Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Schmidhoferovej hrozí koniec, pád vo Val d'Isere môže byť osudný

Nicole Schmidhoferová - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. dec 2020 o 18:59

Rakúskej lyžiarke hrozí koniec kariéry.

Počkajte, kým sa video načíta

GRAZ. Zranenie rakúskej lyžiarky Nicole Schmidhoferovej je vážnejšie, ako sa pôvodne zdalo, a podľa lekárov nie je isté, či sa vráti k profesionálnemu športu.

Pri páde v piatkovom zjazde Svetového pohára vo Val d'Isere si vážne zranila ľavé koleno, keď prišlo k úplnému vykĺbeniu a fraktúre, čo spôsobilo pretrhnutie všetkých väzov.

"Je nevyhnutné nastaviť metódu postupnej liečby. Pokúsime sa ešte raz dať koleno do správnej polohy, stabilizovať ho a potom prišiť jeden z väzov.

Až po regenerácii, ktorá bude trvať päť až osem týždňov, môžeme pristúpiť k ďalším krokom a artroskopickým zákrokom upevníme aj zadný skrížený väz.

Je to ťažké zranenie, ale našťastie nie fatálne, pretože sa nepoškodili cievy a nervy," povedal šéf lekárskeho konzília úrazovej kliniky v Grazi Michael Plecko.

Tridsaťjedenročná Schmidhoferová sa už cíti dobre a je odhodlaná vrátiť sa na zjazdovky.

"Mám sa dobre, starajú sa tu o mňa perfektne," povedala z lôžka prostredníctvom videokonferencie a odmietla myšlienky na koniec kariéry.

"Viem, že ma čaká náročná cesta, ale musím myslieť pozitívne a veriť, že sa vrátim. V opačnom prípade by bola táto otázka vyriešená. Na ceste späť nechcem sama na seba vyvíjať tlak.

Nemocnica v Grazi je blízko môjho domova a cítim, že som v dobrých rukách. Chcem o osem, možno desať mesiacov opäť lyžovať. To je môj tlak smerom k lekárom."

Súvisiace články