Perry vo Winter Classic zostrelil Ellisa, dostal exemplárny trest

Winter Classic 2020 na štadióne Cotton Bowl medzi Dallas Stars a Nashville Predators. (Autor: Jeffrey McWhorter - TASR/AP)
TASR|4. jan 2020 o 09:27

Útočnik Dallasu predviedol nepríjemný faul na začiatku duelu.

NEW YORK. Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL exemplárne potrestalo hokejistu Coreyho Perryho za zákrok na Ryana Ellisa v novoročnom zápase Winter Classic.

Útočník Dallasu Stars si za faul lakťom nezahrá päť duelov. Počas absencie príde aj o plat vo výške 40.322 dolárov, peniaze poputujú do fondu na pomoc hráčom.

Winter Classic 2020: Momenty zo zápasu Dallas - Nashville: fotogaléria

4.1.2020

Perry zostrelil obrancu Nashvillu už v úvode prvej tretiny. Za faul si vyslúžil trest na päť minút plus do konca zápasu, Ellis sa už do hry nevrátil.

Stars v následnom oslabení dvakrát inkasovali, no napokon zvíťazili 4:2. O jeden gól sa postaral aj slovenský obranca Andrej Sekera. Informoval o tom web NHL.

Domov»Hokej»NHL»Perry vo Winter Classic zostrelil Ellisa, dostal exemplárny trest