Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Kyrgios si vypil a vravel Murraymu: Si lepší ako Djokovič, Federer a Nadal

Nick Kyrgios. (Autor: Kirsty Wigglesworth - TASR/AP)
TASR|17. máj 2020 o 12:43

Potvrdil povesť kontroverzného hráča.

BRATISLAVA. Austrálsky tenista Nick Kyrgios považuje Brita Andyho Murrayho za lepšieho tenistu, ako je súčasná svetová jednotka Novak Djokovič.

Uviedol to v živom vysielaní na sociálnej sieti Instagram, počas ktorého podľa vlastných slov vypil asi šesť pohárov vína.

Kyrgios počas diskusie s Britom uviedol, že ho považuje dokonca za lepšieho tenistu ako sú Djokovič, Roger Federer a Rafael Nadal.

"Si lepší ako táto trojka. Každý mi teraz bude na twitteri písať, že hovorím nezmysly, ale ja tomu verím. Si určite lepší ako Djokovič," uviedol Austrálčan.

Murray oponoval, že Djokovič má oveľa lepšiu vzájomnú bilanciu a Kyrgiosa sa spýtal, koľko toho vypil. Austrálčan totiž počas celého rozhovoru pil červené víno.

"Mal som asi toľko pohárov ako víťazných hier pri triumfe nad Nadalom v druhom sete na vlaňajšom Wimbledone. Pravda je, že môj záujem o víno sa počas karantény výrazne zvýšil. Teraz som mal asi šesť pohárov," priznal Kyrgios a vzápätí hovor ukončil.

Ešte pred jeho ukončením Kyrgios prezradil, že medzi tenistami z novej nastupujúcej generácie panuje veľká nenávisť medzi Grékom Stefanosom Tsitsipasom a Nemcom Alexandrom Zverevom.

Kyrgios sa nedávno dostal do konfliktu s Djokovičom po tom, ako komentoval oslavy Srba po triumfoch v ich vzájomných zápasoch.

Nazval ich trápnymi, Djokovič odpovedal, že Kyrgios je posadnutý.

Súvisiace články