Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola

Reakcia Petry Vlhovej po príchode do cieľa. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 7. jan 2017 o 08:15

Favorizovaná Shiffrinová skončila štvrtá.

Obrovský slalom žien v Maribore - konečné poradie:

1.Tessa WorleyováFrancúzsko2:16,96 min
2.Sofia GoggiováTaliansko+ 0,16 s
3.Lara GutováŠvajčiarsko+ 0,25 s
4.Mikaela ShiffrinováUSA+ 0,42 s
5.Viktoria RebensburgováNemecko+ 0,98 s
6.Ragnhild MowinckelováNórsko+ 1,12 s
7.Manuela MölggováTaliansko+ 1,20 s
8.Ana DrevováSlovinsko+ 1,29 s
9.Marie-Michele GagnonováKanada+ 1,34 s
10.Coralie Frasse SombetováFrancúzsko+ 1,58 s
...
58.Petra VlhováSR+ 5,80 snepostúpila do 2. kola

Poradie vo Svetovom pohári v obrovskom slalome (po 6 z 9 pretekov):

1.Tessa WorleyováFrancúzsko500 b
2.Mikaela ShiffrinováUSA415 b
3.Lara GutováŠvajčiarsko310 b
4.Sofia GoggiováTaliansko265 b
5.Marta BassinováTaliansko205 b
6.Ana DrevováSlovinsko176 b
...
13.Petra VlhováSR113 b

Celkové poradie vo Svetovom pohári:

1.Mikaela ShiffrinováUSA848 b
2.Lara GutováŠvajčiarsko643 b
3.Tessa WorleyováFrancúzsko563 b
4.Sofia GoggiováTaliansko547 b
5.Ilka ŠtuhecováSlovinsko513 b
6.Veronika Velez-ZuzulováSR390 b
...
9.Petra VlhováSR334 b

MARIBOR. Francúzska lyžiarka Tessa Worleyová sa stala víťazkou obrovského slalomu Svetového pohára v Maribore.

V slovinskom stredisku triumfovala s náskokom šestnástich stotín pred Taliankou Sofiou Goggiovou, tretia bola Švajčiarka Lara Gutová (+0,25).

Po prvom kole vedúca Američanka Mikaela Shiffrinová skončila napokon až štvrtá.

Tessa Worleyová sa stala víťazkou obrovského slalomu Svetového pohára žien v slovinskom Maribore. Druhá skončila Talianka Sofia Goggiová (vľavo) a tretia Švajčiarka Lara Gutová (vpravo). (Autor: TASR/AP)

Worleyová slávila dvanásty triumf v kariére. Francúzka bola po prvom kole tretia, v druhom však skvele zvládla dolnú pasáž, čo ju vynieslo na najvyšší stupienok.

"Z prvého kola som nemala celkom dobrý pocit, ale z toho druhého už áno. Je skvelé vrátiť sa na najvyšší stupienok v pretekoch Svetového pohára," uviedla 27-ročná Worleyová pre Eurosport.

Shiffrinová nevyužila šancu na víťazný hetrik, koncom decembra vyhrala líderka celkového poradia Svetového pohára oba obrovské slalomy v Semmeringu.

Vlhová nepostúpila do druhého kola

Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej nevyšlo prvé kolo. Po chybe v hornej časti ešte pred prvým medzičasom ju vyhodilo mimo trate, vzápätí sa vrátila späť a do cieľa prišla na 58. mieste s veľkým odstupom 5,80 sekundy za víťazkou prvého kola Shiffrinovou.

Jazda Petry Vlhovej v prvom kole:

Vlhová sa po skončení prvého kola ocitla vôbec po prvý raz v tejto sezóne mimo bodovaného umiestnenia v obrovskom slalome.

Predtým skončila dvakrát ôsma (Sölden, Semmering), dvakrát trinásta (Killington, Semmering) a raz dvadsiata druhá (Sestriere).

"Ani presne neviem čo sa stalo. "Mám dojem, že mi ušli pätky a veľmi ma pretočilo," referovala ešte v cieľových priestoroch. Vlhová pritom hornú časť svahu prešla dobre, pomerne plochý úsek vykĺzala v dobrom rytme.

Vlhovej sa v obrovskom slalome v Maribore nedarilo: fotogaléria

7.1.2017

"Áno, teraz jazdím dobre a aj tu som od rána mala skvelý pocit. Išla som do toho naplno, ale jedna chybička a je to preč. Potom sa už nejde veľmi dobre, človek sa síce odviaže a riskuje, ale už sa nič nedá robiť. Kopec je ináč dosť ťažký, je ľadový ako má byť, ale hore je tieň a nič nie je vidieť pod nohy," konštatovala pre TASR.

V sezóne sa výrazne zlepšila

V Maribore pred štyrmi rokmi Vlhová nepostúpila do 2. kola slalomu, o dva roky neskôr ju v 2. kole prehustených bránok po chybe neklasifikovali a vlani v Slovinsku podujatie zrušili vo fáze, keď mala top-formu. Kopec akoby bol pre ňu zakliaty.

"Ja to takto neberiem. Spravila som chybu a bohužiaľ, je tu len jedna šanca. Zajtra bude v slalome ďalšia a ja už v mysli prepínam na túto súťaž," dodala.

Dvadsaťjedenročná Liptáčka sa na trati predstavila s číslom 17, čo je výsledok jej skvelého progresu v aktuálnej sezóne pod vedením talianskeho trénera Livia Magoniho.

Pre porovnanie - v úvodných pretekoch súťažného ročníka v rakúskom Söldene mala štartovné číslo 55.

Jazda Tiny Mazeovej:

Po prvom kole v Maribore viedla americká favoritka Shiffrrinová o sedem stotín sekundy pred Taliankou Sofiou Goggiovou a dvadsať stotín pred Francúzkou Tessou Worleyovou.

V štartovnom poli figurovalo dovedna 74 pretekárok. S číslom 34 sa predstavila Slovinka Tina Mazeová, ktorá domácim divákom predviedla rozlúčkovú exhibičnú jazdu v kariére.

Online prenos - 2. kolo:

Zjazdové lyžovanie
07.01.2017 o 12:15
SP - obrovský slalom žien, 2. kolo, Maribor
Prenos
Obrovský slalom v slovinskom Maribore priniesol krásnu drámu do posledných metrov. Dlho to vyzeralo na triumf Mikaely Shiffrinovej, no napokon sa z víťazstva teší Tessa Worleyová. Druhé miesto po prvom kole si udržala Sofia Goggiaová a na stupňov víťazov sa umiestňuje aj sympatická Švajčiarka Lara Gutová. Najväčší posun vo výsledkovej listine zaznamenala Nórka Ragnhild Mowinckelová, ktorá to zo 17. miesta vytiahla na konečnú 6. pozíciu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný prvý víkendový deň.
Konečné poradie:

1. Tessa Worleyová (FRA) 2:16.96
2. Sofia Goggiaová (ITA) +0.16
3. Lara Gutová (SUI) +0.25
4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0.42
5. Viktoria Rebensburgová (GER) +0.98
6. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1.12
7. Manuela Mölggová (ITA) +1.20
8. Ana Drevová (SLO) +1.29
9. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +1.34
10. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +1.58
11. Sara Hectorová (SWE) +1.83
12. Francesca Marsagliová (ITA) +1.91
13. Nadia Fanchiniová (ITA) +2.30
14. Ilka Štuhecová (SLO) +2.41
15. Elena Curtoniová (ITA) +2.54
16. Wendy Holdenerová (SUI) +2.60
17. Simone Wildová (SUI) +2.84
18. Adeline Baudová Mugnierová (FRA) +2.93
19. Tina Robniková (SLO) +3.09
20. Mélanie Meillardová (SUI) +3.10
21. Kristin Lysdahlová (NOR) +3.18
22. Valérie Grenierová (CAN) +3.38
23. Ricarda Haaserová (AUT) +3.40
24. Michaela Kirchgasserová (AUT) +3.42
25. Rahel Koppová (SUI) +3.58
26. Stephanie Reschová (AUT) +3.66
27. Irene Curtoniová (ITA) +4.29
...
Katharina Truppeová (AUT) nedokončila
Anna Veithová (AUT) nedokončila
Marta Bassinová (ITA) nedokončila
CIEĽ
Druhé kolo obrovského slalomu v slovinskom Maribore sa skončilo. Víťazkou pretekov sa stala Francúzka Tessa Worleyová.
1
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skDnešné preteky boli napínavé do samotného záveru. Americká superhviezda Mikaela Shiffrinová napokon nezvládla spodnú časť trate a končí až na štvrtom mieste.
2
Sofia Goggiaová bude na stupňoch víťaziek. Súboj o prvé miesto síce Talianka prehrala, ale môže byť spokojná. Na prvú francúzsku lyžiarku stratila len 16 stotín.
3
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skPriebežná líderka disciplíny Tessa Worleyová predviedla skvelú vrchnú časť trate. V strednej časti síce stratila celý svoj náskok, no napokon ide do čela pretekov o 25 stotín sekundy.
4
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skLara Gutová išla výbornú jazdu, ktorej nechýbala dynamika a agresivita. Na každom medzičase sme u nej videli zelené čísla a s náskokom 73 stotín ide Švajčiarka na prvé miesto!
5
Manuela Mölggová nepredviedla na pohľad peknú jazdu. Videli sme niekoľko podbehnutých bránok a prejavilo sa to aj na čase. Talianka je nespokojná a ide na tretiu priečku.
6
Slovinskí priaznivci dnes nemajú príliš veľký dôvod na radosť. Ana Drevová zrejme nebude atakovať stupne víťazov, pretože po slabšom závere je na priebežnom treťom mieste.
7
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skViktoria Rebensburgová mala na štarte náskok viac ako sedem desatín sekundy. Výrazne z neho síce ubudlo, ale napokon sa Nemka dostáva do čela pretekov o 14 stotín sekundy.
8
Anna Veithová zrejme doplatila na nejakú ryhu, ktorá je na trati. Je to obrovská škoda a Rakúšanka to dobre vie. Dnešné preteky mala dobre rozbehnuté ale napokon ich nedokončí.
9
Skúsená Marie-Michéle Gagnonová mala na štarte veľký náskok, ktorý sa blížil k šiestim desatinám. Stredná časť trate jej ale nevyšla najlepšie a v závere svoju stratu ešte o niečo zvýšila. Kanaďanka sa zaraďuje na druhú priečku so stratou 22 stotín.
10
Marta Bassinová dnes určite nebude spokojná. V prvom kole si vyjazdila dobrú východiskovú pozíciu, ale po zbytočnej chybe nedokončuje svoju druhú jazdu. Okrem nej zatiaľ vypadla len Katharina Truppeová.
11
Sara Hectorová sa vrátila do pretekov Svetového pohára po dlhšom zranení a s prvými pretekmi môže byť spokojná. Napokon jej patrí priebežné tretie miesto, ktoré jej garantuje pozíciu v TOP 15.
12
Predposlednou Švajčiarkou na trati bola Simone Wildová. Tá mala na štarte náskok štyroch desatín, no ani ten nedokázala zúročiť. Vďaka až 16. jazde druhého kola sa dostáva aspoň na ôsme miesto.
13
Prekvapenie sezóny Ilka Štuhecová bola síce na domácom svahu, no pozícia líderky sa nám nemení. Slovinska pretekárka nezvládla tlak mariborských divákov a ide až na piate miesto.
14
Francesca Marsagliová nepredviedla práve najlepší výkon. Už na prvom medzičase strácala a postupne sa jej manko zvyšovalo. So stratou 79 stotín sekundy ide na priebežné tretie miesto.
15
Najlepšiu pätnástku nám otvorila Coralie Frasseová Sombetová. Francúzka viac ako štyri desatiny stratila len v strednom úseku trate, a tak nemohla atakovať prvú pozíciu. Práve táto stratu ju posúva na druhú priečku.
16
Nadia Fanchiniová stratila viac ako sekundu, no stále jej to stačí na druhé miesto. Máme pred sebou reklamnú prestávku a v cieľovom priestore sa môže usmievať šťastná Ragnhild Mowinckelová.
17
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skRagnhild Mowinckelová predviedla skvelú jazdu! Nórska lyžiarka zajazdila absolútne najlepšie druhé kolo a na vedúcu Talianku získala 1,42 sekundy. Tak toto bude zrejme veľký posun smerom dopredu.
18
Wendy Holdenerová je skôr špecialistka na slalom, a tak bude mať väčšie šance na pódium zajtra. Každopádne, vďaka svojej dynamickej a pomerne vydarenej jazde ide na priebežné druhé miesto.
19
Elena Curtoniová dnes dopadne oveľa lepšie ako jej sestra Irene. Vďaka vydarenej druhej jazde bez väčších chybičiek ide do čela pretekov s náskokom 39 stotín sekundy.
20
Predošlé pretekárky strácali najviac v strednej časti trate a podobne dopadla aj Mélanie Meillardová. Práve kvôli tomu je Švajčiarka aktuálne až na treťom mieste s tesnou stratou.
21
V poradí štvrtou rakúskou lyžiarkou v druhom kole bola Michaela Kirchgasserová. Na štarte mala pomerne výrazný náskok, no ôsmy najlepší čas druhého kola ju odsúva až na šiestu pozíciu.
22
Stále len 20-ročná Valérie Grenierová získa dnes celkom slušné body. Kanaďanka je momentálne vo výsledkovej listine na štvrtom mieste so stratou 45 stotín sekundy.
23
A máme tu prvú pretekárku, ktorá nedokončuje svoju druhú jazdu. Katharina Truppeová jednu z bránok trošku podbehla a napokon skončila na zemi.
24
Adeline Baudová Mugnierová spravila menšiu chybičku na začiatku svojej jazdy, no následne sa zlepšovala. Na druhom medzičase ešte strácala, ale vďaka skvelému záveru je prvá o 16 stotín sekundy.
25
Rahel Koppová doplatila na slabšiu strednú časť trate. Práve v nej stratila svoj náskok a napokon je v cieli na štvrtom mieste. Švajčiarka stratila presne 49 stotín sekundy.
26
Ricarda Haaserová mala na štarte zanedbateľný náskok a hoci vrchnú časť trate zvládla výborne, napokon je až na priebežnom treťom mieste.
27
Prvou domácou lyžiarkou na trati bola Tina Robniková. Vrchnú časť išla o niečo opatrnejšie ako jej súperky, ale napokon je v cieli na prvom mieste. Náskok predstavuje necelú desatinu sekundy.
28
Kristin Lysdahlová mala na štarte minimálny náskok, no na každom medzičase ho dokázala zvyšovať. Napokon jej to stačí na prvé miesto s náskokom 48 stotín sekundy.
29
Mladá Rakúšanka Stephanie Reschová takisto podala veľmi dobrý výkon a so štartovým číslom 46 si v Maribore vybojuje svoje prvé body v kariére. Dokonca poráža aj svoju taliansku súperku.
30
Talianka Irene Curtoniová prešla traťou druhého kola bez väčších problémov. Prvý celkový čas stanovila na 2:21,25 a tak uvidíme, či sa v celkovom poradí posunie o niečo vyššie.
Druhé kolo pretekov obrovského slalomu sa v slovinskom Maribore práve začalo. Ako prvá sa dolu svahom pustila Irene Curtoniová.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online prenosu z alpského lyžovania. V slovinskom Maribore je dnes na programe obrovský slalom. Bohužiaľ, druhé kolo bude bez Petry Vlhovej, ktorej úvodná jazda vôbec nevyšla.

NÁROČNÚ TRAŤ 1. KOLA NAJLEPŠIE ZVLÁDLA SHIFFRINOVÁ

Prvé kolo obrovského slalomu vyhrala americká hviezda Mikaela Shiffrinová. Očividne zabudla na neúspech z chorvátskeho Záhrebu a opäť išla svoj vysoký štandard. Predviedla prakticky bezchybnú jazdu a na víťazstvo v prvom kole jej stačil čas 1:08,13 min. Druhú priečku si vyslúžila Sofia Goggiaová a tretie miesto patrí francúzskej favoritke Tesse Worleyovej. Profil trate bol pomerne náročný a cieľovou „páskou“ neprešlo hneď niekoľko favoritiek. Sklamaná bola napríklad Tina Weiratherová, Federica Brignoneová či Nina Løsethová.

POSLEDNÁ JAZDA DOMÁCEJ HVIEZDY

Trošku smutní boli nepochybne aj domáci fanúšikovia, keďže svoje posledné preteky kariéry absolvovala Tina Mazeová. Bohužiaľ, na trati spravila chybu, do cieľa síce prišla, ale klasifikovaná nebola. Každopádne, poslednú jazdu si užila a poďakovala sa domácim divákom za podporu počas celej kariéry. Na olympijských hrách získala štyri medaily a ďalších jedenásť pozbierala z majstrovstiev sveta.

VLHOVÁ OPÄŤ CHYBOVALA

Do druhého kola sa bohužiaľ nedostala ani slovenská pretekárka Petra Vlhová. Tá štartovala s dobrým číslom 17, no na trati chybovala a nabrala obrovskú stratu. Tradične išla agresívna, no taktika buď – alebo dnes jednoducho nevyšla. Snáď to bude lepšie už zajtra, keď ju spoločne s Veronikou Velez-Zuzulovou čakajú slalomové preteky. Prvé kolo príliš nevyšlo ani Martine Dubovskej, ktorá skončila na celkovom 48. mieste.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:15.

Online prenos - 1. kolo:

Zjazdové lyžovanie
07.01.2017 o 09:15
SP - obrovský slalom žien, 1. kolo, Maribor
Prenos
VÝSLEDKOVÁ LISTINA

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:08.13
2. Sofia Goggiaová (ITA) +0.07
3. Tessa Worleyová (FRA) +0.20
4. Lara Gutová (SUI) +0.36
5. Manuela Mölggová (ITA) +0.46
6. Ana Drevová (SLO) +0.54
7. Viktoria Rebensburgová (GER) +0.59
8. Anna Veithová (AUT) +0.69
9. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +0.74
10. Marta Bassinová (ITA) +0.80
11. Sara Hectorová (SWE) +0.87
12. Simone Wildová (SUI) +0.91
13. Ilka Štuhecová (SLO) +1.04
14. Francesca Marsagliová (ITA) +1.10
15. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +1.11
16. Nadia Fanchiniová (ITA) +1.17
17. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1.31
18. Wendy Holdenerová (SUI) +1.37
19. Elena Curtoniová (ITA) +1.39
20. Mélanie Meillardová (SUI) +1.41
21. Michaela Kirchgasserová (AUT) +1.49
22. Valérie Grenierová (CAN) +1.84
23. Katharina Truppeová (AUT) +1.89
24. Adeline Baudová Mugnierová (FRA) +1.91
25. Rahel Koppová (SUI) +2.02
25. Ricarda Haaserová (AUT) +2.02
27. Tina Robniková (SLO) +2.03
28. Kristin Lysdahlová (NOR) +2.13
29. Stephanie Reschová (AUT) +2.20
30. Irene Curtoniová (ITA) +2.21
---
48. Martina Dubovská (CZE) +3.23
58. Petra Vlhová (SVK) +5.80
V prvom kole pretekov v Maribore teda očakávane zvíťazila skvelá pretekárka a favoritka Mikaela Shiffrinová. Druhú priečku si vyslúžila Sofia Goggiaová a tretie miesto patrí Tesse Worleyovej. Naša lyžiarka Petra Vlhová urobila chybu na trati, ktorá ju stála veľa času. V konečnom zúčtovaní jej napokon patrí 58. miesto so stratou 5,80 na Shiffrinovú. Druhé kolo je na programe o 12:15 a vy ho môžete sledovať na našom webe v ďalšom on-line prenose.
10:56
Koniec prvého kola obrovského slalomu žien v Maribore.
74
Posledná pretekárka Rumunka Raluca Ciocanelová do cieľa dorazila so stratou 6,59 sekundy a končí na 60. mieste.
73
Sabrina Simaderová, jediná pretekárka z afrického kontinentu, konkrétnejšie z Kene, napokon horko-ťažko dorazila do cieľa. Stráca vyše 8 sekúnd a za to jej patrí 60. miesto.
72
Macarena Birkner Simariová taktiež nedokončila, je diskvalifikovaná.
71
Maria Kirkovová trať nedokončila. Došla len po prvý medzičas, kde už strácala vyše sekundy.
70
Emelie Wikstroemová prichádza do cieľa na 46. mieste so stratou 3,14 sekundy.
69
Bieloruska Maria Škanovová končí v cieli na 69. mieste s vyše štvorsekundovou stratou. Na štarte máme posledných päť pretekárok.
68
Piera Hudsonová z Nového Zélandu si druhé kolo určite nejazdí. Stráca v cieli až 5,30 sekundy a zaraďuje sa na 55. miesto.
67
Argentínska pretekárka María Birkner Simariová sa snažila, no do cieľa dôjsť nedokázala.
66
Trať v Maribore dokončila Srbka Nevena Ignjatovičová, ktorá v cieli končí na 48. mieste so stratou 3,27 sekundy.
65
Lelde Gasunaová nedokončila tento pretek. Po druhom medzičase urobila chybu, ktorá znamená jej predčasný koniec.
64
Maryna Gasienica-Danielová končí v cieli mimo prvej tridsiatky. Patrí jej 40. pozícia so stratou 2,76 sekundy.
63
Katharina Liensbergerová sa z postupu už radovať nemôže. Patrí jej 45. miesto s vyše trojsekundovou stratou.
62
Rahel Koppová končí v cieli na postupovej priečke. Patrí jej 25. miesto so stratou 2,02 sekundy na stále neohrozenú víťazku Shiffrinovú.
61
Kristína Krjukovová si druhé kolo tiež neodjazdí. Končí na 40. mieste s 2,86 sekundovou stratou.
60
Katrin Hirtl-Stanggassingerová nedokončila pretek, je teda diskvalifikovaná.
59
Kristina Riss-Johannessenová taktiež nepostúpi. Končí na 42. pozícii s vyše trojsekundovou stratou.
58
Estelle Alphandová finišuje na 32. pozícii so stratou 2,40 sekundy.
57
Domáca lyžiarka Meta Hrovatová sa pokúsila prekvapiť, no nedorazila na druhý medzičas a je diskvalifikovaná.
56
Adriana Jelinkova ani zďaleka nesiaha do prvej desiatky. S vyše štvorsekundovou stratou jej patrí iba 44. miesto.
55
Magdalena Fjaellstroemová končí na 42. mieste so stratou 3,63 sekundy.
54
Elisabeth Kappaurerová končí na 33. mieste so stratou 2,51 sekundy.
53
Jasmina Suterová tiež nie je úspešná. Finišuje na 33. pozícii so stratou 2,52 sekundy.
52
Marie Massiosová už na druhom medzičase strácala cez dve sekundy. V cieli končí so stratou 4,57 sekundy a končí na 43. mieste.
51
Bernadette Schildová neukončila veľmi úspešne svoju jazdu. So stratou 2,57 sekundy končí na 34. mieste.
50
Česká pretekárka Martina Dubovská dorazila do cieľa so stratou 3,23 sekundy. To jej zaručuje 38. miesto.
Do konca štartovej listiny už nemáme nejaké zaujímavé mená, a Shiffrinová je so svojou jazdou pravdepodobne neohroziteľná. Na prvých piatich miestach sa už dlho nič nezmenilo.
49
Fínska lyžiarka Riika Honkanenová dokončila trať so stratou 4,51 sekundy na Shiffrinovú a to jej zabezpečuje 40. pozíciu.
48
Rosina Schneebergerová končí v cieli na 31. pozícii so stratou 2,30 sekundy.
47
Makiko Araiová z Japonska končí v cieli so stratou 5,92 sekundy a patrí jej 40, pozícia. Zaradila sa až za našu Petru Vlhovú, ktorá urobila chybu na trati a momentálne našej pretekárke patrí priebežné 39. miesto, ktoré postup nezaručuje.
46
Stephanie Reschová do cieľa dorazila so stratou 2,20 sekundy a získava teda 28. miesto,
45
Čas Leny Duerrovej sa na trati postupne zhoršoval. Do cieľa prišla so stratou 3,79 sekundy a stačí to len na 36. miesto.
44
Laura Pirovanová z Talianska končí na priebežnej 34. pozícii so stratou 3,11 sekundy.
43
Valerie Grenierová z Kanady predviedla jednu zo svojich lepších jázd. Vyslúžila si 22. miesto so stratou pod dve sekundy.
42
Ruská pretekárka Anastasia Romanovová v cieli končí so stratou 2,73 sekundy a patrí jej 31. miesto.
41
Clara Direzová z Francúzska trať nedokončila a je automaticky diskvalifikovaná.
40
Nórska pretekárka Kristin Lysdahlová sa dostáva na 26. pozíciu so stratou 2,13 sekundy.
39
Asa Andová z Japonska pokazila záver svojej jazdy a v cieli jej patrí 31. miesto s vyše trojsekundovou stratou.
38
Nasledujúca domáca pretekárka Tina Robniková končí na 25. mieste so stratou 2,03 sekundy.
37
Alexandra Tilleyový s poradovým číslom 37 sa zaradila na priebežnú 27. priečku so stratou 2,29 sekundy.
36
Resi Stieglerová z USA mala už na druhom medzičase obrovskú stratu vyše troch sekúnd. V cieli sa jej ešte navýšila na 4,28 sekundy a to znamená 28. miesto.
35
Ďalšia domáca pretekárka Katarina Lavtarová tiež veľmi nepotešila tamojších priaznivcov. V cieli končí na 28. mieste so stratou 2,81 sekundy.
34
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skTina Mazeová urobila chybu medzi prvým a druhým medzičasom. Svoj posledný pretek kariéry však napokon dokončila so stratou 29,09 sekundy. Prešla cez cieľovú čiaru, vyzula si lyže a pozdravom poďakovala fanúšikom.
33
Megan McJamesová zo Spojených štátov výrazne strácala na druhom medzičase a už to nevylepšila. Svoju krajanku teda neprekonala, v cieli jej patrí 26. miesto so stratou 2,43 sekundy. Po nej bude nasledovať domáca favoritka Tina Mazeová.
32
Emi Hasegawaová z Japonska spadla po prvom medzičase a trať už nedokončila.
31
Ako tridsiata prvá v poradí prišla na trať domáca pretekárka Ilka Štuhecová. Tá na prvom medzičase ešte mala jemný náskok. V dolnej časti však stratila a v cieli končí na 13. mieste so stratou 1,04 sekundy.
30
Len osemnásťročná Melanie Meillardová zajazdila jazdu, ktorá jej zatiaľ zaručuje 19. priečku.
29
Ricarda Haaserová strácala na prvom medzičase len 26 stotín, no potom výrazne spomalila. V cieli jej patrí 22. miesto so stratou 2,02 sekundy.
28
Katharina Truppeová ešte na konci mierne zrýchlila, ale veľmi jej to nepomohlo. Finišuje na 20. mieste so stratou 1,89 sekundy.
27
Elene Curtoniová urobila na trati pár menších chybičiek a stálo ju to sekundy. Na Shiffrinovú v cieli stráca 1,39 sekundy a je priebežne osemnásta.
26
Frasse Sombetovej sa jazda nepodarila. V cieli strácala na líderku Shiffrinovú 1,11 sekundy.
25
Irene Curtoniová postupne nejak zhoršovala svoju jazdu. V cieli ju časomiera zaregistrovala so stratou 2,21 sekundy. To znamená 19. miesto.
24
Sara Hectorová jazdila agresívne, ale zároveň aj s rozumom. Nakoniec končí na 11. pozícii so stratou 87 stotín. Na trati mala stratu na medzičase ani nie 15 stotín.
23
Simone Wildová zo Švajčiarska strácala v cieli 91 stotín a to jej zaručilo 11. miesto.
22
Francesca Marsagliová bola vcelku rýchla na druhom medzičase. Pred cieľom však ešte stratila a končí na 11. pozícii so stratou 1,10 sekundy.
21
Adeline Mugnierová strácala stále viac. Do cieľa prišla napokon so stratou 1,91 sekundy na Shiffrinovú a to jej zaručuje zatiaľ 15. miesto.
20
Ragnhild Mowinckelová končí v cieli so stratou 1,31 sekundy a zaraďuje sa na priebežnú 12. pozíciu.
19
Holdenerovej strata sa postupne zvyšovala. Do cieľa dorazila na 12. mieste so stratou 1,37 sekundy.
18
Nadia Fanchiniová nebola veľmi rýchla. V cieli sa zaraďuje na 11. miesto.
17
17
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skTak to je smola! Vlhová urobila chybičku pred prvým medzičasom, ktorá ju výrazne zbrzdila. Do cieľa preto došla už len vo voľnejšom tempe a zaradila sa na priebežnú 13. priečku so stratou 5,80 sekundy.
16
Frida Hansdotterová strácala už na druhom medzičase veľa. Napokon jej patrí 12. pozícia so stratou 2,56 sekundy. Na štarte po nej uvidíme Petru Vlhovú, držíme jej palce.
Zatiaľ to v cieli vyzerá na prvých 5 pozíciách takto:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:08.13
2. Sofia Goggiaová (ITA) +0.07
3. Tessa Worleyová (FRA) +0.20
4. Lara Gutová (SUI) +0.36
5. Manuela Mölggová (ITA) +0.46
15
Ana Drevová predviedla vcelku agresívnu jazdu a na trati nestrácala viac ako pol sekundy. Do cieľa napokon prišla na 6. mieste so stratou 54 stotín. Škoda, bola to dobrá jazda.
14
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skNasledujúca pretekárka Nina Loesethová spadla a taktiež nedokončila!
13
Stephanie Brunnerová nedokončila trať. Tesne po druhom medzičase zašla až príliš medzi dve bránky a do ďalšej už nedokázala dobrzdiť.
12
Talianka Manuela Molggová mala menšie problémy na trati. Finišuje na 5. mieste so stratou 46 stotín sekundy.
11
Jej krajanka Anna Veithová bola vcelku rýchla, no na Shiffrinovú to nestačí. Veithová končí na priebežnom 6. mieste so stratou 69 stotín.
10
Rakúšanke Michaele Kirchgasserovej veľmi nevyšla jazda, na druhom medzičase už strácala vyše sekundy. V cieli jej patrí 8. miesto so stratou 1,49 sekundy na Shiffrinovú.
9
Kanaďanka Marie-Michéle Gagnonová prišla do cieľa na 6. mieste so stratou 74 stotín sekundy. Neurobila nejaké výrazné chyby, no na niektorých úsekoch šla až veľmi opatrne.
8
V poradí ôsma Sofia Goggiaová urobila chybičku po prvom medzičase a jej strata sa potom zvyšovala. Do cieľa prišla napokon so stratou len 7 stotín na Shiffrinovú a patrí jej priebežné druhé miesto.
7
S blížiacim sa koncom trate sa zvyšovala strata Gutovej a Švajčiarka nakoniec prichádza do cieľa na treťom mieste so stratou 36 stotín na Shiffrinovú.
6
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skShifrinovej jazda bola skvelá, bez jedinej chyby. Zaslúži si prvé miesto s časom 1:08,13. Prekonať sa ju pokúsi Lara Gutová, taktiež jedna z ašpirantiek na dnešné víťazstvo.
5
Bassinovej čas bol na prvom medzičase rýchlejší. Potom urobila chyby, na druhom medzičase stratila a do cieľa prichádza do stratou 60 stotín na Worleyovú a zaraďuje sa na tretie miesto. Za ňou nasleduje taktiež veľká favoritka, Američanka Shiffrinová, ktorá je líderkou celého svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.
5
Ako piata vyrazila na trať Marta Bassinová z Talianska.
4
Worleyová napriek niekoľkým chybičkám prichádza do cieľa na pravom mieste. Je rýchlejšia o 39 stotín sekundy.
3
Rebensburgovej sa ako prvej podarilo dôjsť do cieľa s časom 1:08,072. Pochopiteľne sa zapisuje na prvé miesto. Jej čas sa pokúsi prekonať Tessa Worleyová, jedna z najväčších favoritiek na víťazstvo a aktuálna líderka obrovského slalomu.
3
Nasleduje Viktoria Rebensburgová z Nemecka.
2
Brignoneová taktiež nedorazila do cieľa. Mierne stratila rovnováhu pri jednej z bránok a do nasledujúcej sa už nedokázala trafiť.
2
Pripravená už je na štarte Federica Brignonenová reprezentujúca Taliansko.
1
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skNa trať ako prvá vyrazila Tina Weiratherová z Lichtenštajnska. Tá však minula bránku v hornej časti trate a predčasne ukončila svoju jazdu!
9:15
Prvé kolo obrovského slalomu žien v Maribore práve začalo.
Obrovský slalom v Maribore vyhrala Worleyová, Vlhová nepostúpila do druhého kola | sportnet.sme.skPetra Vlhová nastupuje so štartovým číslom 17! Na štarte je dokopy 74 pretekárok.
Prajem vám príjemné dopoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z 1. kola obrovského slalomu žien v slovinskom Maribore. Prvé kolo sa začína o 9:15.

Na štarte uvidíme našu lyžiarku Petru Vlhovú. Slovenskej lyžiarke v celkovom hodnotení svetového pohára patrí 9. miesto so ziskom 334 bodov. Petra sa viac špecializuje na klasický slalom. Uspela najmä v Záhrebe, kde sa jej podarilo umiestniť na fantastickej 2. pozícii za víťazkou a krajankou Veronikou Zuzulovou.

Aktuálnou líderkou bodovania v disciplíne obrovský slalom je Francúzska Tessa Worleyová. Druhé miesto patrí Mikaeli Shiffrinovej a tretiu priečku momentálne drží Lara Gutová. Petra Vlhová sa so 113 bodmi nachádza na 12. pozícii. V predošlých pretekoch v rakúskom Semmeringu skončila Peťa Vlhová na 13. mieste. Na víťazku Shiffrinovú stratila dokopy sekundu a 42 stotín. Predošlé preteky v Semmeringu obsadila 8. miesto. Túto sezónu sa predstavila ešte aj v Sestriere, kde obsadila v obrovskom slalome 22. miesto, v Killingtone skončila trinásta a v Soeldene v Rakúsku ôsma.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 09:15.
Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.