Hokej alebo džudo? Talian zlikvidoval súpera, tréner od zlosti stratil slová

Nicholas Jensen.
Nicholas Jensen. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. máj 2022 o 19:07

Nicholas Jensen sa vrátil do zápasu.

HELSINKI. Tréner Dánska Heinz Ehlers vyvaľoval oči, pozeral sa striedavo na rozhodcu, striedavo na súperovu striedačku. Hľadal správne slová.

Na konci druhej tretiny sa stretli v ostrom súboji taliansky útočník Peter Spornberger a dánsky bek Nicholas Jensen.

Talian následne rýchlo mieril na striedačku, no Dán ostal ležať na ľade s bolestivou grimasou.

Rozhodca musel prerušiť zápas.

Dánska fyzioterapeutka okamžite prišla za 33-ročným hokejistom, aby mu pomohla na nohy. Jensen to napokon zvládol. Počas tretej tretiny sa dokonca vrátil do hry.

Spomalený záber však ukázal, že stret Spornbergera a Jensena mal ďaleko od bežného hokejového súboja. Talian vytiahol prakticky zápasnícky chvat, vhodný skôr v džude. Dánskemu protihráčovi takmer vykĺbil rameno.

Nebol to jediný tvrdý zákrok v zápase, Taliani hrali často na hranici agresivity. Striedačky sa hádali takmer do konca zápasu.

Keďže si rozhodcovia spomínaný zákrok nevšimli, útočník Talianska sa vyhol akémukoľvek trestu. Naopak, onedlho bol vylúčený hráč Dánska a Taliani dokázali vyrovnať v závere druhého dejstva.

V tretej tretine však predsa len rozhodli Dáni o tesnom víťazstve 2:1. Hviezdou zápasu bol taliansky brankár Andreas Bernard, ktorý zo 45 dánskych striel inkasoval len dvakrát.

Tabuľka skupiny A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»Hokej alebo džudo? Talian zlikvidoval súpera, tréner od zlosti stratil slová