Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Navrátilová sa na US Open zasnúbila na veľkoplošnej obrazovke

Martina Navrátilová (vľavo) so snúbenicou. (Autor: SITA/AP)
SITA|7. sep 2014 o 10:35

Bola som veľmi nervózna, ale je to za nami a ona povedala áno, tešila sa tenisová legenda.

NEW YORK. Americká tenisová legenda s českým pôvodom Martina Navrátilová v sobotu pompéznym spôsobom požiadala o ruku svoju priateľku Juliu Lemigovovú.

Urobila to v prestávke medzi semifinálovými zápasmi dvojhry mužov na newyorských grandslamových US Open, zábery priniesla veľkoplošná obrazovka na hlavnom dvorci Arthur Ashe Stadium.

Transcendentálny zážitok

"Bola som veľmi nervózna, ale je to za nami a ona povedala ´áno´. Bol to svojim spôsobom transcendentálny zážitok. Človek také čosi registruje aj na športových podujatiach, teraz sa to týkalo mňa."

"Akoby som vystúpila z môjho tela a sama seba sledovala," popisovala svoje pocity 57-ročná držiteľka 18 singlových titulov z Majors Navrátilová.

Dodala, že pôvodne jej navrhovali pauzu po úvodnom geme prvého semifinále medzi Japoncom Kei Nišikorim a Srbom Novakom Djokovičom, ona však nechcela vyviesť hráčov z koncentrácie.

Navrátilová pritom mala v sobotu na programe finále štvorhry legiend po boku Jany Novotnej proti Tracy Austinovej a Gigi Fernándezovej, nehodlala však žiadať o zmenu rozpisu zápasov, aby neprezradila chystané.

V duchu si len želala, aby Nišikori a Djokovič nešli do piatich setov. Ázijčan, našťastie, triumfoval v štyroch. Po úspechu v osobnej sfére sa Navrátilová radovala aj na kurte (6:4, 6:4).

Zoberú sa na Floride

Navrátilová predznamenala, že s Lemigovovou by sa rady zobrali na Floride, kde žijú.

Povedala, že práve na US Open 1981, na ktorých vo finále prehrala so spomenutou Austinovou a publikum ju zahrnulo výdatným aplauzom, prvý raz pocítila akceptovanie svojej novej národnosti, ale aj sexuálnej orientácie.

Ďalšiu obrovskú pozitívnu odozvu z hľadiska v New Yorku si vyslúžila o 33 rokov neskôr.

navratilova_sita2_r6865.jpeg

Navrátilová (vľavo) požiadala partnerku o ruku. Foto: SITA/AP

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články