Alex Chiasson (vľavo) a Jaroslav Halák v zápase NHL 2019/2020 Boston Bruins - Edmonton Oilers. (Autor: Michael Dwyer - TASR/AP)
TASR|4. jan 2020 o 22:42

Darilo sa aj Černákovi.

NEW YORK. Hokejisti Ottawy prehrali v noci na nedeľu v NHL s Tampou Bay 3:5. Domácim Senators nepomohla ani asistencia slovenského obrancu Christiána Jaroša.

Dvadsaťtriročný zadák prihral v úvode druhej tretiny v oslabení Chrisovi Tierneymu na otvárací gól zápasu. Celkovo strávil na ľade vyše 12 minút a na konte mal mínusový bod.

Jaroš odohral v tejto sezóne dosiaľ päť duelov v profilige s bilanciou 0+2.

V drese Tampy sa ukázal v dobrom svetle Erik Černák, ktorý odohral takmer dvadsať minút. Hoci inkasoval dvojminútový trest, v konečnom zúčtovaní dosiahol tri plusové body, tri zablokované strely a rovnako tri bodyčeky.

Z víťazstva sa netešil ani Tomáš Tatar, jeho Montreal na vlastnom ľade podľahol Pittsburghu 2:3 po predĺžení. Slovenský útočník nebodoval, hoci odohral 20:01 minúty, pripísal si mínusový bod.

Za Canadiens ešte nenastúpila najnovšia akvizícia Iľja Kovaľčuk.

Toronto Maple Leafs využilo domáce prostredie, keď zvíťazilo nad New Yorkom Islanders 3:0. V drese domácich sa predstavil Martin Marinčin, ktorý absolvoval viac ako 19 minút a bol pri všetkých troch góloch svojho tímu.

Boston Bruins pretrhol deväťzápasovú šnúru zápasov, v ktorých sa mu podarilo bodovať. V sobotňajšom zápase NHL prehral na vlastnom ľade s Edmontonom Oilers 1:4.

Slovenský brankár domácich Jaroslav Halák, ktorý dostal prednosť pred Fínom Tuukkom Raskom, predviedol úspešných 22 zákrokov.

Obranca Zdeno Chára odohral 17:37 minúty a na konte mal dva mínusové body. Okrem toho inkasoval aj dvojminútový trest.

Halák odchytal 57 minút a 13 sekúnd, štvrtý gól inkasovali domáci do prázdnej bránky. Hostí potiahli najproduktívnejší hráči súťaže Connor McDavid a Leon Draisaitl. Obaja zaznamenali gól, Draisaitl pridal aj asistenciu.

NHL 2019/2020 - Základná časť - výsledky - sobota/nedeľa:

Boston - Edmonton 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 4. Pastrňák (Krug, Marchand) - 28. Haas, 40. Nurse (Draisaitl), 42. McDavid (Kassian, Bear), 60. Draisaitl

Brankári: HALÁK - Smith, strely na bránku: 36:26

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 17:37 minúty, pripísal si dva mínusové body, jeden dvojminútový trest, raz vystrelil na bránku, predviedol jeden bodyček a zablokoval dve strely/

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 22 z 25 striel súpera a mal 88-percentnú úspešnosť zákrokov/

Buffalo - Florida 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Góly: 13. Jokiharju (Reinhart, Eichel), 22. Sheary (Johansson, Vesey), 26. Reinhart - 53. Matheson (Sceviour), 59. Dadonov

Brankári: Ullmark - Bobrovskij (26. Driedger), strely na bránku: 18:34

Columbus - San Jose 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 29. Werenski (Jenner, Foligno), 58. Werenski (Milano, Jones) - 28. Goodrow (Hertl), 35. Kane (Meier, Šimek), 57. Labanc (Thornton)

Brankári: Merzlikins - Dell, strely na bránku: 23:38

Minnesota - Winnipeg 3:2pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 2. Foligno (Eriksson Ek, Kunin), 55. Kunin (Foligno, Dumba), 62. Staal (Parise, Suter) - 21. Scheifele (Wheeler, Pionk), 41. Wheeler (Connor, Scheifele)

Brankári: Dubnyk - Hellebuyck, strely na bránku: 44:21

Las Vegas - St. Louis 5:4pp (0:3, 2:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 34. Reaves, 36. Šťastný (Carrier, Hague), 44. Roy (Hague, Nosek), 50. Smith (Stephenson), 64. Stephenson - 8. Pietrangelo (Perron, O'Reilly), 13. Schwartz (Perron, O'Reilly), 17. Sundqvist (Barbašev, Steen), 53. Perron (Pietrangelo, O'Reilly)

Brankári: Fleury - Allen, strely na bránku: 33:31

Montreal - Pittsburgh 2:3pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 9. Lehkonen (Domi, Suzuki), 24. Lehkonen - 10. Aston-Reese (Blueger), 46. Rust (Malkin, Johnson), 62. Tanev (Blueger, Pettersson)

Brankári: Price - Murray, strely na bránku: 28:37

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 20:08 minúty, pripísal si jeden mínusový bod, dvakrát vystrelil na bránku, prezentoval sa piatimi bodyčekmi a zablokoval jednu strelu/

New Jersey - Colorado 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)

Góly: 47. Coleman, 59. Boqvist (Vatanen, Zacha) - 32. Rantanen (MacKinnon, Girard), 36. Cole (Kamenev, Bellemare), 41. Rantanen (Makar, MacKinnon), 54. Bellemare, 60. Rantanen (Girard, Cole)

Brankári: Blackwood - Grubauer, strely na bránku: 30:34

Ottawa - Tampa Bay 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)

Góly: 21. Tierney (JAROŠ), 32. Pageau (Batherson, Ennis), 40. Borowiecki (Anisimov, Chabot) - 23. Verhaeghe (Hedman, Gourde), 24. Shattenkirk, 49. Point (Sergačov, Kučerov), 59. Johnson (Hedman, Palát), 60. Killorn

Brankári: Anderson - McElhinney, strely na bránku: 28:28

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 12:01 minúty, získal kanadský bod za asistenciu, pripísal si tiež jeden mínusový bod, prezentoval sa jedným bodyčekom a zablokoval jednu strelu/

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:37 minúty, pripísal si tri plusové body, dostal jeden dvojminútový trest, raz vystrelil na bránku, prezentoval sa tiež tromi bodyčekmi a tromi zablokovanými strelami/

Toronto - NY Islanders 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 34. Engvall (Kapanen), 37. Matthews (Marner, Holl), 58. Hyman (Marner, Matthews)

Brankári: Hutchinson - Varlamov, strely na bránku: 23:33

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 19:07 minúty, pripísal si tri plusové body, prezentoval sa dvomi bodyčekmi a jednou zablokovanou strelou/

Arizona - Philadelphia 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)

Góly: 13. Richardson (Chychrun, Hinostroza), 14. Oesterle (Ljubuškin, Schmaltz), 17. Keller (Hall, Kessel), 40. Crouse (Stepan, Goligoski), 45. Keller (Schmaltz), 58. Stepan - 43. Pitlick, 49. Braun (Couturier, Gostisbehere)

Brankári: Raanta (41. Hill) - Hart (17. Elliott), strely na bránku: 22:29

Vancouver - NY Rangers 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 2. Roussel (Eriksson, Horvat), 59. Myers (Horvat, Hughes) - 8. Bučnevič (Kreider)

Brankári: Markström - Georgijev, strely na bránku: 27:37

Los Angeles - Nashville 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 26. Iafallo (Toffoli) - 11. Grimaldi (Smith, Josi), 20. Johansen (Josi, Ekholm), 50. Trenin (Irwin, Watson), 51. Smith (Grimaldi)

Brankári: Campbell - Rinne, strely na bránku: 24:38

Domov»Hokej»NHL»Halák dostal tri góly, zo Slovákov bodoval len Jaroš. Marinčin odohral úspešný zápas