Získal iba štyri gemy. Martin prehral so siedmym hráčom sveta

Andrej Martin sa pokúša zaskočiť favorizovaného súpera.
Andrej Martin sa pokúša zaskočiť favorizovaného súpera. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|10. aug 2016 o 09:33

Andrej Martin je prvým slovenským tenistom, ktorý sa prebojoval do tretieho kola olympijského turnaja.

RIO DE JANEIRO, BRATISLAVA. Slovenský reprezentant Andrej Martin prehral hladko dvakrát 2:6 s favorizovaným Japoncom Kei Nišikorim vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji mužov v rámci Hier XXXI. olympiády v Riu de Janeiro.

Duel nenasadeného 26-ročného Bratislavčana so štvorkou "pavúka" trval iba 66 minút.

Martin v dueli ani raz neviedol, v prvom aj druhom sete dokázal vyrovnať iba na 2:2, potom mal už navrch súper. S rovesníkom Nišikorim (7.), finalistom newyorských US Open 2014, hral Martin vo štvrtok premiérovo.

Hlas:

Andrej Martin: "Mrzí ma to, pôvodne som uvažoval, že nenastúpim, lebo hoci nohu som si dal do poriadku, v stredu večer ma seklo v krku. Môj štvrtkový výkon bol 60-percentný, nemohol som podávať a bolelo ma to pri bekhende. Som sklamaný, že som si nemohol tento zápas užiť naplno."

Napriek prehre je zverenec Miloslava Grolmusa v rámci TC Empire Trnava Martin olympijským rekordérom SR v ére samostatnosti vo dvojhre mužov (pred ňou, samozrejme, vyniká zlato Miloslava Mečířa zo Soulu 1988).