Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
TASR, Sportnet, TASR|5. mar 2021 o 07:30

Z výhry sa netešil ani Sekera.

AKTUALIZOVANÉ O 9:31

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar si pripísal asistenciu v nočnom zápase zámorskej NHL, no jeho Montreal prehral doma s Winnpegom 3:4 po predĺžení.

Pre tridsaťročného krídelníka to bol dvanásty bod (5+7) v 21 dueloch prebiehajúcej sezóny. Montreal prehral vo štvrtom z uplynulých piatich stretnutí.

Andrej Sekera sa po jednom zápase, ktorý sledoval z tribúny ako zdravý náhradník, vrátil do zostavy Dallasu, no z víťazstva sa netešil. Stars podľahli doma Columbusu 2:3 a utrpeli štvrtú prehru v rade.

Erik Černák nefiguroval pri výhre Tampy Bay na ľade Chicaga 3:2 po predĺžení, dôvodom je zranenie v hornej časti tela.

Klub informoval o jeho zranení tesne pred duelom, no neuviedol, ako dlho by mal pauzovať. Jeho stav budú posudzovať na dennej báze. Proti Chicagu ho nahradil v zostave Luke Schenn.

Tampa o svojom triumfe rozhodla desatinu sekundy pred koncom extračasu.

Zaujímavé rozhodnutie urobilo Calgary, ktoré po vysokom víťazstve 7:3 nad Ottawou vymenilo hlavného trénera.

Geoffa Warda vystriedal na poste Darryl Sutter, ktorý povedie tím druhýkrát v kariére.

Päťdesiatosemročný Ward sa postavil na striedačku Calgary v novembri 2019 po odvolaní Billa Petersa. Klub mu vlani v septembri predĺžil zmluvu.

V 66 dueloch priviedol tím k 35 víťazstvám, vlani sa prebojoval do play off, no stroskotal už v 1. kole na Dallase.

Šesťdesiatdvaročný Sutter viedol Calgary už v rokoch 2002 až 2006 a dostal sa s ním do finále bojov o Stanleyho pohár. Flames však v sezóne 2003/04 prehrali s Tampou Bay 3:4 na zápasy. V klube zároveň pôsobil aj ako generálny manažér (2003-2010).

Okrem Calgary viedol aj Chicago, San Jose a Los Angeles, s ktorým získal Stanleyho poháre v rokoch 2012 a 2014. Informovala agentúra AP.

NHL - výsledky za dnes:

Carolina - Detroit 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 12. A. Svečnikov (Hamilton, Staal), 39. Nečas (Trocheck, Niederreiter), 41. Staal (Fast, Hamilton), 43. Fast (A. Svečnikov, Staal), 55. Niederreiter (Nečas, Trocheck) - 11. Zadina (Namestnikov, Gagner), 28. Zadina (Erne, J. Svečnikov)

Brankári: Nedeljkovic - Bernier, strely na bránku: 32:35

Montreal - Winnipeg 3:4pp (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 30. Gallagher (TATAR, Perry), 37. Toffoli (Suzuki, Drouin), 59. Perry (Drouin, Petry) - 11. Šťastný (Wheeler, Pionk), 16. Perreault, 44. Šťastný (Scheifele), 65. Dubois (Ehlers, Connor)

Brankári: Allen - Hellebuyck, strely na bránku: 36:27

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:55 minúty, do štatistík si pripísal jeden kanadský bod za asistenciu, jednu strelu na bránku, jeden bodyček a dve zablokované strely súpera/

New Jersey - NY Rangers 1:6 (1:0, 0:2, 0:4)

Góly: 8. Hughes (Vatanen) - 29. Kreider (Strome, Bučnevič), 34. Kreider (Lindgren, Strome), 41. Kreider (Chytil), 44. Bučnevič (Lafreniere), 56. Smith (Di Giuseppe, Rooney), 59. Lafreniere (Zibanejad)

Brankári: Blackwood (44. Dell) - Šesťorkin (55. Georgijev), strely na bránku: 36:19

NY Islanders - Buffalo 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 11. Dobson (Eberle, Barzal), 17. Martin (Cizikas, Clutterbuck), 35. Beauvillier (Nelson, Bailey), 44. Eberle (Lee), 55. Martin (Cizikas) - 24. Hall (Eakin), 48. Ristolainen (Eichel, Reinhart)

Brankári: Sorokin - Johansson, strely na bránku: 45:18

Pittsburgh - Philadelphia 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)

Góly: 3. Letang, 4. Friedman (Crosby, Guentzel), 4. McCann (Kapanen, Malkin) - 12. Couturier (Konecny, Voráček), 27. Giroux (Lindblom, Aube-Kubel), 54. Laughton (Giroux, Konecny), 58. Giroux (Aube-Kubel, Lindblom)

Brankári: Jarry - Elliott, strely na bránku: 29:35

Chicago - Tampa Bay 2:3pp (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 28. Carpenter (Hagel), 35. DeBrincat (Kane, Murphy) - 42. Cirelli (Rutta, Killorn), 43. Stamkos (Gourde), 65. Killorn (Hedman)

Brankári: Lankinen - Vasilevskij, strely na bránku: 37:34

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) nehral pre zranenie v hornej časti tela/

Nashville - Florida 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)

Góly: 33. Ekholm (Arvidsson, Josi), 40. Forsberg (Arvidsson, Ekholm), 53. Sissons (Richardson, Forsberg), 59. Johansen (Arvidsson, Forsberg) - 7. Verhaeghe (Barkov, Ekblad), 10. Marchment (Ekblad), 21. Huberdeau (Hörnqvist), 39. Ekblad (Barkov, Huberdeau), 50. Ekblad (Barkov, Yandle)

Brankári: Rinne - Bobrovskij, strely na bránku: 35:38

Dallas - Columbus 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Góly: 48. Heiskanen (Benn, Pavelski), 51. Robertson (Lindell, Klingberg) - 39. Jenner (Foligno, Savard), 43. Bjorkstrand, 45. Robinson (Jenner, Carlsson)

Brankári: Chudobin - Korpisalo, strely na bránku: 24:22

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 11:55 minúty, do štatistík si pripísal dva mínusové body, dve trestné minúty za nedovolené bránenie a dva bodyčeky/

Calgary - Ottawa 7:3 (4:1, 1:0, 2:2)

Góly: 3. Ritchie (Ryan, Andersson), 3. Dubé (M. Tkachuk, Lindholm), 12. Monahan, 20. Leivo (Gaudreau, Monahan), 28. Dubé (M. Tkachuk, Giordano), 42. Dubé (M. Tkachuk), 48. Ryan (Ritchie) - 6. Norris (B. Tkachuk, C. Brown), 43. Anisimov (Brännström, Norris), 46. Dzingel (Chabot)

Brankári: Rittich - Murray (21. Daccord), strely na bránku: 29:32

Vancouver - Toronto 3:1 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 3. Virtanen, 32. Virtanen (Gaudette, Myers), 48. Horvat (Edler, Schmidt) - 18. Engvall (Michejev)

Brankári: Demko - Hutchinson, strely na bránku: 28:32

Domov»Hokej»NHL»Tatar bodoval, Černák je zranený. Tampa rozhodla desatinu pred koncom predĺženia