Connor McDavid.
Connor McDavid. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|9. máj 2021 o 07:15 (aktualizované 9. máj 2021 o 14:15)

Andrej Sekera si play off nezahrá.

NEW YORK. Hokejisti Nashville Predsators si domácim víťazstvom v NHL nad Carolinou 3:1 zabezpečili účasť v play off.

Podarilo sa im to na úkor Dallasu Stars, čo znamená, že slovenský obranca Andrej Sekera si v tejto sezóne vyraďovacie boje nezahrá.

Nashville a Carolina si spolu zahrajú v prvom kole. "Myslím si, že to bolo iné v porovnaní s predchádzajúcimi postupmi. V prvom rade, táto sezóna je odlišná. Najmä však náš úvod bol zlý, nikto nebol spokojný, ale postupne sme sa do toho dostali. Som hrdý na chlapcov, dokázali sme to drinou," uviedol na webe NHL kapitán Nashvillu Roman Josi.

V akcii štyria Slováci

Slovenský hokejista Richard Pánik si pripísal deviatu asistenciu v tejto sezóne NHL. V drese Detroitu prihral na úvodný gól Jakuba Vránu, jeho mužstvo však prehralo na ľade Columbusu 4:5 po predĺžení.

Do play off sa zatiaľ nepodarilo prejsť Montrealu s Tomášom Tatarom, ktorý podľahol v Toronte 2:3. Maple Leafs si zaistili prvé miesto v Severnej divízii. Východnú divíziu vyhral Pittsburgh, definitívu prvenstva získal víťazstvom nad Buffalom 1:0.

Tatar odohral po zranení druhý zápas, na ľade strávil 16:11 minúty a mal mínusový bod.

Zaujímavý zápas má za sebou Zdeno Chára, jeho Washington dal prvý gól až štyridsať sekúnd pred koncom hry, čím si vynútil predĺženie. V jeho štvrtej minúty napokon Philadelphiu Flyers.

Viac ako 23 minút odohral na Floride Erik Černák, jeho Tampa Bay ale prehrala v každej tretine a napokon jednoznačným výsledkom 1:5. Černák si pripísal dve mínusky.

McDavid a jeho 100. bod

Kapitán Edmontonu Connor McDavid sa stal prvým hráčom za 25 rokov a deviatym v histórii, ktorý stihol pokoriť stobodovú hranicu v 53 zápasoch.

Pri domácom triumfe nad Vancouverom 4:3 sa podieľal na všetkých štyroch góloch, prvý sám strelil už po 45 sekundách a na ďalšie tri asistoval. Na konte má 32 gólov a 68 asistencií.

Predtým pokorili hranicu 100 bodov 53 zápasoch Mario Lemieux a Jaromír Jágr, obaja v sezóne 1995/1996.

"Je mi cťou, že môžem byť súčasťou takejto spoločnosti. Obaja patria k najlepším hráčom histórie a byť zmienený spolu s nimi je niečo mimoriadne. Snažím sa pripravovať na každý zápas, no vždy myslím na to, že prvoradý je tímový úspech. Keď sa darí mužstvu, ide to aj jednotlivcom, viacero spoluhráčov má za sebou dobrú sezónu," povedal McDavid.

Bez Haláka a Studeniča

V zostavách svojich tímov chýbali slovenský brankár Bostonu Bruins Jaroslav Halák a útočník New Jersey Devils Marián Studenič.

Halák sa len z tribúny pozeral na domáci duel s New Yorkom Rangers, kde do konca druhej tretiny padli len dva góly, no v záverečnej tretine sa spustila až sedemgólová prestrelka, ktorú tesne zvíťazili hostia.

Studenič už ako člen taxi tímu sledoval jeho prehru s druhým newyorkským tímom. Islanders doma suverénne zvíťazil 5:1.

NHL - základná časť - 9. máj:

Boston - New York Rangers 4:5 (0:0, 1:1, 3:4)

Góly: 39. Ritchie (DeBrusk, McAvoy), 41. Pastrňák (Marchand), 55. Marchand (Krejčí), 59. Bergeron (Grzelcyk, McAvoy) - 27. Miller (Richards, Chytil), 46. Zibanejad (Bučnevič, Strome), 48. Lafreniere (Bitetto, Bučnevič), 50. Kravcov (Strome, Jones), 59. Zibanejad (Bučnevič)

Brankári: T. Rask - Kinkaid (49. Šesťorkin), strely na bránku: 39:23

/Jaroslav Halák (Boston) zostal na tribúne/

Pittsburgh - Buffalo 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: Gól: 22. Carter (Gaudreau)

Brankári: Lagace - Houser, strely na bránku: 23:29

Columbus - Detroit 5:4pp (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 11. Atkinson (Laine, Jones), 34. Bjorkstrand (Robinson, Carlsson), 47. Robinson (Gerbe), 55. Roslovic (Jones, Laine), 65. Domi (Bjorkstrand, Jones) - 7. Vrána (Cholowski, PÁNIK), 32. DeKeyser (Rasmussen, Svečnikov), 49. Gagner (Hronek, Djoos), 57. Filppula (Cholowski, Vrána)

Brankári: Kivlenieks - Pickard, strely na bránku: 36:37

/Richard Pánik (Detroit) odohral 17:44 min s bilanciou 0+1, mal tri strely na bránu/

Florida - Tampa Bay 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 12. Wennberg (Forsling, Weegar), 24. Bennett (Barkov, Huberdeau), 33. Wennberg (Vatrano), 35. Huberdeau (Bennett), 54. Wennberg (Tippett, Forsling) - 25. Schenn (Gourde, Goodrow)

Brankári: Bobrovskij - Vasilevskij, strely na bránku: 35:29

/Erik Černák (Tampa) odohral 23:40 min, nebodoval, mal dve mínusky, raz sedel na trestnej lavici, dvakrát uštedril čistý bodyček/

NY Islanders - New Jersey 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 19. Eberle (Barzal, Komarov), 29. Nelson (Wahlstrom), 33. Nelson (Bailey, Beauvillier), 44. Palmieri (Wahlstrom, Pelech), 45. Barzal (Komarov) - 25. Johnsson (Tennyson, McLeod)

Brankári: Sorokin - Blackwood, strely na bránku: 27:24

/Marián Studenič (New Jersey) bol preradený do taxi tímu/

Toronto - Montreal 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Góly: 26. Engvall (Spezza, Holl), 34. Nylander (Tavares, Muzzin), 37. Marner (Matthews) - 4. Kulak (Belzile), 21. Suzuki (Toffoli, Petry)

Brankári: Campbell - Allen, strely na bránku: 26:23

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:11 min, nebodoval, nazbieral jednu mínusku, mal dve strely na bránu a dal jeden bodyček/

Washington - Philadelphia 2:1pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 60. Eller (Mantha, Schultz), 64. Sheary (Dowd, Orlov) - 44. Laughton (Van Riemsdyk)

Brankári: C. Anderson - Lyon, strely na bránku: 40:29

/Zdeno Chára (Washington) odohral 18:17 min, nebodoval, pripísal si jednu mínusový bod, mal štyri strely a dal jeden bodyček/

Winnipeg - Ottawa 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Góly: 21. Appleton (Scheifele), 60. Scheifele (Wheeler, Forbort) - 11. Brown (Mete, Pinto), 12. Stützle (Zub), 46. Stützle (Brown, Pinto), 60. Stützle (Brown)

Brankári: Hellebuyck - Gustavsson, strely na bránku: 29:23

Minnestota - Anaheim 4:3pp (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 17. Spurgeon (Kaprizov, Fiala), 36. Hartman (Kaprizov, Zuccarello), 36. Bonino (Sturm), 63. V. Rask (Dumba, Zuccarello) - 13. Rakell (Mahura, Manson), 43. Zegras (Comtois, Drysdale), 60. Comtois (Rakell, Terry)

Brankári: Talbot - R. Miller, strely na bránku: 25:22

Nashville - Carolina 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 33. Kunin (Granlund, Ekholm), 48. Kunin (Granlund, Ellis), 59. Haula - 50. Geekie (Lorentz)

Brankári: Saros - Nedeljkovic, strely na bránku: 30:22

Edmonton - Vancouver 4:3 (1:0, 3:3, 0:0)

Góly: 1. McDavid (Bear, Nurse), 27. Puljujärvi (McDavid, Barrie), 33. Draisaitl (Neal, McDavid), 40. Draisaitl (McDavid, Nurse) - 30. J. T. Miller, 32. Boyd (Vesey), 35. Graovac (Hawryluk, Hughes)

Brankári: M. Smith - Demko, strely na bránku: 34:25

Los Angeles - Colorado 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Góly: 14. Walker (Vilardi, Iafallo), 46. Kupari (L. Andersson, Walker) - 5. D. Toews (Burakovsky, Compher), 11. Makar (Rantanen, Burakovsky), 30. D. Toews (Makar, Bellemare)

Brankári: Petersen - Johansson, strely na bránku: 18:30

Vegas - St. Louis 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 13. R. Smith (Carrier, Kolesar), 14. Stephenson (Pietrangelo), 45. R. Smith (Martinez, Pietrangelo), 60. R. Smith - 40. Parayko

Brankári: Fleury - Husso, strely na bránku: 29:21

San Jose - Arizona 4:5pp (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 7. Balcers (Chmelevski, Gambrell), 16. Labanc, 26. Meier (Labanc), 60. Barabanov (Hertl, E. Kane) - 4. Dvorak (Ekman-Larsson, Kessel), 12. Dvorak (Fischer, Kessel), 27. Jeník (Fischer), 57. Garland (Goligoski, Chychrun), 63. Kessel

Brankári: Melničuk - Hill, strely na bránku: 48:32