Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Niko Kapanen: Keď vám mešká výplata, začína to byť vážne

Niko Kapanen s trofejou pre víťaza MS po víťazstve nad Švédskom 6:1 vo finále MS v ľadovom hokeji 2011 v Bratislave. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 13. okt 2014 o 11:32

V kontinentálnej hokejovej lige hrá Niko Kapanen už siedmu sezónu. Vlani hral v pražskom Leve, ktorý skrachoval. V nedeľu s Jokeritom vyhral na Slovane.

Niko Kapanen dvakrát vyhral Gagarinov pohár a ako kapitán Jokeritu Helsinki túži vybojovať aj tretí.

Na ľade ste počas zápasu v Bratislave pôsobili veľmi sebavedomo a nakoniec ste ho vyhrali. Ukázali ste štýl hry, akým sa chcete v KHL prezentovať?

"Áno, presne takto chceme hrať. Myslím, že proti Slovanu sme hrali všetci veľmi dobre. Súper hral na domácom ľade a vedeli sme, že to nebude jednoduché. Bol to ťažký zápas, ale v našej hre bolo cítiť nadšenie a myslím si, že sme boli o niečo lepší ako oni."

Pre Jokerit Helsinki ide o prvý ročník v KHL. Ako zareagovali fanúšikovia, že jeden z najpopulárnejších tímov bude hrať v ruskej lige?

"Zatiaľ je to dobré. Na zápasoch máme veľa fanúšikov a celkovo sa zaujímajú o to, ako sa nám v lige darí. Povedal by som, že sú zatiaľ spokojní."

Nie sú sklamaní, že už nehráte SM-Ligu?

"Práve naopak, je to pre nich lepšie."

Minulú sezónu ste hrali za HC Lev Praha, s ktorým ste siahali na Gagarinov pohár. Dnes tento klub neexistuje. Ako sa niečo podobné môže stať v druhej najsilnejšej hokejovej lige sveta?

"Presne to by som chcel vedieť aj ja. Je to veľmi

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články