Tatar pokračuje v streleckej produktivite, Winnipegu strelil dva góly

Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: Fred Greenslade SITA/AP)
TASR|24. dec 2019 o 08:02

Černák asistoval pri víťazstve nad Floridou.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na utorok v NHL dva góly.

Montrealu Canadiens pomohol k triumfu vo Winnipegu 6:2. Dvadsaťdeväťročný útočník sa presadil po šiesty raz z predchádzajúcich siedmich stretnutí. V tejto sezóne má na konte 15 zásahov, celkovo 32 bodov.

Tatar v 16. minúte vyrovnal v presilovej hre na 1:1 a o 72 sekúnd neskôr dostal svoj tím do vedenia. Na ľade strávil 18:08 minúty a pripísal si aj dva plusové body. Dva góly strelil aj jeho kolega z prvého útoku Phillip Danault.

Montreal zvíťazil šiestykrát z ôsmich zápasov.

Obranca Tampy Bay Erik Černák sa na domácom víťazstve nad Floridou 6:1 podieľal asistenciou. Hrdinom Lightning sa stal Nikita Kučerov, ktorý dosiahol tri body (1+2) a pokoril hranicu 500 bodov v profilige.

Boston Bruins bez Zdena Cháru na vlastnom ľade zdolal Washington Capitals 7:3. V domácej bránke dostal prednosť Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom a predviedol 39 zákrokov. Chára absentoval pre menší operačný zákrok čeľuste. V drese hostí Richard Pánik odohral 7:56 minúty bez bodového zápisu.

Divoký zápas videli diváci v Toronte. Maple Leafs prehrávali po druhej tretine 3:5, no napokon zvíťazili 8:6. V priebehu 59 sekúnd pritom strelili tri góly, dvakrát sa presadil Mitchell Marner, ktorý v dueli aj trikrát asistoval.

Vyrovnal tak svoje bodové maximum v jednom stretnutí. Tri body dosiahol jeho spoluhráč John Tavares (1+2), stihol ich nazbierať za 5:10 minúty úvodného dejstva.

NHL 2019/2020 - základná časť - 24. december:

Toronto - Carolina 8:6 (3:2, 0:3, 5:1)

Góly: 1. Spezza (Tavares, Michejev), 4. W. Nylander (Tavares, Marner), 6. Tavares (Spezza, Kerfoot), 43. Matthews (Hyman, Marner), 52. Marner (Matthews, Barrie), 52. Barrie (Marner, Hyman), 52. Marner, 59. Engvall (Hyman) – 14. B. McGinn (Pesce, Wallmark), 20. Nečas (Wallmark, Niederreiter), 36. Nečas (Haula, Dzingel), 36. Haula (Nečas), 37. Svečnikov (J. Staal, T. Teräväinen), 46. Haula (Dzingel, Nečas)

Minnesota - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 25. J. Eriksson Ek (Fiala, Donato), 30. Kunin (Greenway, Sturm), 58. E. Staal (Brodin, Kunin)

Boston - Washington 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)

Góly: 6. DeBrusk (Krejčí, Grzelcyk), 14. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 14. Bjork (Coyle), 19. Bergeron (Pastrňák, Krejčí), 27. Coyle (Marchand), 57. Krejčí (Kuraly), 60. Bergeron – 35. Ovečkin (T. Wilson), 56. Eller (J. Vrána, Gudas), 58. Hathaway (Siegenthaler)

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 8 minút, zablokoval jednu strelu, uštedril dva bodyčeky a jedenkrát vystrelil na bránu súpera./

NY Islanders - Columbus 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 7. Lee (Barzal, Eberle), 34. Barzal (Boychuk, Eberle) – 27. Stenlund (Werenski), 30. Gerbe (Wennberg), 57. Gavrikov (Texier, Dubois)

Philadelphia - NY Rangers 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Góly: 40. Sanheim (Braun, Konecny), 48. K. Hayes (Farabee, J. van Riemsdyk), 56. Sanheim (Couturier, Giroux), 58. K. Hayes (J. van Riemsdyk, Braun), 60. Aube-Kubel (Sanheim, Voráček) – 27. Fast (Skjei, McKegg)

Tampa Bay - Florida 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Góly: 1. B. Point (Černák, Kučerov), 16. Hedman (B. Point, Palát), 19. Sergačov (Palát), 26. Killorn (Stamkos, Hedman), 30. Kučerov (B. Point, Stamkos), 59. Hedman (Kučerov, B. Point) – 23. Huberdeau (Ekblad, Trocheck)

/Obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút, asistoval pri jednom góle, prehral jedno vhadzovanie, zablokoval jednu strelu, uštedril tri bodyčeky a pripísal si jeden plusový bod./

Ottawa - Buffalo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 20. Pageau (B. Tkachuk), 46. Pageau (B. Tkachuk, Co. Brown), 59. B. Tkachuk (Co. Brown) – 36. Girgensons (Rodrigues)

Nashville - Arizona 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 19. F. Forsberg (Josi, Duchene), 28. Arvidsson (Järnkrok, Ekholm), 50. Josi (Blackwell, C. Smith) – 39. Crouse (Schmaltz, Goligoski), 51. Chychrun (Keller, Goligoski)

Winnipeg - Montreal 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Góly: 12. Connor (Scheifele, Pionk), 37. Laine (Scheifele) – 16. Tatar (Suzuki, Petry), 17. Tatar (S. Weber, Gallagher), 25. Danault (Gallagher), 29. Danault, 40. Domi (Lehkonen, Suzuki), 52. Lehkonen (Domi)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 18 minút, strelil dva góly, uštedril dva bodyčeky a vyslal šesť striel na bránu súpera./

Chicago - New Jersey 1:7 (1:1, 0:4, 0:2)

Góly: 4. Z. Smith (Kämpf, Highmore) – 15. J. Hughes (Simmonds, Vatanen), 21. P. K. Subban (Bratt, Palmieri), 28. Severson (Zajac, N. Gusev), 31. Hayden (Butcher, Zacha), 38. Zajac (Coleman, A. Greene), 41. Coleman (Severson, N. Gusev), 59. Zacha (N. Gusev, Severson)

Los Angeles - St. Louis 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)

Góly: 19. Iafallo (Doughty, Kopitar) – 5. B. Schenn (Dunn, Bortuzzo), 6. Schwartz (Pietrangelo, Perron), 12. Dunn (J. de La Rose), 13. B. Schenn (Pietrangelo, Perron)

Vancouver - Edmonton 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 12. Motte, 45. Horvat (Pearson, Ch. Tanev), 54. Q. Hughes (J. T. Miller, Boeser), 60. Eriksson (Edler, Pearson) – 16. Nugent-Hopkins (Jones), 24. Klefbom (McDavid, Draisaitl)

Vegas - Colorado 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)

Góly: 11. Reaves (Nosek, McNabb), 32. Pacioretty (Stephenson, Mark Stone), 43. Carrier (Schmidt, R. Smith) – 5. Bellemare (Compher, Cole), 15. Nieto (Compher), 18. Kadri, 35. Landeskog (MacKinnon, Girard), 37. Bellemare (Ničuškin), 44. Rantanen (MacKinnon), 57. Ničuškin

Domov»Hokej»NHL»Tatar pokračuje v streleckej produktivite, Winnipegu strelil dva góly