Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Murray sa v budúcnosti nebude politicky angažovať

Andy Murray sa vyjadril k škótskemu referendu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 23. sep 2014 o 12:03

Škótsky tenista neľutuje, že vyjadril svoj názor o škótskom referende.

LONDÝN. Tenista Andy Murray krátko pred minulotýždňovým referendom podporil ambíciu Škótska osamostatniť sa od Veľkej Británie, do budúcnosti už neplánuje verejne prezentovať svoje postoje v podobných záležitostiach.

"Neľutujem, že som vyjadril môj názor. Myslím si, že každý by na to mal mať nárok," povedal na margo podporného príspevku na Twitteri 27-ročný wimbledonský šampión 2013 pre BBC.

Normálne také nerobí

"Nebolo to však niečo, čo by som hodlal ešte raz urobiť. Spôsob, akým to bolo formulované a publikované, nie úplne zodpovedá môjmu naturelu a normálne také veci nerobím."

Rodák zo škótskeho Dunblane sa prejavil niekoľko hodín pred štvrtkovým hlasovaním a inicioval tým veľa nevraživých komentárov.

Škóti napokon v hlasovaní odmietli nezávislosť a tenista si myslí, že výsledok urobí Veľkú Britániu ešte silnejšou ako doteraz.

Urobili správne rozhodnutie

"Áno, bol som trochu sklamaný z výsledku. Ale je čas ísť ďalej. Nemôžem sa k tomu vracať a budem sa v najbližších mesiacoch koncentrovať na tenis," vyhlásil Murray.

"Myslím si, že je úžasné, koľko ľudí sa na hlasovaní zúčastnilo. Verím, že ľudia v Škótsku urobili správne rozhodnutie," dodal Murray, ktorý sa osobne na referende zúčastniť nemohol, pretože má trvalý pobyt v Londýne.

V Anglicku je ale už dlhšie málo populárny. Ešte ako tínedžer totiž v jednom z rozhovorov uviedol, že pri medzištátnych futbalových zápasoch fandí "komukoľvek, kto hrá proti Anglicku".

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.