Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Muguruzová zdolala Kuznecovovú, chcela vyhrať za každú cenu

Španielka Garbine Muguruzová. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 28. okt 2016 o 10:14

Španielska sa rozlúčila z MS WTA Tour v Singapure víťazstvom.

MS WTA Tour v Singapure:

biela skupina:

Garbine Muguruzová (5-Šp.) - Svetlana Kuznecovová (8-Rus.) 3:6, 6:0, 6:1

SINGAPUR. Španielska tenistka Garbine Muguruzová sa rozlúčila z MS WTA Tour v Singapure víťazstvom.

V piatkovom dueli bielej skupiny síce prehrala prvý set s jej istou víťazkou Svetlanou Kuznecovovou 3:6, no v ďalších dvoch jej dovolila uhrať len jeden gem a za 96 minút triumfovala 3:6, 6:0, 6:1.

Ruskú reprezentantku čaká už o necelých 24 hodín semifinálový duel so Slovenkou Dominikou Cibulkovou.

Kuznecovová sa v úvodnom sete oprela o prvý servis so 70-percentnou úspešnosťou. Po potvrdení brejku na 3:1 pokračovala v uvoľnenej hre, súperke neponúkla ani jeden brejbkal a za polhodinu vyhrala 6:3.

V druhom dejstve však absolútne prepadla. Opustilo ju dominantné prvé podanie, pribudli nevynútené chyby, čo Mugurozová využila a za 24 minút nadelila Ruske "kanára".

Garbine Muguruzová otočila duel so Svetlanou Kuznecovovou. (Autor: SITA/AP)

Zdalo sa, že Kuznecovová v treťom sete pošetrí sily na sobotňajší duel s Cibulkovou, no z bojovného prístupu neupustila a v treťom sete plnom dlhých výmen urputne bojovala o každý fiftín.

Zápas nezabalila ani za nepriaznivého stavu 0:4, a hoci piaty gem napokon získala vďaka obrovskému nasadeniu, na obrat jej už sily nezostali.

Piata nasadená Španielka zakončila svoje vystúpenie na turnaji majsteriek víťazstvom a z dvorca odišla s úsmevom na tvári.

"Bol to pre mňa ťažký zápas. Nevstúpila som doň úspešne a opäť som čelila prehre, ale chcela som ísť na víťazstvo za každú cenu. Cítila som sa dobre, aj preto som túžila predviesť svoj najlepší tenis a dokázala som to otočiť," povedala Muguruzová v prvom rozhovore na dvorci.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.