Newyorčania vybuchli. Tampa vyhrala v play off NHL nevídaným rozdielom

Momentka zo zápasu Tampa Bay Lightning - New York Islanders.
Momentka zo zápasu Tampa Bay Lightning - New York Islanders. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|22. jún 2021 o 06:45 (aktualizované 22. jún 2021 o 08:45)

Slovenský obranca Erik Černák proti Islanders nehral.

TAMPA BAY. Hokejisti Tampy Bay Lightning deklasovali v piatom stretnutí semifinále play off NHL na domácom ľade New York Islanders 8:0 a v sérii sa ujali vedenia 3:2.

V zostave obhajcov titulu chýbal slovenský obranca Erik Černák pre nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

Steven Stamkos a Alex Killorn si pripísali zhodne po dva góly a asistenciu, Nikita Kučerov sa prihrávkami podieľal na troch zásahoch domácich a suverénne vedie tabuľku produktivity play off s bilanciou 27 bodov za päť gólov a 22 asistencií.

Už v ôsmom dueli za sebou skóroval Brayden Point, ktorý na druhom mieste kanadského bodovania vyraďovačky (13+5) stráca na lídra Kučerova už deväť bodov.

Brankár Andrej Vasilevskij predviedol 21 úspešných zákrokov pri svojom štvrtom shutoute v play off v kariére.

Domáci si už v prvej tretine vytvorili trojgólový náskok a v 16. minúte za stavu 3:0 vyhnali z bránky súpera Semjona Varlamova.

Duel nedohral ani český obranca Tampy Jan Rutta, ktorý dostal na konci druhej tretiny krosček od Mathewa Barzala, ten dostal trest do konca zápasu.

O zdravotnom stave Černáka Tampa zatiaľ bližšie neinformovala, v predchádzajúcom zápase dostal v tretej tretine tvrdý "hit" na mantinel do Matta Martina a držal sa za rameno. Po kratšej pauze v šatni sa napokon na ľad vrátil a kouč Jon Cooper po stretnutí uviedol, že by mal byť v poriadku.

Slovenský obranca dovedna v 15 stretnutiach play off nazbieral osem asistencií.

Tampa môže so svojom postupe do finále Stanleyho pohára rozhodnúť už v zápase číslo šesť v stredu v New Yorku.

V histórii zámorskej profiligy sa aspoň osemgólovým rozdielom podarilo vyhrať štyrom tímom, Tampa je piata. Najväčší rozdiel bol jedenásť zásahov, o koľko vyhral zápas Montreal ešte v roku 1944.

NHL - play off - finále Východnej konferencie :

Tampa Bay - NY Islanders 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)

/stav série: 3:2/

Góly: 1. Stamkos (Killorn, Cirelli), 12. Gourde (Coleman), 16. Killorn (D. Savard), 26. Stamkos (Hedman, Kučerov), 36. Palát (D. Savard, Kučerov), 38. Killorn (Hedman, B. Point), 42. B. Point (Kučerov, Stamkos), 53. L. Schenn (Maroon, Colton)

Brankári: Vasilevskij - Varlamov (16. Sorokin), strely na bránku: 42:21

14 791 divákov

/Erik Černák (Tampa) nehral pre zranenie v hornej časti tela/

Domov»Hokej»NHL»Newyorčania vybuchli. Tampa vyhrala v play off NHL nevídaným rozdielom