Noc Slovákov v NHL. Pánik strelil dva góly, Černák rozhodol o víťazstve Tampy

Richard Pánik po strelení gólu.
Richard Pánik po strelení gólu. (Autor: TASR)
Sportnet|30. jan 2020 o 06:22

Sekerov Dallas prehral.

NEW YORK. - Slovenský hokejista Richard Pánik strelil dva góly v stredajšom zápase NHL, jeho Washington však prehral na domácom ľade s Nashvillom 4:5.

Pánik predviedol dvojgólový zápis prvýkrát v sezóne. Celkovo má v tomto súťažnom ročníku na konte 12 bodov za 7 gólov a 5 asistencií.

V 10. min otvoril skóre peknou strelou švihom do vzdialenejšieho rohu bránky Juuseho Sarosa. Druhý gól však 28-ročný slovenský krídelník v skutočnosti nestrelil. Dosiahol ho útočník Nashvillu Nick Bonino, ktorý v snahe odpratať puk od bránky ho zasunul práve za chrbát fínskeho brankára Predators.

Pánik sa stal treťou hviezdou

V 27. min bolo vyrovnané 3:3, ale Nashville napokon vyhral na ľade lídra súťaže 5:4 vďaka prvému zásahu obrancu Yannicka Webera z 56. min.

Pánik celkovo odohral 10:32 min a okrem dvoch gólov sa predviedol aj dvoma bodyčekmi a 2 trestnými minútami, vybrali ho za tretiu hviezdu zápasu.

Jeden z gólov Washingtonu strelil ruský kapitán Alexander Ovečkin. Bol jeho 35. v sezóne a 693. v kariére, čím prekonal legendárneho Kanaďana Steva Yzermana na 9. priečke historického poradia najlepších strelcov.

Ďalší kanadský velikán Mark Messier má na ôsmom mieste na konte o jeden gól viac ako Ovečkin. "Je to veľká pocta byť súčasť tohto zoznamu. Cítim radosť, ale stále je predo mnou dlhá cesta," naznačil 34-ročný Ovečkin svoje ambície.

Černák využil zakrytý výhľad Quicka

Obranca Erik Černák svojim štvrtým gólom v sezóne rozhodol o triumfe Tampy Bay na ľade Los Angeles 4:2.

V 45. minúte nahodil puk od modrej čiary, brankár Jonathan Quick ho nevidel cez cloniacich hráčov a skončil za jeho chrbtom.

Tampa tak viedla 3:2, poistku do prázdnej bránky dal sekundu pred koncom Steven Stamkos. Černák odohral celkovo 20:32 min a okrem gólu si pripísal aj tri plusové body.

Dallas prehral doma s Torontom 3:5, ale súboj slovenských obrancov sa nekonal. V domácom tíme nastúpil Andrej Sekera, ale v hosťujúcom chýbal na ľade Martin Marinčin. Zostal iba medzi náhradníkmi.

Sekera odohral 15:42 min s bilanciou 1 strela na bránku, 1 "hit", 2 zablokované strely.

NHL 2019/2020 - Základná časť - výsledky - štvrtok

Washington- Nashville 4:5 (2:3, 2:2, 0:2)

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 10:32 min, strelil dva góly z dvoch striel, pripísal si dve trestné minúty a tri hity/

Dallas - Toronto 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 15:42 min, zaznamenal jednu strelu na bránu, jeden hit a dve zablokované strely/

Anaheim - Arizona 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Los Angeles - Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 20:27 min, strelil víťazný gól, pripísal si jednu strelu na bránu, jednu zablokovanú strelu a tri plusové body. Stal sa druhou hviezdou zápasu/

Edmonton - Calgary 3:4 sn (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

San Jose - Vancouver 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

Domov»Hokej»NHL»Noc Slovákov v NHL. Pánik strelil dva góly, Černák rozhodol o víťazstve Tampy