Pánik dal parádny gól, využil skvelú prihrávku od Cháru

Zľava Zdeno Chára a Richard Pánik. (Zdroj: TASR/AP)
Sportnet, Sportnet, TASR|24. feb 2021 o 06:55

Tatar hral takmer 16 minút.

AKTUALIZOVANÉ O 9:54

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Richard Pánik strelil v nočnom domácom stretnutí Washingtonu proti Pittsburghu svoj druhý gól v aktuálnej sezóne.

Nahrával mu naň krajan Zdeno Chára. Obaja majú v tomto ročníku totožnú bilanciu dva góly a štyri asistencie.

Pánik vyrovnával na priebežných 1:1, duel napokon vyhral Pittsburgh 3:2 po predĺžení. Penguins zdolali Capitals štvrtýkrát z doterajších piatich tohtosezónnych vzájomných duelov.

V zostave Montrealu sa opäť objavil Tomáš Tatar, ale ani on sa netešil z dvojbodového zisku svojho tímu.

Canadiens prehrali na ľade Ottawy 4:5 po predĺžení, slovenský útočník odohral necelých šestnásť minút.

Dva góly Ottawy dal Brady Tkachuk, ktorý sa stal vo veku 21 rokov a 160 dní najmladším hráčom klubu, ktorý zaznamenal 50 gólov.

Prekonal Rusa Alexeja Jašina, ktorý túto métu dosiahol vo veku 21 rokov a 168 dní. Tkachuk odohral za Ottawu 163 zápasov a zaznamenal 104 bodov (51 gólov a 53 asistencií).

Skvelý zápas má za sebou útočník Chicaga Patrick Kane, ktorý na ľade Columbusu zaznamenal gól a tri asistencie. Darilo sa aj Leonovi Draisaitlovi z Edmontonu, ktorý dosiahol tri asistencie na ľade Vancouvru.

NHL - výsledky za dnes:

New Jersey – Buffalo 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 60. Gusev (Subban, Zacha) - 31. Olofsson (Dahlin, Reinhart), 46. Asplund (Reinhart, Eichel), 47. Cozens (Hall, Staal), 60. Eakin (Okposo)

Brankári: Blackwood - Ullmark, strely na bránku: 42:37

Washington – Pittsburgh 2:3pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 25. PÁNIK (CHÁRA, Carlson), 34. Sheary (Kuznecov) - 7. Malkin (Letang, Guentzel), 34. Guentzel (Marino, Kapanen), 62. Kapanen (Blueger, Jarry)

Brankári: Vaněček - Jarry, strely na bránku: 22:37

/Zdeno Chára odohral 18:34 minúty, do štatistík si pripísal jeden kanadský bod za asistenciu, jeden plusový bod, tri bodyčeky, jeden zablokovaný pokus súpera a jednu stratu puku, Richard Pánik (obaja Washington) odohral 13:10 minúty, do štatistík si pripísal jeden kanadský bod za gól, jeden plusový bod, jednu strelu na bránku, dva bodyčeky a jeden zablokovaný pokus/

Columbus – Chicago 5:6sn (1:2, 2:2, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Atkinson (Jenner), 21. Laine (Jones, Roslovic), 30. Laine (Atkinson, Jones), 50. Bjorkstrand (Roslovic, Carlsson), 56. Bjorkstrand (Laine) - 9. Söderberg (Kane, DeBrincat), 11. Kane (Suter, Janmark), 29. Hagel (Kane), 36. Kubalík (Keith, Söderberg), 44. Boqvist (Kane, Kubalík), rozh. náj. DeBrincat

Brankári: Korpisalo - Lankinen, strely na bránku: 30:34

Ottawa – Montreal 5:4sn (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0, 2:0)

Góly: 2. Batherson (Stepan, Zub), 10. Tkachuk (Batherson, Stützle), 24. Brännström (White, Brown), 51. Tkachuk (Norris, Chabot), rozh. nájazd Stützle - 17. Weber (Evans, Perry), 25. Drouin, 31. Weber (Danault, Kulak), 49. Toffoli (Danault, Edmundson)

Brankári: Murray - Price, strely na bránku: 39:36

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:47 minúty, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod, dve strely na bránku a jeden zablokovaný pokus súpera/

Detroit – Nashville 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 45. Forsberg (Josi, Granlund), 50. Tolvanen (Forsberg, Josi)

Brankári: Bernier - Rinne, strely na bránku: 24:33

Vancouver – Edmonton 3:4 (3:1, 0:0, 0:3)

Góly: 2. Horvat (Schmidt, Pettersson), 9. T. Myers, 16. Pettersson (Miller, Benn) - 19. Kahun (Barrie, Draisaitl), 41. Kahun (Draisaitl, Yamamoto), 45. McDavid (Draisaitl, Chiasson), 54. Ennis (Khaira, Larsson)

Brankári: Demko - Smith, strely na bránku: 33:39