Nikto v súťaži nezarába viac. Petrohrad odstavil svoju hviezdu

Iľja Kovaľčuk si nezahrá ani v najbližších dvoch zápasoch SKA Petrohrad.
Iľja Kovaľčuk si nezahrá ani v najbližších dvoch zápasoch SKA Petrohrad. (Autor: SITA/AP)
Ondrej Gajdoš|24. feb 2016 o 21:06

Kapitán mužstva Iľja Kovaľčuk nehral v druhom zápase play off v Jaroslavli a nebude v zostave ani v dvoch domácich stretnutiach. Trénuje individuálne.

BRATISLAVA. Vedenie klubu SKA Petrohrad potvrdilo, že odstavený kapitán Iľja Kovaľčuk nenastúpi ani vo štvrtkovom treťom zápase 1. kola play off s Jaroslavľom a v zostave obhajcu titulu bude chýbať aj v sobotu.

Nie je ani s mužstvom, trénuje individuálne.

Séria Petrohrad – Jaroslavľ je po prvých dvoch súbojoch na ľade Lokomotivu 1:1.

Bol pri dvoch inkasovaných góloch

Najdrahší hráč KHL s príjmom vyše 10 miliónov dolárov nemá dobrú sezónu. V základnej časti ligy dal iba 16 gólov. V hodnotení plus a mínus bodov za účasť pri vsietených resp. inkasovaných góloch má dokonca -3 body.

Kovaľčuk hral v nedeľu v prvom zápase play off a v úvodnej tretine pomohol svojmu tímu, aby v presilovke získal vedenie 1:0, no v druhej tretine neubránil strieľajúceho obrancu Gavrikova, ktorý vyrovnal na 2:2. Kovaľčuk bol na ľade aj v 75. minúte, keď český útočník Jaroslavľa Novotný strelil víťazný gól.

Tréner Zubov na hviezdy nepozerá

To bola zrejme posledná kvapka pre trénera Petrohradu Sergeja Zubova a v ďalšom súboji už klubovú ikonu nezaradil do zostavy. Mužstvo SKA bez Kovaľčuka vyhralo v utorok 3:2. Séria sa teraz presunula do Petrohradu.

Nikto netuší, v koľkých zápasoch bude 32-ročný útočník chýbať.

Kovaľčuk v lete 2013 šokujúco opustil NHL, hoci mal s New Jersey Devils stomiliónovú zmluvu do roku 2025.

V Petrohrade podpísal štvorročný kontrakt do roku 2017.