Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián
Slovenský štvorkajak potvrdil úlohu jedného z favoritov. (Autor: TASR)
Sportnet|20. aug 2016 o 16:33

Kvarteto Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka vybojovalo pre Slovensko štvrtú medailu z olympijských hier v Riu de Janeiro.

"Myslím, že keď sa vrátime z Ria bez medaily, bude to sklamanie. Viem, že budeme čeliť tlaku, ale na ten musia byť športovci pripravení. Nepoviem predsa ľuďom, že si ideme do Ria po piate miesto," vyhlásil ešte pred odchodom na olympijské hry do brazílskeho Ria de Janeiro tréner slovenského štvorkajaku Peter Likér.

Kvarteto Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka potvrdilo úlohu jedného z favoritov. Vo finále K4 vybojovalo striebornú medailu.

"Rodila sa ťažko. Strašne to bolelo, ale stálo to za to," vyhlásil bezprostredne po dojazde pre RTVS Erik Vlček. "Bol to experiment, ktorý vyšiel. Odborníci hovoria, že to chce čas, kým to dozreje. Za necelý rok sme toho dokázali veľmi veľa," dodal najskúsenejší člen štvorice, tridsaťsedemročný Juraj Tarr.

Slovenský štvorkajak má okrem striebornej olympijskej medaily na konte aj tituly majstrov sveta z Milána 2015 a Európy z Moskvy 2016.

FOTO - SITA, TASR.

Slovenský štvorkajak vybojoval olympijské striebro: fotogaléria

20.8.2016

Súvisiace články