Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Nezabudnuteľná šou. Takto to vyzeralo na exhibícii v Bratislave

Okrem Češky Petry Kvitovej (vpravo) a Slovenky Karolíny Schmiedlovej (druhá sprava) sa exhibície zúčastnili zľava Mats Wilander, Pat Cash, Mansour Bahrami a Yannick Noah. (Autor: Gabriel Kuchta - SME)
SITA|Publikované 1. dec 2015 o 22:14

Taký typ exhibície som doteraz ani nesledovala. Vôbec som nevedela, že je to taká zábava, hovorila Karolína Schmiedlová.

BRATISLAVA. Úvod 8. ročníka exhibície Tennis Champions obstarali tí, ktorí mali pred desiatimi rokmi k šampiónom veľmi blízko. Na dvorec s umelým povrchom bratislavského Národného tenisového centra v utorok večer napochodovali finalisti Davisovho pohára z roku 2005 v zložení Dominik Hrbatý, Karol Kučera, Michal Mertiňák. Ospravedlnili sa Karol Beck a kapitán Miloslav Mečíř.

O tri dni ubehne presne desať rokov od chvíle, čo Slováci v NTC neúspešne bojovali s Chorvátmi o poctu zdvihnúť nad hlavu najprestížnejšiu tímovú trofej v tenise Davisov pohár. "Je to už desať rokov? Ubehlo to tak rýchlo, že som si to ani neuvedomil. Boli to pekné tenisové časy," povedal Michal Mertiňák.

Schettová ako rozhodkyňa

V prvej dvojhre exhibičného večera sa proti sebe postavili sedemnásobný grandslamový šampión Mats Wilander a víťaz Wimbledonu z roku 1987 Pat Cash. Austrálčan viedol nad Švédom 4:2, ale napokon prehral 4:6.

gk__8741_r1270_res.jpg

Mats Wilander odvracia úder Pata Casha. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

gk__8846_r718_res.jpg

Mats Wilander dobieha loptičku pri sieti. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

Obaja čulí päťdesiatnici vytiahli niekoľko skvostných úderov z čias, keď dominovali svetovému tenisovému svetu. Divákov však najviac zaujala čiarová rozhodkyňa, z ktorej sa po odhodení čiernej parochne vykľula bývalá skvelá rakúska hráčka a dlhoročná partnerka Matsa Wilandera v tenisových štúdiách vo vysielaní Eurosportu Barbara Schettová.

gk__8769_r3653_res.jpg

Barbara Schettová prišla najprv v parochni. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

gk__8771_r6128_res.jpg

Neskôr Schettová parochňu odhodila. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

gk__8782_r2733_res.jpg

Schettová dokázala, že to s raketou stále vie. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

S Wilanderom sa objali, potom si párkrát s loptičkou zapinkali a odmenou im bol potlesk zaplneného NTC. Po zápase vymenila tepláky za čierne šaty a raketu za mikrofón a vyspovedala víťaza.

"V tej parochni som ani nespoznal, že si to ty. Som už postarší muž a potrebujem okuliare,“ priznal Wilander. "Na začiatku som mal trochu problém zvyknúť si na osvetlenie, neskôr sa mi už hralo lepšie," vravel jeho súper Cash.

gk__8789_r6818_res.jpg

Schettová pobavila aj Pata Casha. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

Na druhú dvojhru exhibičného večera v Bratislave nastúpili česká tenistka Petra Kvitová a súčasná slovenská jednotka Karolína Schmiedlová. Za stavu 4:3 pre českú dvojnásobnú wimbledonskú šampiónku sa na dvorci nakrátko objavili aj Martin Kližan a Karol Kučera, ktorí sa snažili pomôcť Schmiedlovej, ale napokon si zahrali aj proti sebe.

Schmiedlová v koncovke obrátila skóre a zvíťazila nad Kvitovou 7:5. "Aspoň takto som ju zdolala, keď už nie v ozajstnom zápase. Inak to bolo perfektné, veľmi som si to užila," povedala Schmiedlová po svojej premiére v exhibičnom dueli.

gk__9181_r3591_res.jpg

Karolína Schmiedlová sa tešila z víťazstva. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

gk__8970_r3112_res.jpg

Petra Kvitová v exhibícii ťahala za kratší koniec. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

Po charitatívnej dražbe (rakety Wilandera a Noaha a zájazd do Wimbledonu sa vydražili za 5 000 eur, balíček s raketami Kvitovej a Schmiedlovej a zájazd na Roland Garros stáli nového majiteľa 4 500 eur) exhibičný večer v NTC vyvrcholil miešanou štvorhrou, v ktorej nastúpili Yannick Noah so Schmiedlovou proti dvojici Petra Kvitová, Mansour Bahramí.

Najmä Noah sa postaral o nezabudnuteľnú šou. Schmiedlovú gestami niekedy privádzal do zúfalstva, inokedy ju tak rozosmial, že nemohla ani poriadne podať.

gk__9605--1-_r1203_res.jpg

Yannick Noah (vľavo) sa staral o zábavu. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

"Je mi cťou, že som si mohla zahrať s takými šoumenmi na kurte. Atmosféra bola úžasná," poďakovala sa šiesta hráčka svetového rebríčka Petra Kvitová. "Taký typ exhibície som doteraz ani nesledovala. Vôbec som nevedela, že je to taká zábava. Najlepšie sa mi hralo s Yannickom," komentovala Schmiedlová.

V samom závere Noah vyzval bratislavské publikum, aby si s ním zaspievalo jednu z jeho piesní. A po krátkej inštruktáži k refrénu sa mu to podarilo. "Ste vynikajúci speváci až na tých dvoch, ktorí pri tom zaspali," originálne sa poďakoval Francúz.

gk__9399_r6515_res.jpg

Yannick Noah (vľavo) bavil aj Petru Kvitovú. FOTO - Gabriel Kuchta / SME.

TENNIS CHAMPIONS 2015

Mats Wilander (Švéd.) - Pat Cash (Aus.) 6:4

/za 42 minút/

Karolína Schmiedlová (SR) - Petra Kvitová (ČR) 7:5

/za 53 minút/

Schmiedlová, Noah, Wilander - Kvitová, Bahramí, Cash 6:4

/za 50 minút/

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články