Tatar dal jedenásty gól v sezóne, bodoval aj Pánik. Halákovi sa nedarilo

Tomáš Tatar (v strede) sa teší zo svojho gólu.
Tomáš Tatar (v strede) sa teší zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. jan 2018 o 07:04

Brankár New Yorku Islanders dostal štyri góly.

BRATISLAVA. Hokejisti Detroitu Red Wings zvíťazili v noci z piatka nad sobotu v stretnutí zámorskej NHL nad hráčmi Floridy Panthers 4:2.

Druhý gól Red Wings a svoj jedenásty zásah v tejto sezóne dosiahol slovenský útočník Tomáš Tatar. V 28. minúte zužitkoval nezištnú prihrávku Andreasa Athanasia a poslal puk do odkrytej brány.

Okrem Tatara sa za Detroit gólovo presadili Athanasiou, Mantha a Gustav Nyquist. Zásahy Floridy dosiahli Mike Matheson a Aleksander Barkov.

Crosby sa podieľal na všetkých góloch

19:40

• bol pomer striel v zápase Detroitu Red Wings s Floridou Panthers.
  • Domáci napriek prevahe súpera vyhrali 4:2.

Panthers prehrali napriek tomu, že svojho súpera prestrieľali 40:19.

"Počas celého duelu sme si vypracovali množstvo šancí. Ak budeme hrať takto každý zápas, budeme mať na konte veľa víťazstiev," povedal Barkov.

Fínsky útočník vyslal na Jimmyho Howarda v bránke Detroitu desať striel. Red Wings triumfovali v štvrtom dueli za sebou.

Pittsburgh zdolal New York Islanders s Jaroslavom Halákom v bráne jasne 4:0. Slovenského gólmana prekonali Sidney Crosby, Jevgenij Malkin a dvakrát holandský útočník Daniel Sprong. Crosby sa podieľal na všetkých góloch Penguins. Okrem presného zásahu si pripísal aj tri asistencie.

Halák si pripísal 34 zákrokov.

"Hrali sme rýchlo, mali sme veľa striel a vypracovali sme si mnoho šancí. Takto by sme mali hrať stále. Vedeli sme, aký dôležitý je tento zápas - a odohrali sme ho výborne," uviedol Crosby pre nhl.com.

Akcia pred gólom Tomáša Tatara sa na videu začína v čase 00:59.

Do hry zasiahol aj Daňo

Chicago s Richardom Pánikom nestačilo na nováčika z Vegas, Blackhawks prehrali 4:5. Slovenský útočník si pripísal asistenciu pri druhom góle.

Odohral viac ako 12 minút, počas ktorých mu napočítali šesť hitov.

Winnipeg triumfoval nad Buffalom 4:3, Jets bodovali v piatom súboji za sebou. V ich drese sa predstavil ajMarko Daňo, ktorý odohral 4:13 minúty.

Nebodoval, ale stihol rozdať tri bodyčeky.

Akcia pred druhým gólom Chicaga Blackhawks, pri ktorom asistoval aj Richard Pánik, sa na videu začína v čase 01:59.

NHL - piatok:

NY Islanders - Pittsburgh 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 21. Sprong (Crosby, Simon), 24. Malkin (Crosby, P. Kessel), 36. Crosby (Sprong, Simon), 54. Sprong (Justin Schultz, Crosby)

/Jaroslav Halák (New York Islanders) odchytal celý zápas, kryl 34 z 38 striel súpera, zaznamenal 89,5-percentnú úspešnosť zákrokov/

Detroit - Florida 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 21. Athanasiou (Green), 28. Tomáš Tatar (Athanasiou, D. Larkin), 49. Mantha (Frk, Green), 56. Nyquist (Zetterberg, DeKeyser) - 40. Matheson (McCann), 44. Barkov (Huberdeau, Dadonov)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 15:27 minúty, vyslal štyri strely na bránu súpera, dal jeden gól a na svoje konto si pripísal aj dva plusové body/

Ottawa - San José 6:5 pp (1:2, 1:3, 3:0 - 1:0)

Góly: 11. Dzingel (Mark Stone, Brassard), 25. Mark Stone (Hoffman, E. Karlsson), 41. Brassard (Mark Stone, E. Karlsson), 49. Duchene (B. Ryan, Hoffman), 51. Hoffman (Duchene, B. Ryan), 61. Duchene (Hoffman) - 7. T. Hertl (Couture, Burns), 13. M. Karlsson (J. Ryan, Hansen), 23. Tierney (Donskoi, Heed), 24. Burns (Couture, Pavelski), 34. T. Hertl (Couture, Dillon)

Winnipeg - Buffalo 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 10. Byfuglien (Wheeler, Laine), 16. Jacob Trouba (Copp, Hendricks), 27. Wheeler (Myers, Ehlers), 41. Bryan Little (Jacob Trouba, Morrissey) - 12. Scandella (Evan Rodrigues, Pominville), 39. Johan Larsson (Josefson, Ristolainen), 53. Scott Wilson (Evan Rodrigues, Pominville)

/Marko Daňo (Winnipeg) strávil na ľade iba 4:13 minúty, za tento čas sa bodovo nepresadil, do osobných štatistík si pripísal len 3 hity/

Chicago - Vegas 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Góly: 17. Hinostroza (Saad, Toews), 28. Patrick Sharp (Pánik, Forsling), 40. Nick Schmaltz (Hinostroza, Saad), 41. Toews (Hinostroza, Duncan Keith) - 5. Tuch (W. Karlsson, Marchessault), 16. Marchessault (Reilly Smith, Schmidt), 26. W. Karlsson (Reilly Smith, Schmidt), 46. Eakin (Perron), 54. Reilly Smith

/Richard Pánik (Chicago) odohral 12:15 minúty, vyslal jednu strelu na bránu, zaznamenal jednu asistenciu a pripísal si tiež šesť hitov/

Domov»Hokej»NHL»Tatar dal jedenásty gól v sezóne, bodoval aj Pánik. Halákovi sa nedarilo