Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Na Štedrý deň v Kazachstane Mašlonka nezabudne

Marek Mašlonka (v bielom drese) chce Michalovciam pomôcť k naplneniu smelých ambícií. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 21. dec 2017 o 23:00

Hokejista sa kvôli rodine vrátil po štyroch rokoch na Slovensko.

MICHALOVCE. Jeden z posledných hráčov, ktorí pribudli do kádra ambiciózneho hokejového prvoligistu z Michaloviec, je útočník Marek Mašlonka.

Popradský rodák si dres celku z metropoly Zemplína začal obliekať až v druhej polovici októbra, keď sa rozbiehala druhá pätina súťaže.

Skúsený krídelník sa okamžite zaradil medzi opory tímu, čo potvrdzuje aj jeho produktivita – drží si priemer jedného bodu na zápas.

Comeback sa nekonal

Marek v ostatných štyroch sezónach ujedal z legionárskeho chlebíka, no po skončení tej minulej sa rozhodol pre návrat domov.

V máji sa dohodol na spolupráci s Popradom a tešil sa, že po dlhých siedmich rokoch bude znovu hájiť farby materského klubu. Veľký comeback sa napokon nekonal.

„Už sa k tomu nechcem vracať,“ odbil nás touto odpoveďou na otázku, na čom stroskotal jeho návrat pod tatranské končiare. Viac už začal hovoriť o tom, čo je za ukončením legionárskej etapy.

„Hlavná príčina môjho návratu na slovenské klziská bolo to, že sa mi narodila dcérka. Popradská anabáza mi nevyšla, preto som sa rozhodol ísť do prvej ligy a pomôcť Michalovciam naplniť vysoké ciele. Aj keď ešte bola šanca vrátiť sa domov, vedenie Dukly malo veľký záujem, aby som zostal. Už som nechcel nič riešiť. Keby Dukla bola farma nejakého klubu a hrala iba o spodné priečky, tak možno by som odišiel, ale keďže chce hrať o najvyššie priečky, utvrdilo ma to v tom, aby som zostal.“

Dôležité bude play-off

V michalovskom mužstve sa rýchlo zabýval a kormidelník Miroslav Chudý mu našiel miesto v druhom útoku, v ktorom momentálne nastupuje s ďalšími kvalitnými hráčmi Erikom Piatakom a Igorom Halásom.

„Vôbec neľutujem, že som do Dukly prišiel. Potešil som sa, keď sa mi tréner ozval a dal mi dôveru. Ja sa mu ju snažím oplácať najlepšie, ako viem,“ uviedol Mašlonka, ktorý v našej najvyššej súťaži odohral 213 zápasov s bilanciou 46 gólov a 36 asistencií.

Má podľa neho celok Dukly na to, aby sa dostal do baráže a bojoval o extraligu?

„Poviem to takto. Môžeme vyhrávať v základnej časti nad Považskou Bystricou či Trnavou o desať gólov, no ešte to nič neznamená. Mám už nejaké skúsenosti s barážovými zápasmi o postup alebo o udržanie. Až v play-off sa ukáže skutočná sila mužstva. Dôležité budú prvé a druhé kolo vyraďovacej časti. Tie musíme zvládnuť. Čo bude potom, to sa uvidí,“ tvrdil 30-ročný hokejista.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.