Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Gombos zdolal Maďara Balázsa a oslavuje triumf na Bratislava Open

Norbert Gombos po trimfe na Bratislava Open 2019. (Autor: TASR)
TASR|23. jún 2019 o 17:09

Turnaj má opäť domáceho víťaza.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Norbert Gombos sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Bratislava Open. Vo finále zdolal Maďara Attilu Balázsa 3:6, 6:3, 6:2.

Stretnutie trvalo 129 minút a víťaz za veľkých ovácií publika premenil tretí mečbal pri podaní súpera. Gombos sa stal druhým domácim víťazom v 17-ročnej histórii najväčšieho antukového mužského turnaja na Slovensku.

A zároveň druhým po sebe. Vlani ešte v Poprade zdvihol nad hlavu víťaznú trofej Jozef Kovalík.

Bratislava turnaju prospela

Dvadsaťosemročný galantský rodák Gombos počas šiestich dní v Bratislave vyhral päť zápasov. Jeho šiesty challengerový titul v kariére mu okrem nezdanenej prémie 9200 eur vyniesol aj 90 bodov do rebríčka ATP a výrazný posun z 202. na 161. pozíciu.

Gombos je aj držiteľom zaujímavého bratislavského double. V hlavnom meste Slovenska vyhral v roku 2016 aj challenger ATP na tvrdom povrchu pod strechou Národného tenisového centra.

Najprv sa najväčší mužský antukový turnaj na Slovensku hral 12 rokov v Košiciach, potom nasledovali štyri roky v Poprade a teraz jeho dejiskom bola prvýkrát Bratislava.

Turnaj s dotáciou 69 280 eur sa hral v dňoch 17. - 23. júna na antukových dvorcoch TK Slovan Bratislava a zúčastnila sa na ňom takmer kompletná slovenská špička na čele s Martinom Kližanom či lanským šampiónom z Popradu Kovalíkom. Príchod do Bratislavy turnaju prospel.

Diváci si užili aj exhibíciu

Zvýšil sa mediálny aj divácky záujem, viacerí slovenskí hráči sa cítili doslova ako doma. Do štvrťfinále sa dostali až traja Slováci. Okrem neskoršieho víťaza Gombosa aj Andrej Martin a Kovalík.

"Som rád, že to bolo na Slovane, kde som vyrastal a spolu s Milošom Mečířom či Marošom Vajdom sme prežili najkrajšie roky. Pre mňa je obrovská výzva, že sa turnaj uskutočnil práve tu. Verím, že do budúcnosti naberie svetovú kvalitu," uviedol technický riaditeľ podujatia Branislav Stankovič.

Slovensko malo zastúpenie na bratislavskej antuke aj vo finále štvorhry. Dvojica Lukáš Klein, Alex Molčan ešte v sobotu podľahla Belgičanom Sanderovi Gillemu a Joranovi Vliegenovi 2:6, 5:7. Dvadsaťjedenroční mladíci Klein a Molčan hrali v Bratislave vďaka voľnej karte od organizátorov.

Finálovému súboju vo dvojhre v nedeľu predchádzal exhibičný mix legiend Slovana za účasti Miloslava Mečířa, Mariána Vajdu, Radky Zrubákovej a Kariny Cílekovej-Habšudovej.

Vydražili raketu Federera

Do deja s množstvom úsmevných výmen zasiahli aj Dominik Hrbatý a Branislav Stankovič, občas sa hralo traja proti dvom aj traja na troch.

"Všetkým nám to pripomenulo pekné obdobie, ktoré sme v minulosti zažili. Aj napriek tomu, že sme boli istým spôsobom rivali, ženská a mužská časť, tak sme vždy boli aj veľkí kamaráti.

Pre nás to bolo veľmi príjemné a to, že som začínala túto štvorhru s Milošom bolo len také symbolické, keďže sme sa obaja narodili v Bojniciach," uviedla Karína Cíleková-Habšudová.

Organizátori Bratislava Open nezabudli ani na charitatívny rámec podujatia. V rámci piatkového galavečera sa dražila raketa Rogera Federera. Výťažok z akcie putoval na rozvoj detského tenisu.

Turnaj ATP Challenger Tour Bratislava Open 2019 - finálové výsledky:

Dvojhra - finále

Norbert Gombos (SR-8) - Attila Balázs (Maď.-7) 6:3, 3:6, 6:2

Štvorhra - finále

Sander Gille, Joran Vliegen (Belg.-3) - Lukáš Klein, Alex Molčan (SR) 6:2, 7:5

Súvisiace články