Matthew Benning (vľavo) v súboji pri mantinely s Oliverom Bjorkstrandom. (Autor: Jason Franson TASR/AP)
TASR|22. mar 2019 o 06:34

Pozrite si výsledky zápasov NHL.

Správu aktualizujeme

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera prispel v noci na piatok v zámorskej NHL jednou asistenciou k domácemu víťazstvu Edmontonu 4:1 nad Columbusom. Bol to pre neho tretí bod (0+3) v sezóne. V zápase odohral 18:07 min. a pripísal si aj tri strely a jednu plusku.

Oilers stále živia malú nádej na play off, na postupovú pozíciu v Západnej konferencii strácajú päť bodov, pričom do konca základnej časti im zostáva odohrať ešte osem zápasov.

S výkonom Oilers bol spokojný aj tréner Ken Hitchcock: "Dôležité bolo, že sme boli trpezliví, kým sme nenazbierali dostatok energie a naozaj sme začali hrať. Predvádzali sme vyčkávací, šikovný hokej, kým naši lídri začali v tretej tretine úradovať. Takto nejako sme si to aj načrtli," uviedol.

Pre Columbus to bola už tretia prehra za sebou a prišiel o postupovú pozíciu vo Východnej konferencii. "Zápas sa zlomil, keď dali gól na 2:1 na začiatku tretej tretiny. Ťažko povedať, čo sa s nami teraz deje, problém je vytváranie šancí a koncovka. Musíme prísť na to, ako to zmeniť," povedal pre nhl.com útočník Matt Duchene.

Na pozíciu s druhou voľnou kartou sa posunulo Colorado vďaka výhre 3:1 v Dallase. Využilo zaváhanie Arizony, Coyotes so slovenským útočníkom Richardom Pánikom prehrali na ľade Floridy 2:4.

Vo Východnej konferencii si Blue Jackets prehrou skomplikovali situáciu, pozíciu s druhou voľnou kartou prenechali Montrealu. Canadiens v zostave s Tomášom Tatarom zdolali doma New York Islanders 4:0. Na Columbus majú momentálne k dobru jeden bod. V bránke "Habs" sa tešil z čistého konta Carey Price, ktorý zlikvidoval všetkých 28 striel súpera.

Na čele konferencie i celej súťaže jasne kraľuje Tampa Bay, už istý víťaz Prezidentskej trofeje v obrane s Erik Černákom uspel v aréne Caroliny 6:3. "Blesky" vedú Atlantickú divíziu i Východnú konferenciu naďalej s priepastným 21-bodovým náskokom pred Bostonom.

Bruins vedení kapitánom Zdenom Chárom takisto nezaváhali a triumfovali na ľade New Jersey jednoznačne 5:1. Celý duel odchytal za Bruins Fín Tuukka Rask, slovenský brankár Jaroslav Halák bol na striedačke.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Carolina - Tampa Bay 3:6 (2:2, 1:0, 0:4)

Góly: 10. Niederreiter (Aho), 12. D. Hamilton (Svečnikov, J. Staal), 27. J. Staal (T. Teräväinen, Pesce) – 4. Stamkos (Hedman, B. Point), 20. T. Johnson (McDonagh, Kučerov), 44. Cirelli(Stamkos, Hedman), 51. Callahan (Hedman, J. T. Miller), 57. B. Point (Stamkos, J. T. Miller), 59. McDonagh

/Obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút, zaznamenal tri hity, zblokoval jednu strelu, odsedel si jeden dvojminútový trest a pripísal si jeden plusový bod./

Florida - Arizona 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 20. Barkov (Huberdeau, Dadonov), 31. Hoffman (Huberdeau, Yandle), 46. Weegar(Huberdeau, Dadonov), 60. Barkov (Vatrano) – 8. Grabner (Richardson), 58. Richardson

/Útočník Richard Pánik (Arizona) odohral takmer 16 minút, dvakrát vystrelil na bránu, zaznamenal tri hity a zblokoval jednu strelu súpera./

New Jersey - Boston 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Góly: 35. Stafford (Zacha) – 19. Bergeron(Pastrňák, Marchand), 33. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 41. Heinen (Kuraly), 59. Bergeron(Marchand, Krejčí), 60. Backes (Acciari)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral takmer 20 minút, pripísal si dva plusové body, trikrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj jedným bodyčekom a jednou zablokovanou strelou. Brankár Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasiahol./

Montreal - NY Islanders 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Góly: 20. Armia (Weal, Drouin), 22. S. Weber, 26. Drouin (Armia, Kotkaniemi), 29. Weal (Jo. Benn, N. Thompson)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 13 minút, zaznamenal jednu strelu a jednu strelu súpera zblokoval./

Nashville - Pittsburgh 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0) po s.n.

Góly: 57. Ellis – 26. Rust (Letang), rozh. náj. Crosby

St. Louis - Detroit 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 12. Sundqvist (Del Zotto, Perron), 24. Barbašev (Steen, Dunn), 29. Barbašev (Steen), 51. Maroon (Thomas, Bortuzzo), 60. Barbašev (Sanford, Steen) – 3. Vanek (Hirose, Nielsen), 49. Vanek (Bowey)

Dallas - Colorado 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 55. Seguin (J. Klingberg, Heiskanen) – 38. E. Johnson (Girard, C. Wilson), 46. Barrie (Girard), 60. Söderberg

Chicago - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 11. E. Gustafsson (Forsling, J. Toews) – 16. Knight (Ju. Bailey, Gudas), 50. J. van Riemsdyk (Couturier, Voráček), 59. Couturier (Giroux, Lindblom)

Calgary - Ottawa 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly: 9. Giordano, 12. Hathaway (Mangiapane, D. Ryan), 29. Mangiapane (D. Ryan, Hathaway), 52. Backlund (Frolík, Tkachuk), 59. Tkachuk (Frolík, R. Andersson) – 5. DeMelo (Duclair, Gibbons)

/Obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 16 minút počas ktorých prehral jedno vhadzovanie./

Edmonton - Columbus 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 34. Brodziak (Gambardella), 41. Kassian (McDavid, Draisaitl), 55. McDavid (Draisaitl, Nurse), 57. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Sekera) – 32. D. Savard (Nutivaara, Dzingel)

/Obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 18 minút, asistoval pri jednom góle, trikrát vystrelil na bránu, prehral jedno vhadzovanie, zaznamenal dva hity a pripísal si jeden plusový bod./

Las Vegas - Winnipeg 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Góly: 2. W. Karlsson (Holden, Merrill), 9. R. Smith (Stastny), 26. Nosek (Stastny, Holden), 38. R. Smith (W. Karlsson, Marchessault), 39. W. Karlsson

Los Angeles - San Jose 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 6. D. Brown (Walker, Kempe), 50. Roy (Iafallo, Kopitar), 52. Kopitar (Iafallo, D. Brown), 59. J. Carter – 18. Goodrow (Vlasic, Donskoi), 24. Hertl (Burns)

Domov»Hokej»NHL»Sekera asistoval pri výhre Edmontonu nad Columbusom, v hre bolo viacero Slovákov