Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Na Tour de Ski nepôjde. Björgenová sa sústredí na majstrovstvá sveta

Marit Björgenová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 11. nov 2016 o 14:09

Nórka v minulých sezónach prakticky nemala konkurenciu.

OSLO. Multimedailistka z vrcholných podujatí Marit Björgenová už počíta dni do návratu do súťažnej bielej stopy po materskej dovolenke.

Nórska bežkyňa na lyžiach pred štartom nového ročníka Svetového pohára v závere novembra vo fínskom Kuusame sa chce predstaviť už 18.-20. novembra na pretekoch FIS v nórskom Beitostölene, kde si môže odskúšať formu.

Dvadsiateho šiesta novembra, teda pri štarte Svetového pohára v Kuusame, uplynie 622 dní odvtedy, čo sa nórska bežecká legenda naposledy predstavila na pretekoch o krištáľové glóbusy v Osle.

Zlomila si panvu

"Mám za sebou veľmi dlhú pauzu. Vôbec nie som presvedčená o svojej forme. Natrénované mám, ale preteky sú úplne niečo iné," povedala 36-ročná Björgenová pre denník Verdens Gang.

Priznala, že nemá v pláne štartovať na prestížnom novoročnom seriáli Tour de Ski, ale v dňoch 22. februára - 5. marca nechce chýbať na svetovom šampionáte vo fínskom Lahti.

Björgenovej synček sa narodil 26. decembra 2015 a do plného tréningu sa vrátila už v marci. Lenže potom utrpela zlomeninu panvy, neabsolvovala domáci šampionát a do plnej tréningovej záťaže sa vrátila až v septembri.

"Príliš skoro som sa pustila do veľkých objemov a telo, ktoré ešte nebolo po pôrode v stopercentnom stave, sa vzoprelo. V lete som trénovala tak, že som nezaťažovala bedrá, ale aj tak by som mala byť pripravená na sezónu," cituje Björgenovú portál eurosport.onet.pl.

Je najúspešnejšia

Björgenová je najdekorovanejšia bežkyňa na lyžiach v histórii. Zdobí ju šesť zlatých olympijských medailí a štrnásť najcennejších kovov z majstrovstiev sveta.

V zbierke má aj štyri veľké glóbusy za celkový triumf vo Svetovom pohári.

Jedno z Björgenovej víťazstiev na MS vo Falune:

Po skvelej lanskej sezóne, keď na majstrovstvách sveta vo Falune získala dve zlaté a jednu striebornú medailu a zavŕšila ju ziskom všetkých troch krištáľových glóbusov vo Svetovom pohári.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.