Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Odchovanci Sniny ťahajú MFK Zemplín, tímu nechýbali ani raz

Sninskí odchovanci v službách Michaloviec - Matúš Kira (vpravo) a Jozef-Šimon Turík. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 19. dec 2018 o 23:00

Kira aj Turík sa zhodujú: Bola to najlepšia jeseň v prvej lige.

Matúš Kira a Jozef-Šimon Turík: fotogaléria

19.12.2018

MICHALOVCE. Sninská futbalová škola je už dlhodobo známa liahňou výborných hráčov, ktorí sa prepracovali nielen do najvyššej súťaže, ale aj do seniorskej reprezentácie.

Mená ako Jozef Džubara, Pavol Diňa, František Hanc, Marek Lukáč, Ján Mucha či Dávid Škutka sú futbalovým priaznivcom dostatočne známe.

V súčasnosti je spomedzi sninských odchovancov najviac na výslní Ondrej Duda, ktorý pôsobí v nemeckej Herthe Berlín.

V našej prvej lige aktuálne hrajú dvaja chlapci od Sniny, a to Matúš Kira a Jozef-Šimon Turík, ktorí už niekoľko rokov robia výborné meno klubu spod Vihorlatu v drese michalovského MFK Zemplín.

Obaja patrili počas uplynulej jesene medzi najväčšie opory mužstva a nevynechali ani jedno ligové stretnutie.

Splnené predsavzatie

Matúš Kira bol v prvej polovici sezóny neohrozenou brankárskou jednotkou Michaloviec, k čomu mu dopomohlo aj zranenie Poliaka Gerarda Dariusza Bieszczada tesne pred štartom ligy.

Rodák z Kolonice sa však šance chopil s vervou a v mnohých dueloch mužstvo podržal.

„Som veľmi šťastný, že som odchytal všetky zápasy. Dal som si pred sezónou predsavzatie, že chcem mať plnú minutáž, čo sa mi aj splnilo. Som rád, že tréneri mi dôverovali, ja som sa im ju snažil splatiť dobrými výkonmi. Bola to veľmi vydarená polsezóna,“ rozhovoril sa 24-ročný strážca svätyne, ktorý ako jediný z celého tímu MFK Zemplín absolvoval v jeseni plnú minutáž.

Pritom spočiatku to na takúto úspešnú jeseň vôbec nevyzeralo. Nedarilo sa mužstvu a ani Matúšove výkony neboli vždy stopercentné.

„Začiatok bol katastrofálny. Nedarilo sa mužstvu ani mne osobne. Keď to poviem nadnesene, tak dostávali sme góly aj spoza brány. Bolo to ťažké obdobie, ale postupom času sa to zlepšovalo. V druhej polovici jesene sme chytili hernú aj výsledkovú pohodu, takisto aj ja som sa stále cítil lepšie. Vzhľadom na to, ako stojíme v tabuľke, môžem jeseň hodnotiť pozitívne.“

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.