Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Návrat do elitnej osmičky je len otázkou času, verí Moška

SITA|Publikované 23. apr 2007 o 12:20

BRATISLAVA 23. apríla (SITA) - Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška po víkendovom bratislavskom stretnutí Slovensko - Česko (0:5) v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie ...

BRATISLAVA 23. apríla (SITA) - Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška po víkendovom bratislavskom stretnutí Slovensko - Česko (0:5) v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2007 tenisových reprezentačných tímov žien striktne odmietol hovoriť o sklamaní: "Naopak, som na naše dievčatá a ich výkony hrdý. Daniela Hantuchová i Dominika Cibulková odohrali skvelé zápasy vo vynikajúcej atmosfére. Myslím si, že všetci fanúšikovia, ktorí si kúpili lístky a zažili tento duel priamo v Sibamac aréne Národného tenisového centra, museli byť spokojní. Videli prekrásny tenis. Vždy mám radosť, keď dokážeme našim priaznivcom ponúknuť takýto zážitok. Tentokrát je pre nás výsledok krutý, ale tak to už v športe býva. Niekedy hráte výborne, a predsa príde prehra. Inokedy stačí možno aj slabší výkon."

Ani Igor Moška neopomenul skutočnosť, že Slovenkám pri pokuse o prienik do júlového play off o účasť v I. svetovej skupine prestížnej súťaže, ktorú pred piatimi rokmi vyhrali, vôbec neprial žreb: "Narazili sme na jeden z momentálne najsilnejších tímov na svete. Podľa mňa Češky v júli pôjdu ďalej a potom budú favoritkami na celkové víťazstvo v roku 2008. Vôbec sa teda nemusíme hanbiť - prehrali sme s lepším súperom, proti ktorému by to mali veľmi ťažké aj Američanky, Rusky, Belgičanky v plnej sile či obhajkyne trofeje Talianky. Verím, že my v zápase o udržanie sa v II. svetovej skupine obstojíme a na budúci rok sa opäť pokúsime o postup. Myslím si, že máme reálnu šancu. Dievčatá sú mladé, krásne a najmä dobre hrajú. Je len otázkou času, kedy opäť budeme v elitnej osmičke."


Súvisiace články