Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Ohlasy médií na výhru Djokoviča: Gratulácia najlepšiemu na svete

Som jednotka. Djokovičova tohtoročná hegemónia vyráža dych. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. nov 2015 o 15:22

Reakcie svetových médií na včerajšie víťazstvo Novaka Djokoviča nad Rogerom Federerom na londýnskom Turnaji majstrov.

LONDÝN. Ohlasy svetových médií na triumf srbského tenistu Novaka Djokoviča na Turnaji majstrov v Londýne.

Blic (Srb.): "Novak ´oholil´ Federera a ukázal, kto je najlepší na svete! Na planéte niet kvalitnejšieho tenistu. Vyhral tento turnaj štvrtý raz v rade, čo sa ešte nikomu nepodarilo."

Kralj, ovek koji prkosi logici, tako NOVAKA nazivaju strani mediji!

Posted by Blic on Monday, November 23, 2015

Mondo (Srb.): "Tenisový rok 2015 bude definitívne v pamäti v súvislosti s jedným menom - Novak Djokovič. Gratulácia najlepšiemu na svete. Najúspešnejšiu sezónu zakončil najlepším možným spôsobom."

B92 (Srb.): "Punc na sezónu ako zo sna. Roger Federer opäť prehral mentálnu bitku s Novakom Djokovičom v dôležitom zápase. Rok 2015 vstúpi do histórie tenisu i celého športu. Otázka je, kedy znova a či ešte vôbec zažijeme čosi takéto."

Sportske (Srb.): "Na kameru napísal: ´A teraz oddych´. Nezostáva iné, než mu zaželať, aby si dobre dobil baterky na nasledujúci rok, ktorého súčasťou bude útok na zlato na OH v Riu de Janeiro."

Kurir (Srb.): "Djokovič odplatil Federerovi prehru zo skupiny a vytvoril rekord v počte získaných titulov v jednom roku, londýnsky finálový triumf bol jeho jedenásty v sezóne."

Dnevne (Srb.): "Djokovič po finálovom triumfe nad Federerom ťažko hľadal slová, ktorými by opísal úžasnú sezónu."

Blick (Švajč.): "Silný Federer si vylámal zuby na dominantnom Djokovičovi. Roger prehral v tomto roku s Nolem všetky veľké finálové zápasy."

Sportinformation Si (Švaj.): "Federer bezmocný proti Djokovičovi. Nezískal siedmy titul na Masters."

Tages Anzeiger (Švaj.): "Nebol to Federerov deň. Zo 62 fiftínov, ktoré Djokovič získal, tvorili presnú polovicu Švajčiarove nevynútené chyby. Dorastajúca briadka z neho opticky robila odvážneho vyzývateľa, ale na jeho hre bolo vidieť veľký rešpekt, ktorý si Srb vynútil týmto vrcholným obdobím svojej kariéry."

Roger Federer knnte Novak Djokovic schlagen - wenn ihm nicht das Selbstvertrauen fehlen wrde. Ein Kommentar.

Posted by Tages-Anzeiger on Monday, November 23, 2015

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Majster Djokovič zakončil rekordný rok triumfom v Londýne. V tejto sezóne v mnohom pripomínal Johna McEnroea."

L'ultima impresa di Nole, batte Federer alle Finals e alza il trofeo per la quarta volta consecutiva: http://bit.ly/1N6E7Zr

Posted by La Gazzetta dello Sport on Sunday, November 22, 2015

Marca (Šp.): "Djokovič, večný majster. Srb vyhral štvrtýkrát za sebou Turnaj majstrov, celkovo má v zbierke už päť titulov."

L´Equipe (Fr.): "Djokovič zakončil sezónu krásnym spôsobom. Vo finále proti Rogerovi Federerovi na londýnskom koberci dominoval."

Reuters (V. Brit.): "Djokovič sa rozlúčil so sezónou vo veľkom štýle. Srb podčiarkol totálnu dominanciu v mužskom tenise bezchybným finálovým výkonom proti Federerovi."

Novak Djokovic put the finishing touch to a magnificent season by beating Roger Federer 6-3 6-4 to win the ATP World Tour Finals on Sunday for the fifth time in his career.

Posted by Reuters UK on Sunday, November 22, 2015

AP (USA): "Novak Djokovič získal štvrtý titul na Masters za sebou, šesťnásobného šampióna Rogera Federera zdolal hladko v dvoch setoch."

DPA (Nem.): "Djokovič korunoval najlepšiu sezónu v kariére titulom z Londýna a vyrovnal vzájomnú bilanciu s Federerom na 22:22."

Súvisiace články