitej trati, Peter by sa mal na našich pretekoch rozlúčiť so sezónou. V Banskej Bystrici a jej okolí vieme nájsť ideálne terény, ktoré mu vyhovujú," povedal na stredajšej tlačovej konferencii prezident Slovenského zväzu cyklistiky a generálny riaditeľ Okolo Slovenska Peter Privara.

Okrem Petra Sagana by na slovenských cestách nemali chýbať ani jeho starší brat Juraj či Erik Baška, ktorý začal minulý týždeň sezónu tretím miestom v úvodnej etape Tour Down Under.

Testovacie podujatie pred EYOF

Banská Bystrica nie je pre preteky Okolo Slovenska neznáme miesto. V itinerári podujatia sa objavuje pravidelne, naposledy bola etapovým centrom v rokoch 2016 i 2017.

Pre banskobystrických organizátorov bude etapa zároveň testovacím podujatím a skúškou pripravenosti pred XVI. letným Európskym olympijským festivalom mládeže (EYOF), ktorý sa uskutoční od 25. do 31. júla 2021.

Časť trasy Okolo Slovenska povedie po cestách, na ktorých budú bojovať o cenné kovy najlepší mladí cyklisti z 50 krajín Európy. Na domácom etapovom vrchole roka budú štartovať aj elitné tímy kategórie WorldTour.

Ich športových riaditeľov zaujíma okrem výsledkov predovšetkým bezpečnosť, stravovanie, ubytovanie a profil trate.

"Tieto potreby vieme splniť na vysokej úrovni. Poznatky z etáp Okolo Slovenska určite využijeme aj pri prípravách EYOF, ktorý je ďalším významným športovým podujatím organizovaným v Banskej Bystrici," uviedol primátor Ján Nosko.

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Má sa ich zúčastniť aj Sagan. Preteky Okolo Slovenska povedú aj cez Banskú Bystricu