Draymond Green z Goldenu State Warriors a Andrew Wiggins z Minnesoty.
Draymond Green z Goldenu State Warriors a Andrew Wiggins z Minnesoty. (Autor: Stacy Bengs - TASR/AP)
SITA|30. mar 2019 o 08:53

Irving sa v závere postaral o výhru Bostonu.

MINNEAPOLIS. Ani 37 bodov, z toho 33 spoza trojkového oblúka v podaní Stephena Curryho nepomohlo basketbalistom Golden State k triumfu na palubovke Minnesoty v zápase základnej časti NBA. V Minneapolise sa zrodilo víťazstvo domácich Timberwolves 131:130 po predĺžení.

Minnesota rozhodla pol sekundy pred koncom

V dramatickej koncovke predĺženia domáci po trojke Josha Okogieho 1:41 min pred vypršaním času viedli 128:119. Neúnavný strelec Curry však odpovedal tromi úspešnými trojkami a 0,8 s pred klaksónom z náročnej pozície z rohu palubovky a cez brániaceho hráča vyrovnal na 130:130.

Curry sa už chystal na ďalšie predĺženie, ale jeho spoluhráč Kevin Durant nešťastne fauloval Karla-Anthony Townsa a ten premeneným trestným hodom pol sekundy pred koncom preklopil víťazstvu na domácu stranu.

"Som na nás hrdý. Najmä na hru, ktorú sme predviedli. Zdolali sme mužstvo silného kalibru," povedal Karl-Anthony Towns.

"Do tretej štvrtiny sme išli s náskokom 14 bodov a o ten sme nemali prísť. Stáva sa, že najmä doma sa potom súper nadýchne k bodovej šnúre, ale aj tak sme nemali prehrať. Minimálne sme si zaslúžili ešte jedno predĺženie," povedal hosťujúci Kevin Durant.

Hrdinom Bostonu bol Irving

Dramatickú koncovku videli aj diváci v Bostone, kde domáci zdolali hráčov Indiany 114:112. Postaral sa o to Kyrie Irving pol sekundy pred koncom, keď odvážnym vnikom doniesol loptu do koša Pacers.

Celtics sa dostali na štvrtú priečku Východnej konferencie práve pred Indianu. Oba tímy majú identickú bilanciu víťazstiev a prehier 45-31, ale Boston vyhral dva z troch vzájomných duelov.

"Dôležitý zápas pred play off, v stávke bola výhoda domáceho prostredia. Viem, že sa ešte raz stretneme, ale aj tak máme dobrý pocit zlepšenia pred záverom základnej časti," zhodnotil Kyrie Irving, autor 30 bodov a 5 asistencií.

NBA 2018/2019 - 30. marec - výsledky:

Boston - Indiana 114:112 (35:25, 28:35, 26:31, 25:21)

Najviac bodov: Irving 30, Horford 19 - Bogdanović 27, Young 18

Atlanta - Portland 98:118 (30:38, 21:22, 25:30, 22:28)

Najviac bodov: Young 26, Collins 20 - Lillard 36, Aminu 17

Minnesota - Golden State 131:130 po predĺž. (27:32, 27:36, 32:18, 29:29 - 16:15)

Najviac bodov: Wiggins 24, Okogie 21 - Curry 37, Durant 23

Oklahoma City - Denver 105:115 (29:33, 23:23, 23:30, 30:39)

Najviac bodov: Westbrook 27, George 25 - Murray 27, Jokić 23

Utah - Washington 128:124 (39:30, 31.32, 22:28, 36:34)

Najviac bodov: Mitchell 35, Crowder 18 - Beal 34, Portis 28

Los Angeles Lakers - Charlotte 129:115 (33:35, 36:24, 32:32, 28:24)

Najviac bodov: James 27, Caldwell-Pope 25 - Walker 24, Bacon 21

Domov»Halové športy»Basketbal»Trojkové predstavenie Curryho nestačilo Golden State, obhajca podľahol Minnesote